جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » آزمون TOLIMO » برنامه زمانی آزمون تولیمو سال 1400
  • fastzaban
  • ۲۱ فروردین, ۱۴۰۰
  • ۰۹:۰۹
  • ۱۹۲
برنامه زمانی آزمون تولیمو سال 1400
لغو آزمون تولیمو فروردین ماه 1400

برنامه زمانی آزمون تولیمو سال 1400

فست زبان به گزارش خبرگزاری مهرنیوز، متقاضیان شرکت در آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (Tolimo) دوره های ۱۵۹، ۱۶۰، ۱۶۱، ۱۶۲ و ۱۶۳ می توانند برای شرکت در این دوره ­ها ثبت نام کنند. آزمون های این دوره ها به روش الکترونیکی، مطابق جداول زمانبندی و مراکز محل برگزاری برگزار خواهد شد.

افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می­ توانند در زمان مقرر که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی (http://tolimo.sanjesh.org) اعلام می­ شود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بروزرسانی مطلب 21 فروردین 1400

لغو آزمون تولیمو دوره 159

به اطلاع متقاضیان ثبت­ نام کننده در دوره 159 آزمون­ تولیمو نیز می‌رساند، این آزمون به دلیل وضعیت ناشی از انتشار حاد بیماری کرونا در تاریخ 24 فروردین­­ ماه 1400 برگزار نخواهد شد.

زمان برگزاری آزمون دوره مذکور متعاقباً از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام و بصورت پیامک نیز اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین با توجه به شرایط موجود فعلاً در سایر دوره های آزمون تولیمو نیز ثبت نامی انجام نمی گردد.

انشاالله بعد از عادی شدن شرایط، زمان ثبت نام در سایر دوره ها نیز متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

آغاز ثبت نام آزمون تولیمو از ۷م فروردین ماه 1400

ثبت نام نخستین آزمون تولیمو سال 1400 از هفتم فروردین ماه آغاز و تا 19 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. این آزمون در تاریخ 24 فروردین ماه در شهرهای تهران، کرمان، اصفهان و مشهد برگزار می شود. هزینه ثبت نام آزمون تولیمو 145 هزار و 850 تومان می باشد.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۰

ماهدورهروزتاریخ
فروردین159سه ­شنبه۲۴ فروردین ۱۴۰۰
اردیبهشت160سه ­شنبه۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
اردیبهشت161سه ­شنبه۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
خرداد162سه ­شنبه۱۱ خرداد ۱۴۰۰
خرداد163سه ­شنبه۲۵ خرداد ۱۴۰۰

آدرس مراکز محل برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۰ در اینجا قابل مشاهده است.

متقاضیان لازم است منحصرا به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند و در سایر مراکز از آنها آزمون به­ عمل نخواهد آمد.

متقاضیان برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت­ نام انتخاب کرده اند مراجعه کنند. شروع فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و متقاضیان باید نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند.

عدم حضور به­ موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

منابع آزمون TOLIMO تولیمو
حتما بخوانید

شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون

آزمون به­ صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می­ شود و برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش­ بینی نشده­ است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.

متقاضیان باید با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (برای آقایان))، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.

راهنمای ثبت نام در آزمون را از این لینک بخوانید.

بخشها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها

بخش های تستی: شامل ۱۰۵ سوال است و متقاضیان باید جمعا در مدت ۸۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression). تعداد ۳۵ سوال (۱۵ سئوال تکمیل جمله و ۲۰ سئوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه.

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension). تعداد ۳۵ سوال (قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سوال؛ قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سوال؛ قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سوال)، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه.

سوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به­ صورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان باید با توجه به متن سئوال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سوالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension). تعداد ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing). شامل یک سوال است که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

پیشنهاد فست زبان: منابع آزمون تولیمو

اجرای پروتکل های بهداشتی و امنیت آزمون در برگزاری آزمون های تولیمو

۱. همراه داشتن ماسک ساده سه لایه و دستکش لاتکس برای متقاضیان الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود متقاضیان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن ماسک و دستکش خودداری کنند.

۲. متقاضیان باید یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (ویژه آقایان))، و یک نسخه از فرم تکمیل شده ثبت‌نام اینترنتی را همراه داشته باشند.

برنامه زمانی آزمون TOLIMO برای سال ۲۰۲۰
حتما بخوانید

۳. متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، هندزفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پیجر و … اکیدا خودداری کنند.

ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

۴. صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، . . . در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

۵. همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه ­های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه ولو بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می­ شود.

در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش می توانند با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت کنند. درخواست ­های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود و از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری شود.

 

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
با این کتاب کولاک کنید!اطلاعات بیشتر