جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون TOLIMO » برنامه زمانی آزمون تولیمو سال 1400 – نیمه دوم
  • fastzaban
  • ۱۸ شهریور, ۱۴۰۰
  • ۰۸:۰۹
برنامه زمانی آزمون تولیمو سال 1400

آغاز ثبت نام آزمون آبان ماه از 10 مهر

برنامه زمانی آزمون تولیمو سال 1400 – نیمه دوم

فست زبان: طبق اطلاعیه جدید سازمان سنجش آموزش کشور تقویم زمانی برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو نیم سال دوم 1400 مشخص شد.

افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می­ توانند در زمان مقرر که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی (http://tolimo.sanjesh.org) اعلام می­ شود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بروزرسانی مطلب 12 مهر 1400

برگزاری آزمون تولیمو در آبان 1400

ثبت نام آزمون 4 و 18 آبان از روز 10 مهر ماه آغاز شده است.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۰

ماه دوره تاریخ
خرداد 159 4 خرداد ۱۴۰۰
160 18 خرداد ۱۴۰۰
تیر 161 1 تیر ۱۴۰۰
162 22 تیر ۱۴۰۰
مرداد
163 12 مرداد ۱۴۰۰
164 لغو شد 26 مرداد ۱۴۰۰
شهریور
165 9 شهریور ۱۴۰۰
166 23 شهریور ۱۴۰۰
مهر
167 6 مهر 1400
168 20 مهر 1400 
آبان 169 4 آبان 1400
170 18 آبان 1400
آذر 171 2 آذر 1400
172 23 آذر 1400
دی  173 7 دی 1400
174 21 دی 1400
بهمن
175 5 بهمن 1400
176 19 بهمن 1400
اسفند 177 3 اسفند 1400
178 14 اسفند 1400

آدرس مراکز محل برگزاری آزمون تولیمو در سال ۱۴۰۰ در اینجا قابل مشاهده است.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون

آزمون به­ صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می­ شود و برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش­ بینی نشده­ است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست.

متقاضیان باید با یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (برای آقایان)، به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.

راهنمای ثبت نام در آزمون را از این لینک بخوانید.

بخشها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها

بخش های تستی: شامل ۱۰۵ سوال است و متقاضیان باید جمعا در مدت ۸۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression). تعداد ۳۵ سوال (۱۵ سئوال تکمیل جمله و ۲۰ سئوال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه.

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension). تعداد ۳۵ سوال (قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰ سوال؛ قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سوال؛ قسمت C (۳ سخنرانی): ۷ سوال)، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه.

سوالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به­ صورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان باید با توجه به متن سئوال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سوالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension). تعداد ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing). شامل یک سوال است که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

پیشنهاد فست زبان: منابع آزمون تولیمو

اجرای پروتکل های بهداشتی و امنیت آزمون در برگزاری آزمون های تولیمو

۱. همراه داشتن ماسک ساده سه لایه و دستکش لاتکس برای متقاضیان الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود متقاضیان به سالن آزمون، بدون همراه داشتن ماسک و دستکش خودداری کنند.

۲. متقاضیان باید یک یا دو کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس­دار جدید، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (ویژه آقایان))، و یک نسخه از فرم تکمیل شده ثبت‌نام اینترنتی را همراه داشته باشند.

۳. متقاضیان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس و …)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، هندزفری، ساعت یا دستبند، انگشتر هوشمند، پیجر و … اکیدا خودداری کنند.

ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

۴. صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، . . . در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

۵. همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه ­های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه ولو بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می­ شود.

در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش می توانند با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت کنند. درخواست ­های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود و از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری شود.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --