جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون EPT – راهنمای کامل آزمون ای پی تی 1402

آزمون EPT - راهنمای کامل سال 1403

از آنجا که قبولی در آزمون EPT دانشگاه آزاد به یک سد محکم برای دانشجویان تبدیل شده است تصمیم گرفتیم در این صفحه یک راهنمای جامع در مورد این آزمون و همچنین نحوه کسب نمره قبولی در ازمون EPT ارایه کنیم.

آزمون EPT چیست؟

در ابتدا مهمترین سوال برای داوطلبان این است: آزمون ept چیست؟ خوب در پاسخ باید بگوییم اگر دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه آزاد هستید برای شرکت در آزمون جامع بایستی مدرک زبان ارایه کنید.

برای اینکار دانشگاه آزاد خودش یک آزمون زبان بنام EPT برگزار می‌کند که همانند سایر آزمون‌های زبان دکتری که در کشور برگزار می‌شود 100 سوال تستی از بخش‌های واژگان، گرامر و درک متن انگلیسی است.

سطح آزمون ای پی تی متوسط به بالا است و برای کسب نتیجه در آن بایستی در حد Intermediate انگلیسی باشید.

برای آشنایی بیشتر با آزمون زبان EPT روی دکمه زیر کلیک کنید و مقاله کامل آن را در فست زبان مطالعه نمایید:

آزمون EPT چیست - راهنمای جامع

ثبت نام آزمون ept چگونه است؟

برنامه کامل برگزاری آزمون EPT در سال ۱۴۰۳

برای شرکت در این امتحان بایستی بصورت اینترنتی در سامانه آزمون زبان دانشگاه آزاد به نشانی english.iau.ac.ir/ept ثبت نام کنید. معمولا چند هفته قبل از برگزاری سامانه باز می‌شود و می‌توانید ثبت نام خود را در آزمون ای پی تی بعدی انجام دهید.

نوبت بعدی آزمون در اردیبهشت برگزار می شود

طبق اطلاعیه جدید سامانه دانشگاه آزاد، اولین آزمون EPT در سال 140۳ روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. 

برنامه برگزاری آزمون EPT در سال 1402۳

برنامه برگزاری امتحان زبان ای پی تی در سال 140۳ را در صفحه زیر می توانید مشاهده کنید.

سهمیه ایثارگران در امتحان EPT

برای دانشجویان دارای سهمیه ایثارگران و جانبازان حداقل نمره 40 برای قبولی مورد نیاز است. نمره مشروط سهمیه ایثارگران نیز 32 می‌باشد.

بخشنامه جدید نمره قبولی آزمون ept دانشگاه آزاد

برای سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد طبق بخشنامه‌ای نمره قبولی در EPT را 2 نمره کاهش داده و به 48 تغییر داد. با احتساب نمره ept از 1000 شما باید نمره 480 را در آزمون برای قبولی کسب کنید.

سهمیه ایثارگران در امتحان EPT

نمره قبولی آزمون ept سال 1403

نمره ept از 1000 محاسبه می شود. یعنی شما با کسب نمره 480 در آزمون قبول می شوید. بنابر دستورالعمل دانشگاه آزاد که در تاریخ 5 آذر ماه 1401 ابلاغ شده است نمره قبولی در آزمون EPT و سایر آزمون های مورد پذیرش دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

حداقل نمره قبول مشروط برای شرکت در آزمون جامع
نام آزمون دانشجویان عادی دانشجویان دارای سهمیه
EPT-IAU 40 32
TOFEL (IBT) 52 41.6
TOFEL (paper base) 400 320
MCHE, MSRT 40 32
TOLIMO 400 320
IELTS 4.8 3.84
   
حداقل نمره قابل قبول برای دفاع نهایی از رساله
نام آزمون دانشجویان عادی دانشجویان دارای سهمیه
EPT-IAU 48 40
TOFEL (IBT) 65 52
TOFEL (paper base) 500 400
MCHE, MSRT 50 40
TOLIMO 500 400
IELTS 6 4.8
 

نمونه سوالات آزمون ept سال 94 تا 1401

دفترچه سوالات EPT از سال 99 توسط سامانه برگزار کننده منتشر نمی‌شود. اما ما در وبسایت فست زبان نمونه سوالات آزمون ept را از سال 94 تاکنون بصورت رایگان منتشر می‌کنیم. البته این نکته قابل ذکر است، ما هیچ دسترسی به سوالات نداریم و سوالات مذکور توسط داوطلبان برای ما ارسال و در سایت منتشر می‌شود تا همه عزیزان استفاده نمایند.

برای دریافت فایل pdf نمونه سوالات آزمون ept با پاسخ تشریحی و کلیدی روی دکمه زیر کلیک کنید:

منابع آزمون EPT

برای کسب نتیجه در آزمون بایستی منابعی در سطح تافل را مطالعه نمایید. متاسفانه عدم توجه داوطلبان به انتخاب و مطالعه یک منبع مناسب برای آزمون EPT گاها ضربات روحی بدی را به آنها می‌زند. خیلی از داوطلبان با مطالعه جزوات و یا کتاب‌هایی که چند سال یکبار تجدید چاپ می‌شوند، بارها در آزمون شرکت می‌کنند و نمی‌توانند نمره قبولی را کسب کنند. 

ما در گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه‌وندی با بررسی دقیق سطح سوالات و همچنین مباحث مورد سوال آزمون، منابعی را تالیف و منتشر کرده‌ایم که فقط کافیست یکبار آنها را مطالعه کنید تا از نتیجه‌ای که می‌گیرید شگفت‌زده شوید.

 

برای مطالعه این منابع اصلا نیاز به سطح خاصی و یا زمان زیادی نیاز ندارید. بطور مثال اگر روزی فقط یک ساعت برای مطالعه بخش گرامر اختصاص دهید بعد از یک ماه کاملا آماده می‌شوید. همچنین برای یادگیری واژگان نیز اگر فقط روزی 1 ساعت زمان اختصاص دهید در 5 تا 7 هفته کاملا آماده شرکت در آزمون و کسب نمره مناسب هستید.

برای آشنایی با منابع قبولی در آزمون EPT روی دکمه زیر کلیک کنید:

چگونه در آزمون EPT قبول شویم؟

اگر دغدغه قبولی در امتحان ept را دارید و اینکه کدام منبع را برای قبولی در آزمون مطالعه کنیم، پرسش شما نیز هست ما در مقاله‌ای کامل یک برنامه برای قبولی در آزمون EPT را منتشر کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم حتما روی دکمه زیر کلیک کنید و آن را مطالعه نمایید.

فیلم آموزش EPT – تدریس استاد مهرداد زنگیه‌وندی

اگر وقت کافی برای یادگیری گرامر ept ندارید و یا مطالعه مباحث برایتان دشوار است، می‌توانید با استفاده از فیلم آموزش گرامر و ریدینگ فست زبان که مختص شرکت در آزمون‌های زبان دکتری ازجمله ای پی تی است، به بهترین شکل ممکن مباحث مورد نیاز برای قبولی را یاد بگیرید.

مدت زمان این مجموعه فیلم آموزش گرامر و درک مطلب، ۱۸ ساعت و 7 جلسه است. تاکنون بیش از ۱۷۰۰ نفر در این دوره شرکت کرده‌اند و توانسته‌اند سطح گرامر و درک مطلب خود را تا حد بسیار بالایی ارتقا دهید.

برای آشنایی بیشتر با این دوره بینظیر روی دکمه زیر کلیک نمایید:
نمایش ویدیو درباره فیلم آموزش گرامر و درک مطلب استاد مهرداد زنگیه وندی

کلاس آنلاین EPT با تدریس استاد مهرداد زنگیه‌وندی

بدون شک شرکت در یک کلاس آنلاین ept که استاد بصورت زنده تدریس کند می‌تواند برای همه داوطلبانی که فرصت کافی برای مطالعه کتاب ندارند، بسیار مفید فایده باشد. ما در گروه آموزشی فست زبان هر ماه کلاس های آنلاین آموزش گرامر و ریدینگ ویژه شرکت در آزمون EPT با تدریس حرفه‌ای استاد مهرداد زنگیه وندی را برگزار می‌کنیم.

در دوره ept فست زبان که در 6 جلسه برگزار می شود تمام مطالب و نکات تستی گرامر و ریدینگ آزمون بصورت کاملا ساده و از پایه آموزش داده می شود. بنابراین اگر دوره‌های زیادی شرکت کرده‌اید و یا منابع مختلفی را مطالعه کرده‌اید شرکت در این دوره ept را به شما توصیه می کنیم.

برای مشاهده برنامه کلاس‌های ماهیانه فست زبان برای ept روی دکمه کلیک کنید:

سوالات متداول

هزینه شرکت در امتحان برای سال ۱۴۰3 مبلغ 400 هزار تومان است.

خیر. همانند سایر آزمون‌های زبان دکتری امتحان ای پی تی نیز نمره منفی ندارد.

تاکنون این امکان که بتوان مدرک زبان ept را خریداری کرد، فراهم نشده و تنها راه گرفتن مدرک، شرکت در آزمون بصورت حضوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 79

 1. سلام بعد از قبولی در آزمون ept آیا باید کارنامه را پرینت کرده و به آموزش دانشکده ببریم یا اطلاعات قبولی بطور اتوماتیک برای دانشکده ارسال میشه؟ لطفاً جواب بدین. بنده نمره ۷۴۰ گرفتم ازمون اذر ۱۴۰۲

  1. سلام خدمت شما بله از طریق فروشگاه سایت میتونید هرکتابی که میخاین رو تهیه‌ بفرمایید. bookshop.fastzaban.com/shop

 2. سلام
  بعد از قبولی در آزمون ept آیا باید کارنامه را پرینت کرده و به آموزش دانشکده ببریم یا اطلاعات قبولی بطور اتوماتیک برای دانشکده ارسال میشه؟

 3. سلام
  من فرزندجانباز۲۵درصد دانشجوی دکتری هستم نمره من ۴۵۰ شده برای اعمال سهمیه ایثارگری وارائه نمره قبولی چکاربایدکرد

  1. سلام بله طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه آزاد نمره ۴۸۰ قبول محسوب می شود. از آموزش دانشگاه هم سوال کنید حتما

  1. سلام خدمت شما. در مورد سوال اول بهتر است از آموزش دانشگاه سوال کنید. در مورد دوم بله نمره قبولی ۴۰ است.

 4. یک سوال
  ایا ملاک اخرین نمره ازمون هست برای شرکت در ازمون جامع یا بالاترین نمره …….برای مثال کسی که ۴۲ اورده ولی در ازمون بعدی زیر ۴۰ به دست بیاره کدوم یک ملاک عمل می باشد ممنون میشم اینو جواب بدین.

  1. سلام خدمت شما. بله برای شهریور کلاس آنلاین داریم که از ۱۸م شروع میشه و قبل از آزمون به اتمام میرسه. در روزهای آینده ثبت نام این دوره در لینک زیر باز خواهد شد:
   https://fastzaban.com/online-class/

 5. سلام وقت بخیر
  من قبل از آزمون جامع ۳۹۰ شدم. بعداز آزمون جامع یکبار۴۰۰ شدم و این ۲۶خرداد۱۴۰۲ هم شرکت کردم ۴۹۰ شدم. آیا نمره قبولی را کسب کرده ام؟ یا باید دوباره در آزمون ept شرکت کنم؟ ممنون میشم پاسخ دهید. با تشکر

  1. سلام بر شما. بله طبق آخرین بخشنامه آزمون شما قبول شدین. اما برای کسب اطمینان بیشتر حتما با آموزش دانشگاه خود صحبت کنید.

 6. سلام . من کارنامه ept تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۵ را میخواستم چجوری میتونم بگیرم شماره پرونده ام رو فراموش کردم فقط شماره داوطلبی دارم ؟

 7. سلام. من خرداد ماه آزمون جامع دارم و باید قبل از اون مدرک زبان رو بگیرم. میخاستم بدونم شما خبر دارید آیا برنامه آزمون ept 1402 مشخص شده است؟
  بسیار ممنونم

 8. سلام
  نمره ی قبولی ۴۸ شامل آزمون ۱۳ آبان ۱۴۰۱ هم میشه یا از آذر ماه که بخشنامه ابلاغ شده نمره ی ۴۸ قبوله؟؟

  1. سلام با توجه به اینکه نمره ۴۸ از آذرماه ابلاغ شده خیر اما بهتر است برای اطمینان بیشتر از دانشگاه محل تحصیل خودتون و یا پشتیبانی سامانه آزمون زبان دانشگاه آزاد سوال کنید.

 9. سلام. واقعا از برگزاری ازمون ept امسال بسیار ناراضی هستیم. برنامه اصلا مشخص نیست. وقتی هم اعلام میشه کلا دو سه هفته وقت هست. چرا برنامه قطعی رو مشخص نمی کنید ادم تکلیف خودش رو بدونه

  1. سلام زهرای عزیز
   بله متاسفانه در یکی دو سال اخیر و با توجه به همه گیری بیماری کرونا این مشکل پیش اومده. قبلا برنامه سالانه مشخص بود.
   به امید توجه مسولین به این مساله

 10. سلام. من کتاب ۵۰۴ واژه رو خوندم ایا برای لغت کافی هست یا باید منابع دیگه ای هم مطاعه کنم؟ با تشکر احسانی

  1. سلام رضای عزیز
   مطالعه کتاب ۵۰۴ واژه برای شرکت در آزمون واقعا الزامی است اما برای کسب نمره مناسب و قبولی کافی نیست. پیشنهاد می کنیم حتما علاوه بر این کتاب، کتاب لغات ضروری تافل و تا حدود از کتاب ۱۱۰۰ واژه بارونز را مطالعه کنید.
   همچنین در کتاب فست وکب ept استاد زنگیه وندی تمام لغات مهم و ضروری برای امتحان ای پی تی بصورت یکجا گردآوری شده است که می توانید مطالعه کنید. 

 11. سلام ی جایی تو سایت تون دیدم نوشتین آزمون ept سوالات شنیداری نداره. یعنی فقط گرامر و لغت رو قوی کنیم و بلد باشیم برای قبولی تو ازمون کافیه؟

  1. سلام خانم کوثر عزیز
   بله آزمون ای پی تی سوال از قسمت شنیداری نداره. اگر دامنه لغت رو افزایش بدین و نکات گرامری لازم برای ازمون را بلد باشید کفایت می کند و می توانید نتیجه دلخواه را کسب کنید.

  1. سلام سبحان عزیز
   همانطور که در کامنت های قبلی هم پاسخ داده شد تفاوت اصلی آزمون msrt و ept در این است که ازمون ای پی تی سوالات بخش شنیداری ندارد و فقط از سه بخش واژگان، گرامر و درک متن تشکیل شده است. همچنین سطح آزمون و مباحثی که در آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد مطرح می شود نسبت به آزمون msrt وزارت علوم مناسب تر و شاید بتوان گفت آسانتر است.
   سوال دیگری دارید خوشحال میشم راهنمایی تون کنم.

 12. چطور میتونیم سوالات آزمون ept رو دانلود کنیم چون جایی تو سایت دانشگاه آزاد ندیدم برای دانلود سوالات ept ممنون

 13. اگه سال ۹۹نمره ۴۹۰ گرفته باشیم شامل این طرح قبولی که از ۴۸۰هست هم میشویم یا مجدد باید امتحان داد

  1. سلام خانم پروین عزیز
   خیر. این بخشنامه از سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اجرا شده است و شامل آزمون های سال های ماقبل نمی شود. البته برای حصول اطمینان از دانشگاه محل تحصیل خود نیز این مورد را سوال کنید.

 14. سلام و خسته نباشید. من چند بار در آزمون شرکت کردم. کتاب در ۲۴ روز را مطالعه کردم ولی اصلا نتیجه مناسبی نگرفتم و احساس میکنم این کتاب خیلی ناقصه. میخام منابع شما را مطالعه کنم. برای شروع کدوم کتاب رو باید تهیه کنم واقعا این ازمون ی دردسری شده برای ما دانشجوها. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

  1. سلام خدمت شما مسیح عزیز. برای شروع پیشنهاد میکنم کتاب فست گرامر و فست وکب ای پی تی رو تهیه و مطالعه کنید. همزمان با هم پیش برید. نزدیک آزمون هم کتاب بانک سوالات میتونه برای مرور و رفع اشکال خیلی کمکتون کنه. امیدوارم بزودی خبر قبولی تون رو بهمون بدین

 15. سلام. یک سوال ازتون داشتم. آیا برای قبولی در آزمون ای پی تی لازمه کتاب ۱۱۰۰ واژه رو کامل مطالعه کنیم یا نه؟

  1. سلام خدمت شما. خیر اصلا نیازی نیست تمام لغات ۱۱۰۰ بارونز را یاد بگیرید چون فقط ۱۰ درصد لغات این کتاب در آزمون ای پی تی استفاده می شوند.

 16. سلام و عرض احترام خدمت جناب زنگیه وندی و همه بچه های فست زبان. آقا واقعا خیلی کارتون درسته. دیروز آزمون رو قورت دادم اصلا کیف میکردم سواالات رو جواب میدادم. خدا خیرتون بده و بهتون عزت بده

  1. سلام خدمت شما. خیر هنوز سوالات رو نداریم هرموقع برسه دستمون میذاریم تو سایت

 17. سلام. من متاسفانه آزمون رو خوب ندادم. میخام در کلاس های شما شرکت کنم آیا برای بهمن کلاسی دارید؟

  1. سلام خدمت شما. چرا کلاس دی ماه رو که از امروز ۱۷م شروع میشه شرکت نمی کنید؟ از طریق اطلاعیه بالای سایت میتونید در این دوره شرکت کنید. البته به احتمال زیاد در بهمن هم ما دوره آنلاین خواهیم داشت.

 18. واقعا سایت تون عالیه خسته نباشید میگم. فقط یک خواهش. نمونه سوالات ept رو بیشتر بذارید مخصوصا آزمون‌های اخیر چون برای مرور خوبن. در کل خیلی کارتون عالیه

  1. سلام حمید عزیز. ممنون از قدردانی شما. چشم ما هر تعداد سوالی که دستمون برسه رو بصورت کامل در سایت قرار میدیم حتما

 19. سلام من کتاب ۵۰۴ و تافل رو برای لغت ept کامل بلد هستم. ولی مشکلم اینه سوالات لغت رو متوجه نمیشم و تو بخش ریدینگ هم خوب جواب نمیدم. آیا در دوره آفلاین استاد زنگیه وندی مطالب درک مطلب کامل توضیح داده شده است؟

  1. سلام خانم سمیه عزیز.
   بله یک جلسه از دوره آفلاین استاد کاملا به آموزش مطالب درک مطلب پرداخته می شود و نکات این بخش رو یاد خواهید گرفت. البته برای این بخش نیاز هست روی دامنه واژگان هم بخوبی کار کنید. همون منابعی که فرمودین خوبن رو میتونید استفاده کنید

 20. سلام آیا برای آزمون دی ماه میرسیم قبول بشیم با توجه به اینکه زمان کمی مانده پیشنهادتون علاوه بر کتاب چه چیز دیگه ای هست
  ممنونم

  1. سلام خدمت شما
   پیشنهاد می کنیم از دوره آفلاین آموزش گرامر و درک مطلب استاد زنگیه وندی استفاده کنید برای این مدت زمان. در کنارش هم برای لغت کار کنید. بله می توانید قبول شوید اگر سطح پایه ای در لغت داشته باشید.

 21. سلام چگونه میتوانم در کلاسهای آمادگی آزمون ept دی ماه استاد زنگیه وندی به صورت انلاین ثبت کنم؟

  1. سلام یاسین عزیز
   روی لینک زیر کلیک کنید وارد صفحه ثبت نام کلاس خواهید شد
   https://fastzaban.com/online-class/
   به دو روش آنلاین و یا کارت به کارت می توانید ثبت نام کنید.
   سوالی دارید بنده راهنمایی تون میکنم

  1. سلام صدرا عزیز
   بله احتمال زیاد چون تو آذر برگزار نشد در دی ماه امتحان ept برگزار خواهد شد.

 22. سلام من فرصت ندارم کتابهای گوناگون بخونم فقط نمونه سوالات تون رو خریداری کردم چند سوال دارم ۱- آزمون آذرماه داریم؟ دوم آیا درسته نمونه سوالات تکرار میشه؟ ۳- جایی گفتین قبولی ۴۰ است اما دانشگاه آزاد میگه ۴۷ کدوم درسته نمرات سلیقه ای یا آیین نامه مرکزی دارد؟

  1. سلام آقای فتحعلیان عزیز
   به احتمال زیاد در آذر آزمون داریم.
   بله امکان تکرار وجود داره اما این روش اصلا منطقی نیست که سوالات را به امید تکرار کار کنید. در آزمون نکات و مباحث کاملا تکرار می شود. بنابراین اگر آموزش درست کار کنید سوالات آزمون براتون تکراری خواهد بود.
   قبولی ۴۰ برای ایثارگران و غیره می باشد. نمره قبولی آزمون در سال ۱۴۰۱ نمره ۴۸ می باشد. البته هر لحظه ممکن است این نمره تغییر کند و به ۵۰ که قبلا بود افزایش یابد.

 23. سلام. من واقعا از تیم فست زبان تشکر میکنم بابت این سایت جامع و کامل که برای بچه های ازمون های زبان دکترا درست کردن. لطفا بفرمایید چطوری میتونم در این ازمون قبول بشم منابعی رو خوندم از گروه های دیگه اما نیجه نگرفتم و همش حدود ۴۰ میشم. سپاس از راهنمایی شما

  1. سلام بر شما محمود عزیز
   ممنون از محبت شما
   برای قبولی در آزمون پیشنهاد می کنم روی دکمه قبولی در آزمون ept در همین صفحه که گذاشتیم کلیک کنید. اونجا بصورت مفصل یک برنامه درسی برای قبولی و کسب مدرک ازمون ept ارایه کردیم. اتفاقا خیلی از دوستان هم از این مقاله جهت برنامه ریزی و کسب نتیجه استفاده کردند.
   سوالی دیگری داشتید خوشحال میشم راهنمایی تون کنم

  1. سلام خانم مستانه عزیز
   با توجه به اینکه ازمون ept سوالات بخش شنیداری رو نداره میشه گفت قبولی در این آزمون نسبت به msrt راحت تر هست. همچنین سطح لغات نیز نسبتا راحت تر است اما نه به این معنی که از منابع پایه باشد. در مورد سوالات گرامر فقط مباحث مورد سوال در دو آزمون متفاوت است وگرنه نمیشود تفاوت چندانی قایل شد.
   اگر سوال دیگری دارید خوشحال میشم راهنمایی تون کنم

 24. سلام مجدد. ممنون از راهنمایی تون. برای منابع هم پیشنهادتون بسته فست زبان هست فقط یا باید کتاب دیگه ای هم مثله ۵۰۴ و غیره رو بخونیم؟

  1. سلام سهیل عزیز
   بله منابع فست زبان کاملترین و بروزترین مجموعه برای قبولی در ازمون ept هستند.
   خیر هیچ منبع دیگه ای نیاز نیست مطالعه کنید

 25. سلام
  من اولین بار هست که میخام آزمون ept شرکت کنم. من سطح متوسط هستم. بنطرتون میتونم تو آزمون نتیجه بگیرم؟

  1. سلام خانم کوثر عزیز
   بله چرا که نه. فقط سعی کنید دامنه واژگان تون رو تقویت کنید. مطالب گرامر رو هم کار کنید. در آخر تست زنی و رفع اشکال رو فراموش نکنید.

 26. سلام. ای پی تی دیگه شده کابوس برامون. هرکاری میکنیم نمیشه کاش حداقل نمره ش رو کمتر کنند بابا ما سن مون بالا رفته دیگه حال و حوصله درس خوندن برامون نمونده باید چکار کنیم

 27. سلام. ایا کسی اطلاع داره نمره ۴۸ در ازمون ای پی تی قبول محسوب میشه؟ چون من دیدم برای پارسال ۲ نمره پایین اورده بودند نمره قبولی رو

  1. سلام میلاد عزیز
   بله در حال حاضر آبان ۱۴۰۱ نمره قبولی در آزمون EPT چهل از ۱۰۰ هست

 28. سلام خدمت بچه های تیم فست زبان. یک سوال داشتم اززتون. ازمون ept فقط برای بچه های دانشگاه ازاد هست؟ من که دانشجوی شریف هستم نمیتونم در این ازمون شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام بر شما سجاده عزیز
   بله این آزمون برای بچه های دکتری دانشگاه آزاد برگزار می شود و دانشگاه های مدرک ept را مورد پذیرش ندارند.
   اگر سوالی دارید خوشحال میشم راهنمایی تون کنم.

 29. سلام. من ترم دوم دکتری هستم. میتونم در آزمون ept شرکت کنم؟ اگر قبول بشم تا چه زمان مدرکش اعتبار داره
  ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام بر شما سهیل عزیز
   بله شما میتونید شرکت کنید و مدرک قبولی در آزمون ept هم تا ۲ سال اعتبار دارد.
   اگر سوالی دیگری دارید خوشحال میشم راهنمایی تون کنم.

استفاده ساده و سریع از مطالب سایت در اپلیکیشن فست زبان