جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » آزمون EPT » آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد + ۴۳ دوره آزمون با پاسخ
کلاس حضوری ept

آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد + ۴۳ دوره آزمون با پاسخ

فست زبان: در این مطلب از مرجع آزمون زبان EPT، به معرفی کامل آزمون زبان ای پی تی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد، بخش های مختلف آزمون، نحوه ثبت نام و روش قبولی تضمینی در این آزمون خواهیم پرداخت. حتما با ما همراه باشید.

آنچه که در این مطلب مطالعه خواهید کرد:

آزمون EPT چیست؟

آزمون EPT ویژه تمامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد می باشد که از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و به صورت منظم در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده‌ است. تا اردیبهشت سال ۱۳۹۲، این آزمون به صورت فصلی برگزار می‌ شد اما پس از آن هر ماه برگزار می‌شود.
در ابتدای برگزاری این آزمون، مدرک آن تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ملزوم بود اما مدتی بعد، ارائه این مدرک برای کلیه متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ضروری شد.
اسم این آزمون مخفف عبارت English Proficiency Test است و دانشجویانی که مدرک بین المللی زبان (IELTS) با نمره تعیین شده توسط دانشگاه را نداشته باشند می بایست نمره قبولی در این آزمون را به عنوان جایگزین آن جهت ارایه رساله دوره دکتری کسب نمایند.

سطح آزمون چگونه است؟

آزمون زبان EPT را می توان با آزمون بین‌ المللی TOEFL PBT مقایسه کرد؛ با این تفاوت که EPT فاقد بخش‌ های شنیداری و رایتینگ است. در بین آزمون های زبان دکتری دیگر در ایران این آزمون سطح پایین‌تری دارد و به اصطلاح راحت‌تر می‌توان در آن نتیجه گرفت.

اعتبار مدرک قبولی EPT تا چه مدت است

اعتبار مدرک قبولی در آزمون، تا ۲ سال پس از آن است و در صورتیکه در طول این مدت موفق به ارایه رساله خود نشوید بایستی مجدد در آزمون ای پی تی شرکت کنید و نمره قبولی آن را کسب نمایید.
توجه: این آزمون تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه‌ آزاد اسلامی معتبر است و دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند.

نحوه شرکت در آزمون EPT

برای ثبت نام در آزمون بایستی به سامانه آزمون زبان دانشگاه آزاد به نشانی http://english.iau.ac.ir/ept مراجعه نمایید. سپس وارد بخش ثبت‌نام در آزمون شوید و کلیه اطلاعات مورد نیاز در فرم ثبت‌نام را وارد نمایید. پس از ثبت‌نام وارد بخش تأیید اطلاعات خواهید شد. در این مرحله شما ۳۰ دقیقه برای تأیید اطلاعات وارد شده و پرداخت هزینه آزمون مهلت خواهید داشت. برای آشنایی کامل با نحوه ثبت نام در آزمون، مطلب راهنمای ثبت نام در آزمون EPT که در سایت منتشر شده است را مطالعه نمایید.

دانلود فایل pdf آموزش ثبت نام

نکته: هزینه شرکت در آزمون زبان EPT در حال حاضر (سال ۹۸) ۸۰۰،۰۰۰ ریال می باشد.
پس از بررسی اطلاعات مربوط به آزمون و همچنین اطلاعات کاربری خود بر روی دکمه تأیید و پرداخت هزینه آزمون کلیک نمایید و هزینه شرکت را در آزمون را پرداخت کنید.
توجه: جهت شرکت در امتحان EPT انتخاب واحد دانشگاهی محل اشتغال به عنوان حوزه امتحانی برای همکاران و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مطابق بخشنامه شماره ۳۴۴۶۷/آ مورخ ۹۳/۱۱/۵ ممنوع می‌باشد.

 

آزمون آنلاین EPT فست زبان
حتما بخوانید

 

زمان برگزاری آزمون (EPT در سال ۹۹)

در ابتدا آزمون زبان EPT به صورت فصلی برگزار می شد، اما از اردیبهشت ماه ۹۲ تقریبا هر ماه برگزار شده است. در سال ۹۹ این آزمون در *** نوبت برگزار خواهد شد. تقویم برگزاری آزمون در عکس زیر آمده است:

هنوز برنامه برگزاری آزمون EPT در سال ۹۹ اعلام نشده شده است.

 

محل برگزاری آزمون زبان EPT

آزمون زبان دکتری دانشگاه آزاد در همه دانشگاه ها برگزار نمی شود و در حال حاضر فقط در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه، رشت، یزد و همدان برگزار می‌شود. البته این لیست گاهی اوقات تغییر می کند و شهرهایی از آن حذف و جایگزین می شود.

 

ساختار سوالات آزمون EPT به چه صورت است

دفترچه سوالات آزمون زبان EPT شامل ۱۰۰ سؤال است که از این تعداد، ۲۵ سؤال به واژگان Vocabulary، تعداد ۴۰ سؤال مربوط به قسمت گرامر و ساختار جملات، ۲۰ سوال درک مطلب Reading و ۱۵ سؤال به قسمت کلوز تست اختصاص یافته است. مدت زمان پاسخگویی به سؤالات نیز ۱۴۰ دقیقه است.
توجه ۱: تعداد سؤالات هر بخش بسته به آزمون ممکن است متغیر باشد.
توجه ۲: آزمون EPT فاقد نمرۀ منفی است و به شما توصیه می شود هیچ سؤالی را بدون پاسخ نگذارید.

سوالات آزمون EPT را از کدام قسمت شروع کنیم؟

یکی از سوالاتی که خیلی از داوطلبان از ما می پرسند این است که «بهتر است پاسخ به سوالات دفترچه آزمون EPT را از کدام قسمت شروع کنیم؟». در ویدیوی کوتاه زیر به این سوال پاسخ داده می شود.

بخش واژگان

این بخش شامل ۲۵ پرسش چهار گزینه‌ ای است. سؤالات لغت عمدتاً از کتاب‌ های ۵۰۴ و Essential Words for the TOEFL مطرح می‌ گردد.

پیشنهاد فست زبان برای کسب نتیجه در این بخش

کتاب واژگان Fast Vocab کامل‌ترین منبع واژگان برای آزمون ای پی تی است. این کتاب شامل تمامی لغات مهم کتاب‌های ۵۰۴ واژه، لغات ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه بارونز است. قطع این کتاب رقعی (نصف A4) است و می توانید براحتی در همه جا از آن استفاده کنید. از مزیت‌های مهم این کتاب، دارا بودن لغات مهم و ضروری آزمون‌های زبان است و با استفاده از روش یادگیری لایتنر می‌توانید براحتی لغات را به حافظه بلندمدت خود بسپارید.

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

 

چگونه در آزمون EPT قبول شویم؟
حتما بخوانید

 

ساختار و دستور زبان

این بخش شامل ۴۰ سؤال است. اکثر سؤالات از مباحث کتاب تافل لانگمن است که یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی در ایران است. برای دانلود فایل pdf این کتاب در سایت فست زبان کلیک کنید.

پیشنهاد فست زبان برای کسب نتیجه در این بخش

کتاب Fast Grammar شامل تشریح کامل مباحث گرامر یا ساختار کتاب تافل لانگمن است و شاید به جرات بتوان گفت این کتاب حتی خیلی کامل‌تر و بهینه تر از تافل لانگمن است. زیرا کتاب فست گرامر کاملا به زبان فارسی تالیف شده است و اشراف کامل مولف آن به مباحث مورد سوال گرامر برای آزمون های زبان دکتری در ایران از جمله آزمون EPT، آن را به کامل‌ترین و بروزترین منبع گرامر این آزمون تبدیل کرده است.
از ویژگی‌های دیگر فست گرامر دارا بودن سوالات واقعی آزمون EPT و پاسخ های مگاتشریحی آن است و به شما کمک می کند تا در کنار یادگیری مباحث، با نحوه کاربرد آنها و دیدن نمونه تستی آن آشنا شوید.
برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

دوره غیرحضوری آموزش گرامر و ریدینگ آزمون‌های زبان دکتری
حتما بخوانید

این دو بخش شامل ۳۵ پرسش است و معمولاً شامل متون آکادمیک و دانشگاهی است که شما باید به سؤالات هر متن پاسخ دهید. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب تافل لانگمن و تافل ریدینگ فلش می باشد

پیشنهاد فست زبان برای کسب نتیجه در این بخش

کتاب درک مطلب آزمون‌های زبان یا Fast Reading استاد مهرداد زنگیه وندی نخستین کتاب تخصصی برای پاسخگویی به سوالات درک مطلب یا ریدینگ آزمون‌های مختلف در ایران است. این کتاب شامل مهارت‌های منحصربفرد پاسخگویی به سوالات درک مطلب است که از کتاب‌هایی چون تافل لانگمن و تافل ریدینگ فلش برگرفته شده است. مباحث کتاب بسیار کم حجم و هستند و شاید با یادگیری این مباحث در هنگام دیدن سوالات بسیار شگفت‌زده شوید. همچنین کتاب فست ریدینگ دارای نمونه متن‌های واقعی آزمون‌های زبان ادوار گذشته است که با استفاده از مهارت‌های کتاب پاسخ داده شده‌اند و همچنین به فارسی روان نیز ترجمه شده‌اند.

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

 

پیشنهاد مطلب: نمونه سوالات واقعی آزمون زبان ept را با پاسخ تشریحی بصورت رایگان می توانید از این لینک دانلود کنید.

 

تفاوت آزمون زبان EPT با سایر آزمون‌ها

دانشگاه آزاد علاوه بر قبول کردن مدرک امتحان ept برای دانشجویان دکتری، مدرک آزمون های زبان دیگر از جمله آیلتس، MSRT وزارت علوم را نیز بعنوان مدرک زبان قبول می کند. اما خوب این آزمون ها از نظر ساختار سوالات با امتحان ept متفاوت هستند که از مهمترین تفاوت آنها نیز بخش شنیداری و یا رایتینگ می باشد. از نظر سطح و کیفیت سوالات نیز می توان گفت سوالات آزمون زبان دانشگاه آزاد خوش قلق‌تر هستند و راحت تر می توان از آن نتیجه گرفت.

تفاوت دیگر ept با سایر آزمون ها در تعداد برگزاری آن در سال است که از همه آزمون های دیگر بیشتر می باشد و تقریبا هر ماه برگزار می شود.

سهمیه ایثارگران در آزمون ept چقدر است؟

حداقل نمره آزمون زبان انگلیسی قابل قبول برای دانشجویان شاهد و ایثارگر با توجه به جامعه هدف اعلام‌شده در آیین‌نامه تسهیلات آموزشی مورخ ۱۷/۸/۹۴ و نظر به مصوبه ۲۰۸ هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۲۰/۲/۹۶، ۸۰درصد حداقل نمره قابل قبول برای سایر دانشجویان در نظر گرفته شود.
دانشجویان شاهد و ایثارگر می توانند با کسب حداقل نمره ۲۸۰ (۲۸) آزمون جامع خود را بگذرانند و با کسب حداقل نمره ۳۵۰ (۳۵) نیز در آزمون ept قبول شوند.

سخن پایانی و کاملا خودمانی با داوطلبان این آزمون

در پایان با توجه به مشاهده مشکلات فراوانی که برای داوطلبان EPT در طول سال‌های گذشته پیش آمده است و دغدغه ما در ارایه آموزش با کیفیت به همه عزیزان در هر جای ایران بر خود وظیفه می‌دانیم که چند تا نکته را با شما در میان گذاریم:

داوطلبان محترم لطفا توجه داشته باشید با توجه به رشد تعداد شرکت کنندگان در این آزمون، افراد نامتخصص زیادی هم وارد عرصه آموزش برای EPT شده‌اند؛ حتما رزومه آنها را در گوگل جستجو کنید. البته اساتید با اعتبار و شناخته شده‌ای هم هستند که می توانید از تجربه آنها برای کسب نتیجه بهره ببرید. 

نکته اول اینکه برای قبولی در این آزمون هیچ راه غیر معقولی وجود ندارد و نیازی به آموزش‌های طولانی مدت و شرکت در کلاس های آموزش پایه زبان انگلیسی وجود ندارد. شما برای قبولی نیازی ندارید کل زبان انگلیسی را بلد باشید و تنها با دانستن بخشی از زبان انگلیسی و تکنیک های بخصوصی که برای این آزمون وجود دارد می توانید براحتی نمره قبولی را کسب نمایید.

برخی بزرگواران هستند که با آموزش روش های مهندسی معکوس و … شما را امیدوار می کنند و بعد از شرکت در آزمون نتیجه عکس می‌شود و نمره شما از آزمون‌های قبلی هم کمتر می‌شود!😒

نکته دوم اینکه متاسفانه در اینترنت و بخصوص تلگرام، گروه‌ها و کانال‌هایی هستند که با تایپ چند صفحه جزوه (گاها کپی از روی منابع ما🤔) اقدام به فروش و به گونه‌ای فریب داوطلبان می‌کنند. داوطلب با چندین بار شرکت در آزمون کلا ناامید می شود. ما تماسهای زیادی را از این دست داریم که با هزینه های چند ۱۰۰ هزارتومانی و گاها میلیونی داوطلب متضرر شده است.

عزیزان این را قبل از هر چیز در نظر داشته باشید یک جزوه اگر خوب باشد مطمینا بصورت کتاب چاپ خواهد شد و اینگونه اعتباری چند ده برابری را برای نویسنده آن بدنبال خواهد آورد. دوم اینکه آزمون EPT به گونه‌ای نیست که شما با خواندن چند صفحه جزوه بتوانید در آن نتیجه بگیرید. بنابراین حتما قبل از عضویت در این گروه‌ها و کانال‌ها رزومه آنها را بررسی کنید.

یکی از معتبرترین سایت‌ها برای بررسی رزومه یک مولف سایت خانه کتاب به نشانی ketab.ir است.

دانلود ۴۳ دوره سوال آزمون EPT دانشگاه آزاد با پاسخ تشریحی و کلیدی

برای دانلود رایگان فایل pdf سوالات ۴۳ دوره اخیر آزمون ept از سال ۹۴ تا بهمن ماه ۹۸ با پاسخ کلیدی و تشریحی روی لینک زیر کلیک کنید.

نمونه سوالات آزمون EPT‌ ادوار گذشته

 

اگر سوالی در رابطه با این آزمون دارید حتما در قسمت نظرات با ما در میان گذارید.

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 1

1
Leave a Reply

avatar
1 نظر تأیید شده
0 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمد علی طالبی Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
محمد علی طالبی
مهمان
محمد علی طالبی

باسلام نمره قبولی ایثارگران ۳۵ اعلام کردید آیا صحت دارد چونکه بخشنامه جدید ۴۰ هست.

شما هم قبولی در آزمون MSRT را تجربه کنیدیک بسته طلایی