جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png' ]
خانه » کتاب‌های منتشرشدۀ ما » واژگان جامع آزمون های زبان Fast Vocab
لغات جامع آزمون های زبان

واژگان جامع آزمون های زبان Fast Vocab

فست زبان: بدون شک دامنه واژگان قوی عاملی بسیار تاثیرگذار برای شرکت در آزمون های زبان است. شما برای پاسخ به سوالات واژگان، درک مطلب و حتی خواندن سوالات گرامر به دانش واژگان نیاز دارید. در این مطلب منبعی بسیار جامع و کاربردی با حجم مناسب برای تقویت دامنه لغات زبان انگلیسی به شما معرفی خواهیم کرد. 

بهترین منبع برای لغات آزمون های زبان دکتری

وجود منابع گسترده در بازار شاید کمی داوطلبان را سردرگم کرده باشد و اینکه چه منبعی را مطالعه کنند تا نیازشان را برای یک آزمون برطرف کند شاید سوال خیلی از داوطلبان باشد. در این ویدیو استاد مهرداد زنگیه وندی در مورد منابع لغات آزمون های زبان توضیح خواهد داد. حتما این ویدیو مشاهده کنید.
ویدیو در حال بارگزاری است...

کتاب واژگان Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی

کتاب واژگان Fast Vocab با راهکارهای بی نظیر و پوشش لغات دورۀ دبیرستان و لغات کتاب های ۵۰۴ واژه، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و ۱۱۰۰ Words You Need to Know نه تنها تمامی لغات مورد نیاز برای آزمون را پوشش می دهد بلکه شما را از سردرگمی در خواندن چندین منبع نجات می دهد. در واقع شما با مطالعه کتاب Fast Vocab هر آنچه برای پاسخ دهی به سوالات بخش لغات و بخش درک مطلب آزمون خود نیاز دارید را در کمترین زمان ممکن فرا خواهید گرفت. در این کتاب شما واژگان را به صورت دسته بندی شده (از نظر معنایی) و به روش لایتنر یاد می گیرید و برای هر لغت نیز مثال هایی کاربردی همراه با ترجمه مطالعه خواهید نمود. از ویژگی های منحصر بفرد کتاب Fast Vocab قسمت Word Family می باشد که شما اشکال مختلف هر لغت از جمله اسم، فعل و … را خواهید آموخت. همچنین در این کتاب Collocation های مختلف هر لغت نیز همراه با ترجمه برای شما ذکر شده است.
این کتاب شامل ۶۰ درس می باشد که در هر درس ۱۲ لغت ابتدای آن آورده شده است. درس های کتاب Fast Vocab به ترتیب اهمیت چیده شده اند و شما در هر درس در کنار یادگیری هر لغت چندین مترادف نیز خواهید آموخت.

در Fast Vocab برای هر لغت چه مواردی ارائه شده است؟

در کتاب واژگان Fast Vocab از نکات ابداعی بسیاری برای اولین بار استفاده شده که نظیر برخی از آنها حتی در کتاب‌ های منبع چاپ خارج از کشور نیز وجود ندارد. در زیر نکاتی که برای لغات هر درس ارائه گردیده را بر می‌ شماریم:
۱. لیست لغات جدید درس و جعبۀ لایتنر برای مرور و به خاطر سپردن لغات:
در ابتدای هر درس، لیست لغات جدید درس (۱۲ لغت) به همراه ۶ خانۀ خالی در جلو هر کدام از لغت‌ ها ارائه گردیده است. اساس استفاده از این خانه‌ ها، روش لایتنر است که به‌ نوعی بهترین و علمی‌ ترین روش برای به خاطر سپردن معنی لغات جدید به حافظۀ بلند مدت است. در ادامه، نحوۀ استفاده از این روش توضیح داده شده است.
۲. حروف اضافۀ خاص هر لغت:
حروف اضافه، در پاسخ به تست‌ ها کمک زیادی به داوطلبان می‌ کنند. از اینرو، حروف اضافۀ رایج خاص هر لغت در داخل پرانتز آورده شده‌ اند.
۳. نقش دستوری (Part of Speech) لغات:
نقش دستوری یعنی اسم، فعل، صفت، قید، حرف اضافه، یا … بودن یک کلمه. در این کتاب، بعد از هر لغت، نوع کلمه در داخل پرانتز و بصورت اختصاری نمایش داده شده است. راهنمای علائم اختصاری در صفحۀ ۲ کتاب آورده شده است.
۴. تلفظ لغات:
بعد از نقش دستوری هر لغت، تلفظ IPA «الفبای فونتیک بین‌المللی» آن ارائه شده است. راهنمای استفاده از تلفظ IPA در انتهای کتاب آورده شده است.
۵. مترادف‌ های لغات:
بعد از تلفظ هر لغت، مترادف‌ ها و متضادهای مهم هر یک از معانی مختلف آن قرار داده شده‌ اند. این واژگان با وسواس خاصی انتخاب شده‌ اند و جزو لغات مهم آزمون‌ ها هستند. بین معانی مختلف، از علامت (;) استفاده شده و متضادها بعد از علامت (≠) قرار گرفته‌ اند. معانی مختلف بر اساس میزان کاربرد و م
ترادف‌ ها به ترتیب ساده به دشوار از چپ به راست مرتب شده‌ اند. از اینرو،‌ در این قسمت، ابتدا کلماتی که زیر آنها خط کشیده نشده و سپس کلماتی که زیر آنها خط کشیده شده را مطالعه کنید؛ زیرا مترادف‌ هایی که زیر آنها خط کشیده شده، عمدتاً مترادف‌ های دشوارتر و برگزیده از کتاب‌ هایی چون ۱۱۰۰ واژه هستند که بیشتر برای کسانی که خود را برای کسب نمرۀ بالا از آزمون آماده می‌کنند، مناسب هستند. بنابراین، مطالعۀ این لغات را در اولویت دوم (مرحلۀ دوم) مطالعۀ خود قرار دهید. همچنین، مترادف‌ هایی که از کتاب ۵۰۴ هستند، به رنگ فیروزه‌ ای پررنگ نمایش داده شده‌ اند.
آموزش تصویری کتاب ۵۰۴ واژه - درس چهاردهم
حتما بخوانید
برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)
۶. ترجمۀ روان لغات:
در قسمت بعد، ترجمه‌ های روان و دقیق لغات آورده شده است. این ترجمه‌ ها، به ترتیب کاربرد آنها در زبان انگلیسی آورده شده‌ اند. معانی دور از طریق علامت (؛) از یکدیگر جدا شده‌ اند. همچنین، کاربرد کلی هر معنی در داخل کروشه [] قرار داده شده است.
۷. مثال‌ های نمونه:
در قسمت بعد، مثال‌ هایی از کاربرد لغت جدید در جمله آورده شده است. در این قسمت، سعی شده تا مثال‌ هایی که جنبۀ آموزشی داشته و حاوی نکاتی مهم از نحوۀ استفاده از لغت جدید در جملات انگلیسی هستند، انتخاب شوند. در این قسمت، لغت جدید بصورت توپر مشخص شده و زیر نکات مربوط به هم‌ نشینی (collocation) آن کلمه با کلمات دیگر، خط کشیده شده (underline) است. برای مثال، لغت expansion «گسترش» با rapid «سریع» هم‌ نشینی دارد و در زیر لغت expansion، اصطلاح rapid expansion به معنی «گسترش سریع» مشخص شده است.
۸. ترجمۀ مثال‌ های نمونه:
در این قسمت، ترجمۀ روان مثال‌ ها آورده شده است. در قسمت ترجمه، معنی لغت جدید بصورت خط‌ چین نشان داده شده است.
۹. کلمات هم‌ خانواده:
در جدول Word Family، کلمات هم‌ خانوادۀ لغت اصلی به همراه تلفظ IPA و ترجمۀ آنها ارائه گردیده است.
۱۰. تست‌ های نمونه از آزمون‌ های ادوار گذشته:
در انتهای هر ۴ درس، تست‌ هایی برای تمرین لغات درس‌ های گذشته آورده شده است. پاسخ تشریحی این تست‌ ها در انتهای کتاب قرار داده شده است.
۱۱. تست‌ های جامع:
در انتهای کتاب نیز ۳ سری آزمون جامع با پاسخ تشریحی ارائه گردیده است.

روش کار در جدول لایتنر کتاب واژگان Fast Vocab

در جدول بالای هر درس، برای هر لغت ۶ خانه قرار داده شده است. روش کار بدین صورت است که:
در روز اول، شما لغات جدید را به‌ ترتیب مطالعه می‌ کنید و زمانیکه معنی هر لغت را بطور کامل یاد گرفتید، در خانۀ اول (از سمت چپ) آن، علامت تیک ✔ را قرار ‌دهید. سپس، این کار را برای لغات دیگر درس نیز انجام دهید.
در روز دوم: لغات جدید درس دوم و جواب‌ های آنها را مرور کنید تا حفظ شوید؛ و بعد از آنکه معنی هر لغت را بطور کامل یاد گرفتید، در خانۀ اول مربوط به آن، علامت تیک ✔ را قرار دهید. در روز دوم، لغات درس اول را نیز بایستی با استفاده از Test Card ضمیمۀ کتاب و با روش حدس زدن معنی لغات، مرور کنید. در صورتیکه معنی لغات را درست حدس زدید، علامت ✔ را در خانۀ دوم قرار دهید. اگر معنی لغات را نمی‌ دانید، در خانۀ دوم علامت ❌ را وارد کرده و آن لغت را چند بار مرور کنید.
در روز سوم: لغات جدید درس سوم و جواب‌ های آنها را مرور کنید تا حفظ شوید؛ و بعد از آنکه معنی هر لغت را بطور کامل یاد گرفتید، در خانۀ اول مربوط به آن، علامت تیک ✔ را قرار دهید. در روز سوم، لغات درس‌های اول و دوم را نیز بایستی با استفاده از Test Card و با روش حدس زدن معنی لغات، مرور کنید. در صورتیکه معنی لغات را درست حدس زدید، علامت ✔ را در خانۀ مربوطه قرار دهید. اگر معنی لغات را نمی‌دانید، در خانۀ مربوطه علامت ❌ را وارد کرده و آن لغت را چند بار مرور کنید.
همین روش را برای روزهای چهارم و پنجم نیز انجام دهید و در هر روز، لغات چند روز قبل را نیز با استفاده از Test Card و با روش حدس زدن معنی لغات مرور کرده و در خانه‌ های مربوطه علامت ✔ یا ❌ را وارد کنید.
خانۀ ششم را در روز ۱۰اُم مرور کرده و طبق روال روزهای قبل، علامت‌ های ✔ یا ❌ را در خانۀ مربوطه قرار دهید. برای این منظور می‌ توانید از قسمت Date «تاریخ» استفاده کنید.
پس از اتمام مرحلۀ ششم، در صورتیکه برای یک لغت علامت ❌ مشاهده می‌ کنید، به همان تعداد به جدول، خانۀ خالی اضافه کرده و آن لغت را در روزهای آتی مرور کنید. این کار را تا زمانیکه برای لغت مورد نظر به ۶ علامت تیک ✔ می‌ رسید، ادامه دهید.
توجه: در صورتیکه معنی یک لغت را در روز اول مطالعۀ آن بلد هستید، در خانۀ ششم جدول علامت تیک ✔ را وارد کنید؛ ولی حتماً مثال‌ ها و نکات مربوط به آن را مطالعه کنید.
برای دانلود یک فصل رایگان کتاب واژگان Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی کلیک کنید.
برای خرید کتاب واژگان Fast Vocab کلیک کنید.
۵/۵ (۲ Reviews)

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 9

9
Leave a Reply

avatar
8 نظر تأیید شده
1 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
fastzabanSmRezaمریمFastZaban Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
Sm
مهمان
Sm

با سلام
آیا این کتاب برای کنکور دکتری هم مناسب است؟

Reza
مهمان
Reza

کتاب خیلی عالی ای هستش. مخصوصا برای کسانی که سطح زبانشون خوب نیست و میخوان تو مدت کم خودشونو برای یک آزمون زبان آماده کنن. کتاب فست گرامر هم خیلی خوبه. مرسی از آقای زنگیه وندی.

مریم
مهمان
مریم

سلام
من فقط سه هفته کتاب لغت و درک مطلب شما رو خوندم و ۵۳ شدم
ممنونم

FastZaban
مهمان
FastZaban

سلام.
بله این کتاب تمامی آزمون های زبان که سوالات لغت داشته باشند را پوشش می دهد.
موفق باشید.

علی
مهمان
علی

سلام.
ببخشید این کتاب برای ازمون زبان دانشگاه تهران هم مفیده؟

مهشید راشکی
مهمان
مهشید راشکی

من چند روز قبل اینکه این کتاب بیاد گرامر و آزمونهای ای پی تی رو سفارش دادم. الان باید دوباره پول پست بدم واسه این کتاب.غمگیییییییییییینم

FastZaban
مهمان
FastZaban

سلام و عرض ادب
کتاب منتشر شد و شما می توانید کتاب را تهیه کنید.

علی
مهمان
علی

پس کی میاد؟ هرچقدر نگاه میکنم این شمارنده اون بالاست. مگه چاپ یه کتاب چند روز زمان میبره. ما منتظریم

محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات