جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » کتاب‌های منتشرشدۀ ما » واژگان جامع آزمون های زبان دکتری Fast Vocab EPT
کتاب واژگان جامع آزمون های زبان دکتری

واژگان جامع آزمون های زبان دکتری Fast Vocab EPT

فست زبان: بدون شک دامنه واژگان قوی عاملی بسیار تاثیرگذار برای شرکت در آزمون های زبان است. شما برای پاسخ به سوالات واژگان، درک مطلب و حتی خواندن سوالات گرامر به دانش واژگان نیاز دارید. در این مطلب منبعی بسیار جامع و کاربردی با حجم مناسب برای تقویت دامنه لغات زبان انگلیسی به شما معرفی خواهیم کرد. 

بهترین منبع برای لغات آزمون های زبان دکتری

وجود منابع گسترده در بازار شاید کمی داوطلبان را سردرگم کرده باشد و اینکه چه منبعی را مطالعه کنند تا نیازشان را برای یک آزمون برطرف کند شاید سوال خیلی از داوطلبان باشد. در این ویدیو استاد مهرداد زنگیه وندی در مورد منابع لغات آزمون های زبان توضیح خواهد داد. حتما این ویدیو مشاهده کنید.

کتاب واژگان Fast Vocab (EPT) استاد مهرداد زنگیه وندی

کتاب واژگان جامع Fast Vocab (EPT) با راهکارهای بی نظیر و پوشش لغات دوره دبیرستان و لغات کتاب های 504 واژه، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و منتخبی از لغات 1100 Words You Need to Know نه تنها تمامی لغات مورد نیاز برای آزمون را پوشش می دهد بلکه شما را از سردرگمی در خواندن چندین منبع نجات می دهد. در واقع شما با مطالعه کتاب Fast Vocab (EPT) هر آنچه برای پاسخ دهی به سوالات بخش لغات و بخش درک مطلب آزمون خود نیاز دارید را در کمترین زمان ممکن فرا خواهید گرفت.

در این کتاب شما واژگان را به صورت دسته بندی شده (از نظر معنایی) و به روش لایتنر یاد می گیرید و برای هر لغت نیز مثال هایی کاربردی همراه با ترجمه مطالعه خواهید نمود. از ویژگی های منحصر بفرد کتاب Fast Vocab (EPT) قسمت Word Family می باشد که شما اشکال مختلف هر لغت از جمله اسم، فعل و … را خواهید آموخت. همچنین در این کتاب Collocation های مختلف هر لغت نیز همراه با ترجمه برای شما ذکر شده است.

این کتاب شامل ۶۰ درس می باشد که در هر درس ۱۲ لغت ابتدای آن آورده شده است. درس های کتاب Fast Vocab (EPT) آزمون های زبان دکتری به ترتیب اهمیت چیده شده اند و شما در هر درس در کنار یادگیری هر لغت چندین مترادف نیز خواهید آموخت.

پیشنهاد ویژه: کتاب واژگان جامع آزمون های زبان منتشر شد

در Fast Vocab (EPT) برای هر لغت چه مواردی ارائه شده است؟

در کتاب واژگان Fast Vocab (EPT) از نکات ابداعی بسیاری برای اولین بار استفاده شده که نظیر برخی از آنها حتی در کتاب‌ های منبع چاپ خارج از کشور نیز وجود ندارد. در زیر نکاتی که برای لغات هر درس ارائه گردیده را بر می‌ شماریم:
برای خرید کتاب واژگان جامع (Fast Vocab (EPT کلیک کنید.

۱. لیست لغات جدید درس و جعبۀ لایتنر برای مرور و به خاطر سپردن لغات:

در ابتدای هر درس، لیست لغات جدید درس (۱۲ لغت) به همراه ۶ خانه خالی در جلو هر کدام از لغت‌ ها ارائه گردیده است. اساس استفاده از این خانه‌ ها، روش لایتنر است که به‌ نوعی بهترین و علمی‌ ترین روش برای به خاطر سپردن معنی لغات جدید به حافظۀ بلند مدت است. در ادامه، نحوۀ استفاده از این روش توضیح داده شده است.

۲. حروف اضافۀ خاص هر لغت:

حروف اضافه، در پاسخ به تست‌ ها کمک زیادی به داوطلبان می‌ کنند. از اینرو، حروف اضافۀ رایج خاص هر لغت در داخل پرانتز آورده شده‌ اند.

۳. نقش دستوری (Part of Speech) لغات:

نقش دستوری یعنی اسم، فعل، صفت، قید، حرف اضافه، یا … بودن یک کلمه. در این کتاب، بعد از هر لغت، نوع کلمه در داخل پرانتز و بصورت اختصاری نمایش داده شده است. راهنمای علائم اختصاری در صفحۀ ۲ کتاب آورده شده است.

۴. تلفظ لغات:

بعد از نقش دستوری هر لغت، تلفظ IPA «الفبای فونتیک بین‌المللی» آن ارائه شده است. راهنمای استفاده از تلفظ IPA در انتهای کتاب آورده شده است.

۵. مترادف‌ های لغات:

بعد از تلفظ هر لغت، مترادف‌ ها و متضادهای مهم هر یک از معانی مختلف آن قرار داده شده‌ اند. این واژگان با وسواس خاصی انتخاب شده‌ اند و جزو لغات مهم آزمون‌ ها هستند. بین معانی مختلف، از علامت (;) استفاده شده و متضادها بعد از علامت (≠) قرار گرفته‌ اند. معانی مختلف بر اساس میزان کاربرد و مترادف ها به ترتیب ساده به دشوار از چپ به راست مرتب شده‌ اند.

از اینرو،‌ در این قسمت، ابتدا کلماتی که زیر آنها خط کشیده نشده و سپس کلماتی که زیر آنها خط کشیده شده را مطالعه کنید؛ زیرا مترادف‌ هایی که زیر آنها خط کشیده شده، عمدتاً مترادف‌ های دشوارتر و برگزیده از کتاب‌ هایی چون ۱۱۰۰ واژه هستند که بیشتر برای کسانی که خود را برای کسب نمرۀ بالا از آزمون آماده می‌کنند، مناسب هستند. بنابراین، مطالعۀ این لغات را در اولویت دوم (مرحلۀ دوم) مطالعۀ خود قرار دهید. همچنین، مترادف‌ هایی که از کتاب ۵۰۴ هستند، به رنگ فیروزه‌ ای پررنگ نمایش داده شده‌ اند.

پیشنهاد مطلب: لغات پایه دبیرستان را به همراه تلفظ از اینجا یاد بگیرید.

۶. ترجمۀ روان لغات:

در قسمت بعد، ترجمه‌ های روان و دقیق لغات آورده شده است. این ترجمه‌ ها، به ترتیب کاربرد آنها در زبان انگلیسی آورده شده‌ اند. معانی دور از طریق علامت (؛) از یکدیگر جدا شده‌ اند. همچنین، کاربرد کلی هر معنی در داخل کروشه [] قرار داده شده است.

۷. مثال‌ های نمونه:

در قسمت بعد، مثال‌ هایی از کاربرد لغت جدید در جمله آورده شده است. در این قسمت، سعی شده تا مثال‌ هایی که جنبۀ آموزشی داشته و حاوی نکاتی مهم از نحوۀ استفاده از لغت جدید در جملات انگلیسی هستند، انتخاب شوند. در این قسمت، لغت جدید بصورت توپر مشخص شده و زیر نکات مربوط به هم‌ نشینی (collocation) آن کلمه با کلمات دیگر، خط کشیده شده (underline) است. برای مثال، لغت expansion «گسترش» با rapid «سریع» هم‌ نشینی دارد و در زیر لغت expansion، اصطلاح rapid expansion به معنی «گسترش سریع» مشخص شده است.

۸. ترجمۀ مثال‌ های نمونه:

در این قسمت، ترجمۀ روان مثال‌ ها آورده شده است. در قسمت ترجمه، معنی لغت جدید بصورت خط‌ چین نشان داده شده است.

۹. کلمات هم‌ خانواده:

در جدول Word Family، کلمات هم‌ خانواده لغت اصلی به همراه تلفظ IPA و ترجمه آنها ارائه گردیده است.

۱۰. تست‌ های نمونه از آزمون‌ های ادوار گذشته:

در انتهای هر ۴ درس، تست‌ هایی برای تمرین لغات درس‌ های گذشته آورده شده است. پاسخ تشریحی این تست‌ ها در انتهای کتاب قرار داده شده است.

۱۱. تست‌ های جامع:

در انتهای کتاب نیز ۳ سری آزمون جامع از سوالات واژگان آزمون ای پی تی با پاسخ تشریحی ارائه گردیده است.

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)
روش کار در جدول لایتنر کتاب واژگان جامع Fast Vocab (EPT)

در جدول بالای هر درس، برای هر لغت ۶ خانه قرار داده شده است. روش کار بدین صورت است که:

در روز اول

شما لغات جدید را به‌ ترتیب مطالعه می‌ کنید و زمانیکه معنی هر لغت را بطور کامل یاد گرفتید، در خانه اول (از سمت چپ) آن، علامت تیک ✔ را قرار ‌دهید. سپس، این کار را برای لغات دیگر درس نیز انجام دهید.

در روز دوم

لغات جدید درس دوم و جواب‌ های آنها را مرور کنید تا حفظ شوید؛ و بعد از آنکه معنی هر لغت را بطور کامل یاد گرفتید، در خانۀ اول مربوط به آن، علامت تیک ✔ را قرار دهید. در روز دوم، لغات درس اول را نیز بایستی با استفاده از Test Card ضمیمۀ کتاب و با روش حدس زدن معنی لغات، مرور کنید. در صورتیکه معنی لغات را درست حدس زدید، علامت ✔ را در خانۀ دوم قرار دهید. اگر معنی لغات را نمی‌ دانید، در خانۀ دوم علامت ❌ را وارد کرده و آن لغت را چند بار مرور کنید.

در روز سوم

لغات جدید درس سوم و جواب‌ های آنها را مرور کنید تا حفظ شوید؛ و بعد از آنکه معنی هر لغت را بطور کامل یاد گرفتید، در خانه اول مربوط به آن، علامت تیک ✔ را قرار دهید. در روز سوم، لغات درس‌های اول و دوم را نیز بایستی با استفاده از Test Card و با روش حدس زدن معنی لغات، مرور کنید. در صورتیکه معنی لغات را درست حدس زدید، علامت ✔ را در خانۀ مربوطه قرار دهید. اگر معنی لغات را نمی‌دانید، در خانۀ مربوطه علامت ❌ را وارد کرده و آن لغت را چند بار مرور کنید.

روزهای چهارم و پنجم

همان روش سوم را برای روزهای چهارم و پنجم نیز انجام دهید و در هر روز، لغات چند روز قبل را نیز با استفاده از Test Card و با روش حدس زدن معنی لغات مرور کرده و در خانه‌ های مربوطه علامت ✔ یا ❌ را وارد کنید.

خانه ششم

را در روز ۱۰اُم مرور کرده و طبق روال روزهای قبل، علامت‌ های ✔ یا ❌ را در خانۀ مربوطه قرار دهید. برای این منظور می‌ توانید از قسمت Date «تاریخ» استفاده کنید.

پس از اتمام مرحله ششم، در صورتیکه برای یک لغت علامت ❌ مشاهده می‌ کنید، به همان تعداد به جدول، خانه خالی اضافه کرده و آن لغت را در روزهای آتی مرور کنید. این کار را تا زمانیکه برای لغت مورد نظر به ۶ علامت تیک ✔ می‌ رسید، ادامه دهید.

توجه: در صورتیکه معنی یک لغت را در روز اول مطالعۀ آن بلد هستید، در خانه ششم جدول علامت تیک ✔ را وارد کنید؛ ولی حتما مثال‌ ها و نکات مربوط به آن را مطالعه کنید.

برای دانلود یک فصل رایگان کتاب واژگان Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی کلیک کنید.

برای خرید کتاب واژگان Fast Vocab (EPT) کلیک کنید.

 

4.8/5 - (9 امتیاز)
دیدگاه ها 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 15

 1. سلام.وقت بخیر.به خاطر کرونا و عقب افتادن ازمونها من فقط یکماه قبل از عید یک دور لغات۵۰۴ و لغات ضروری تافل رو خوندم و همینطور فست گرامر رو.که خب حتما باید دوباره شروع کنم.سوالم اینه که من الان فست گرامر فست ریدینگ فست وکب و بانک سوالات رو دارم.ایا همین چهارتا کتاب رو بخونم میتونم ۵۰ بیارم؟و اینکه شما مشاوره هم میدید؟یعنی اینکه مثلا چقدر باید وقت بذارم بخونم تا نمره ی ۵۹ رو حداقل بگیرم؟امروز کتاب فست وکب رو خریدم ایا خوندن لغات این کتاب کافیه؟به نظر کم میاد

  1. سلام و عرض ادب
   بله قطعا میتونید نمره خیلی بالاتری از ۵۰ رو کسب کنید همونطور که داوطلبان دیگه هم تونستند و در کانال تلگرام منتشر کردیم. تمرکزتون رو روی همین ها بذارید و نیازی به مطالعه ۵۰۴ و تافل نیست.
   بله فست وکب کافی هست
   در سایت منوی مقالات آموزشی مطالبی درباره اینکه چقدر بخونیم تا نتیجه بگیریم گذاشتیم
   اما در کل بین ۱ تا ۲ ماه میتونید به آمادگی کامل برسید. هرچند ما مواردی داشتیم که خیلی سریعتر هم و کمتر از یک ماه مطالعه تونستند نمره عالی کسب کنند.
   اگر سوالی دارید خوشحال میشیم راهنمایی تون کنیم

 2. سلام یه سوال خیلی مهم دارم که اطمینان دارم مشکل برخی دیگر از دوستان هم هست به خصوص رفقای اطراف خودم.
  تمام کتابهای انگلیسی میان هر درس تعدادی لغات میارن و به قول شما از تکنیک تیک و غیره استفاده میشه ولی یه مشکل هست در همون درس ممکنه در مثالهاش یا ادامه درس درون متن ها کلی لغت باشه که داوطلب یاد نداره و باید یکی یکی معنی هر کدوم رو در بیاره و مطالعه کنه که کلی از وقتش گرفته میشه و از برنامه ریزی خود اون کتاب عقب میفته.مثلا ممکنه لغات همون درس بیستا باشه ولی در درون متنای مثال برای لغات همون درس کلی لغت دیگه باشه که یاد نداشته باشه.
  حالا با توجه به این مطالب سوالم اینه آیا باید تمام لغات داخل متنهای اون درس رو یاد بگیره؟اگه آره چرا خود ناشرا این کار رو نکردن که داخل لغات مثلا به عنوان مقدماتی بیارن؟
  اگر آره چه روشی رو پیشنهاد میدین.

  لطفا پاسخ بدین مشکل خیلی از دوستانی مثل من که واسه آزمون دکتری میخوان بخونن و زبانشون خوب نیست سوال بزرگه.سپاس

  1. سلام و عرض ادب
   این چیزی که شما میفرمایید درسته اما باید نکات زیر رو حتما در نظر داشته باشید
   ۱. اگر قرار باشه تمام لغاتی که در کتاب هست ترجمه بشه شما با یک کتاب بسیار حجیم و پر از لغت مواجه میشید و در ضمن امکان ترجمه همه لغات هم وجود نداره چون خیلی از اونها توی مثال ها تکرار میشن و اینطوری محتوای کتاب خیلی تکراری میشه
   ۲. هر کتاب یک سطح بندی داره. مثلا اگر با منابع سایت فست زبان براتون توضیح بدم، شما اگر بخواید لغات پایه یعنی صفر زبان رو یاد بگیرید باید کتاب لغات پایه دبیرستان رو مطالعه کنید و بعد برید سراغ کتاب فست وکب.
   ۳. همچنین شما اگر کتاب های خارجی رو هم بررسی کنید می بینید که هر کتاب یکسری لغت رو با سطح مشابه آورده، مگر کتاب های دیکشنری که اون هم خوب از اسمشون مشخص هست.
   و در آخر هم این رو خدمتتون توضیح بدم کتاب واژگان جامع که در مطلب بالا معرفی شده مثال ها خیلی ساده، کوتاه و عمومی انتخاب شدند و ترجمه فارسی زیرش نوشته شده است. بنابراین شما کار اصلا سختی برای فهمیدن ترجمه لغات مثال ندارید.
   امیدوارم پاسخ سوال تون رو داده باشم.
   اگر سوال دیگری دارید خوشحال می شویم پاسخ دهیم

 3. سلام وقت بخیر
  من کمتر از یک ماه دیگه ازمون تعیین سطح eptدارم بنظر شما تو این زمان کدوم کتاب میتونه بهم کمک کنه
  ممنون میشم جواب بدین

 4. کتاب خیلی عالی ای هستش. مخصوصا برای کسانی که سطح زبانشون خوب نیست و میخوان تو مدت کم خودشونو برای یک آزمون زبان آماده کنن. کتاب فست گرامر هم خیلی خوبه. مرسی از آقای زنگیه وندی.

 5. سلام.
  بله این کتاب تمامی آزمون های زبان که سوالات لغت داشته باشند را پوشش می دهد.
  موفق باشید.

 6. من چند روز قبل اینکه این کتاب بیاد گرامر و آزمونهای ای پی تی رو سفارش دادم. الان باید دوباره پول پست بدم واسه این کتاب.غمگیییییییییییینم

 7. پس کی میاد؟ هرچقدر نگاه میکنم این شمارنده اون بالاست. مگه چاپ یه کتاب چند روز زمان میبره. ما منتظریم