جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » پیشنهاد فست زبان » کتاب واژگان جامع آزمون های زبان Fast Vocab
  • fastzaban
  • ۴ اردیبهشت, ۱۴۰۰
  • ۱۱:۳۸
  • ۱۰,۹۵۴
کتاب واژگان جامع آزمون های زبان Fast Vocab

کتاب واژگان جامع آزمون های زبان Fast Vocab

فست زبان: پس از مدت ها انتظار، جامع ترین کتاب برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی در ایران با نام «واژگان جامع آزمون های زبان (Fast Vocab (MA, Ph.D» به چاپ رسید. کتابی که قطعا جایگاه ویژه‌ای را در میان تمام منابع موجود در ایران کسب خواهد کرد و رقیبی بزرگ برای منابع انگلیسی خواهد بود. 

در این مطلب شما را با جدیدترین و بی نظیرترین تالیف استاد مهرداد زنگیه وندی، مولف پرفروش‌ترین منابع آزمون های زبان در ایران، آشنا خواهیم کرد. کتابی که شما را از تمام منابع داخلی و خارجی برای یادگیری واژگان زبان انگلیسی بی نیاز خواهد کرد.

با این کتاب کولاک خواهید کرد!!

برای یادگیری لغت چه منبعی بخوانم؟

اگر قصد شرکت در یک آزمون مانند کنکور ارشد یا دکتری، آزمون های زبان تخصصی مانند آیلتس، تافل و یا هر آزمون دیگر زبان انگلیسی دارید حتما بارها این سوال را در ذهن خود مرور کرده‌اید اما به پاسخ قطعی نرسیده‌اید. شاید از دوستان خود پرس و جو کنید و آنها هم چندین منبع مختلف را به شما معرفی می کنند مثل لغات ضروری تافل، 1100 واژه بارونز و GRE یا هر منبع دیگری که در بازار وجود دارد.

اما پاسخ دقیق این سوال چیست؟ دوست دارید همه منابع خوب موجود در بازار را یکجا داشته باشید و بجای مطالعه همه این منابع فقط یک کتاب بخوانید؟

با من، سجاد زنگیه وندی مدیر وبسایت فست زبان همراه باشید تا یک پاسخ دقیق و قطعی برای این سوالات به شما ارایه دهم که می توانید در آزمون‌تان کولاک کنید.

مژده: تلفظ لغات این کتاب در سایت قرار داده شد. برای دانلود فایل تلفظ لغات کلیک کنید.

معرفی کتاب واژگان جامع آزمون های زبان

با بررسی و دقت در سؤالات کنکورها و آزمون‌های مختلف مانند زبان عمومی کارشناسی ارشد، می‌توان به‌درستی به این نتیجه رسید که واژگان مورد استفاده در سوالات بخش واژگان، از کتاب‌ها و منابع خاصی گرفته می‌شوند. در تحلیلی که انجام دادیم، مشاهده کردیم که کتاب‌هایی چون 504 واژه، واژگان ضروری تافل، 1100 واژه بارونز، Vocabulary for the College-Bound Student ،Sharp Vocab، کتاب 400 لغت ضروری تافل، لغات ضروری آیلتس، لغات SAT و GRE از کتاب‌های مفید در مسیر آمادگی برای بخش واژگان آزمون‌ها هستند؛ ولی مشکل آنجاست که این منابع، حجم زیادی دارند و مطالعه آنها کار چندان ساده‌ای نیست.

در نتیجه، تلاش کردیم کتابی را آماده کنیم که شامل لغات این کتاب‌ها بوده و در عین ‌حال، حجم مناسبی داشته باشد. در واقع، کتاب Fast Vocab (MA, Ph.D) شامل لغات مهم دوره دبیرستان، لغات کتاب‌های فوق و لغات کنکورهای ارشد و دکتری است که با استفاده از روش ابداعی و بی‌نظیر ارایه لغات در کنار مترادف‌های آنها و با وسواسی خاص و به سبکی آکادمیک به ترتیب ساده به دشوار، برای شما عزیزان آماده گردیده است.

در این کتاب، پس از تجزیه‌ و تحلیل آزمون‌های ادوار گذشته کنکورهای ارشد و دکتری، واژگان مهم و پرتکرار را استخراج و بر اساس میزان تکرار و اهمیت، آنها را مرتب کردیم. سپس این لغات را اولویت‌بندی نموده و نکات تکمیلی را نیز اضافه کردیم.

دانلود pdf نمونه کتاب

ویژگی های کتاب واژگان جامع آزمون های زبان

ویژگی های کتاب واژگان جامع آزمون های زبان

شامل لغات کتاب‌های ۵۰۴، لغات ضروری تافل، ۱۱۰۰ واژه بارونز، کتاب Sharp Vocab، کتاب SAT، کتاب GRE و چند کتاب مرجع دیگر

مبتنی بر روش یادگیری پایدار لایتنر

بیش از 2200 لغت مهم کنکورهای ارشد و دکتری و آزمون‌های تافل و آیلتس

بیش از 2200 جمله با ترجمه فارسی

بیش از 2500 کلمه مترادف

آموزش ریشه‌ها، پسوندهای کلمه و افعال عبارتی مهم

تلفظ IPA لغات به ‌همراه آموزش

خودآزمایی و تست‌های کنکورهای ارشد و دکتری 95 تا 1400

قیمت بسیار مناسب: شما بجای خرید چندین کتاب آن هم به زبان انگلیسی و بدون ترجمه هزینه فقط یک کتاب را پرداخت می کنید.

کتاب واژگان جامع آزمون های زبان در 430 صفحه شامل 87 درس کار شده است. هر درس شامل 20 تا 30 لغت دسته بندی شده است و بعد از هر 8 درس نیز یک آزمون برای سنجش لغات آورده شده است که پاسخ تشریحی دارد. 

در Fast Vocab (MA, Ph.D) برای هر لغت چه مواردی ارائه شده است؟

در کتاب Fast Vocab (MA, Ph.D) از نکات ابداعی بسیاری برای اولین بار استفاده شده که نظیر برخی از آنها حتی در کتاب‌های منبع چاپ خارج از کشور نیز وجود ندارد. در زیر نکاتی که برای لغات هر درس ارائه گردیده را بر می‌شماریم:

۱. لیست لغات جدید درس و جعبۀ لایتنر برای مرور و به خاطر سپردن لغات:

در ابتدای هر درس، لیست لغات جدید درس به‌همراه ۶ خانه خالی در جلو هرکدام از آنها ارائه گردیده است. اساس استفاده از این خانه‌ها، روش لایتنر است که به‌نوعی بهترین و علمی‌ترین روش برای به خاطر سپردن معنی لغات جدید به حافظه بلندمدت است. در ادامه، نحوۀ استفاده از این روش توضیح داده شده است.

۲. حروف اضافه خاص هر لغت:

حروف اضافه، در پاسخ به تست‌ها کمک زیادی به داوطلبان می‌کنند. از اینرو، حروف اضافه رایج خاص هر لغت در داخل پرانتز آورده شده‌اند.

۳. نقش دستوری (Part of Speech) لغات:

نقش دستوری یعنی اسم، فعل، صفت، قید، حرف اضافه، یا … بودن یک کلمه. در این کتاب، بعد از هر لغت، نوع کلمه در داخل پرانتز و بصورت اختصاری نمایش داده شده است. راهنمای علائم اختصاری در صفحه ۲ کتاب آورده شده است.

۴. تلفظ لغات:

بعد از نقش دستوری هر لغت، تلفظ IPA «الفبای فونتیک بین‌المللی» آن ارائه شده است. راهنمای استفاده از تلفظ IPA در انتهای کتاب آورده شده است.

۵. مترادف‌های لغات:

بعد از تلفظ هر لغت، مترادف‌ها و متضادهای مهم هر یک از معانی مختلف آن قرار داده شده‌اند. این واژگان با وسواس خاصی انتخاب شده‌اند و جزو لغات مهم آزمون‌ها هستند. بین معانی مختلف، از علامت (;) استفاده شده و متضادها بعد از علامت (≠) قرار گرفته‌اند. معانی مختلف بر اساس میزان کاربرد و مترادف‌ها به ترتیب ساده به دشوار از چپ به راست مرتب شده‌اند.

از اینرو،‌ در این قسمت، ابتدا کلماتی که زیر آنها خط کشیده نشده و سپس کلماتی که هاشور خورده‌اند را مطالعه نمایید؛ زیرا مترادف‌هایی که هاشور خورده‌اند، عمدتا مترادف‌های دشوارتر و برگزیده از کتاب‌های 1100 واژه و GRE هستند. دقت کنید که این لغات از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

۶. ترجمه روان لغات:

در قسمت بعد، ترجمه ‌های روان و دقیق لغات آورده شده است. این ترجمه‌ها، به ترتیب کاربرد آنها در زبان انگلیسی آورده شده‌اند. معانی متفاوت از طریق علامت (؛) از یکدیگر جدا شده‌اند. همچنین، کاربرد کلی هر معنی در داخل کروشه [] قرار داده شده که یکی از «نقاط قوت کتاب» است و در تست‌زنی و استفادۀ صحیح از لغات بسیار کمک‌رسان است.

این قابلیت شگفت‌انگیز برای اولین بار است که با این دقت و کیفیت در ایران ارائه می‌شود. بنابراین، به شما عزیزان توصیه می‌کنم از آن نهایت استفاده را ببرید.

۷. مثال‌های نمونه:

در قسمت بعد، مثال‌هایی از کاربرد لغت جدید در جمله آورده شده است. در این قسمت، سعی شده تا مثال‌هایی که جنبه آموزشی داشته و حاوی نکاتی مهم از نحوه استفاده از لغت جدید در جملات انگلیسی هستند، انتخاب شوند. در این قسمت، لغت جدید بصورت توپر مشخص شده و زیر نکات مربوط به هم‌نشینی (collocation) آن کلمه با کلمات دیگر، خط کشیده شده (underline) است.

برای مثال، لغت expansion «گسترش» با rapid «سریع» هم‌نشینی دارد و در زیر لغت expansion، اصطلاح rapid expansion به معنی «گسترش سریع» مشخص شده است.

۸. ترجمه مثال‌های نمونه:

در این قسمت، ترجمه روان مثال‌ها آورده شده است. در قسمت ترجمه، معنی لغت جدید بصورت خط‌چین نشان داده شده است.

۹. کلمات هم‌خانواده:

در زیر برخی لغات، جدولی آورده شده که کلمات هم‌خانواده لغت اصلی به‌همراه تلفظ IPA و ترجمه آنها را شامل می‌شود.

۱۰. تست‌های نمونه:

در انتهای هر ۸ درس، تست‌هایی برای تمرین لغات درس‌های گذشته آورده شده است. این تست‌ها از کنکورهای ارشد و دکتری سال‌های 95 تا 1400 برگرفته شده‌اند و پاسخ تشریحی آنها نیز ارائه شده است. برای دریافت رایگان آرشیو کامل این تست‌ها با پاسخ‌های کاملا تشریحی به سایت FastZaban.com ما مراجعه نمایید.

۱۱. آموزش جامع ریشه‌ها، پیشوندها و پسوندهای مهم کلمات:

در انتهای کتاب نیز آموزش جامع ریشه‌ها، پیشوندها و پسوندهای مهم کلمات در زبان انگلیسی به‌همراه مثال‌هایی از کاربرد آنها ارائه گردیده است. با یادگیری این نکات، قادر خواهید بود معنی لغات ناآشنا را حدس بزنید. در نتیجه، یادگیری نکات این قسمت از کتاب را به شما عزیزان توصیه می‌کنم.

۱۲. قسمت Bonus Words:

در قسمت بعد، تعدادی از لغات دشوارتر که ممکن است در تست‌های سخت آزمون‌ها از آنها استفاده شود را برای شما آورده‌ایم. یادگیری این لغت‌ها از اولویت کمتری برخوردار است.

۱۳. افعال عبارتی مهم (phrasal verbs):

در قسمت بعد، تعدادی از افعال عبارتی مهم که ممکن است در آزمون‌ها با آنها مواجه شوید را برای شما آورده‌ام.

لغات زبان عمومی کارشناسی ارشد

اگر قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دارید و دوست دارید بالاترین درصد ممکن را از بخش زبان انگلیسی بگیرید قطعا مطالعه کتاب Fast Vocab می تواند کار شما را بسیار ساده کند. کسب درصد بالا در زبان عمومی کارشناسی ارشد براحتی می تواند قبولی شما را تضمین کند. بنابراین به هیچ عنوان از این بخش براحتی عبور نکنید و سعی کنید در کنار مطالعه دروس تخصصی یادگیری لغت را نیز مدنظر داشته باشید. 

مقایسه کتاب واژگان جامع آزمون زبان EPT و واژگان جامع آزمون های زبان

مقایسه بین کتاب واژگان جامع آزمون های زبان دکتری و واژگان جامع آزمون های زبان

اگر با گروه آموزشی استاد زنگیه وندی آشنا باشید و کارهای ایشان را دنبال کنید حتما می دانید که قبلا یک کتاب واژگان جامع برای آزمون های زبان دکتری کار کرده‌اند. اکنون شاید برایتان سوال باشد که تفاوت بین کتاب واژگان جامع EPT و کتاب حاضر یعنی واژگان جامع آزمون های زبان در چی هست؟

در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم کتاب واژگان جامع آزمون EPT برای داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون های EPT دانشگاه آزاد کاملا جوابگو هست و نیاز شما را برای این بخش برطرف خواهد کرد. 

اما اگر قصد شرکت در کنکورهای ارشد یا دکتری، آزمون MSRT وزارت علوم، آزمون MHLE وزارت بهداشت، آزمون زبان دانشگاه تهران (UTEPT)، آزمون تولیمو، آزمون های بین المللی مانند تافل و آیلتس را دارید و یا دوست دارید به سطح بالاتری از دایره واژگان زبان انگلیسی برای آزمون هایی چون MSRT و MHLE برسید کتاب واژگان جامع آزمون های زبان می تواند یک منبع فوق العاده برای شما باشد.

نحوه خرید کتاب

قیمت کتاب واژگان جامع ارشد و دکتری 195 هزار تومان است که با تخفیف می توانید آن را سفارش دهید.  

برای تهیه این کتاب می توانید با کلیک روی لینک زیر از طریق فروشگاه آنلاین فست زبان بصورت اینترنتی سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید و یا با مراجعه حضوری به کتابفروشی های سراسر کشور نسبت به تهیه کتاب واژگان جامع آزمون های زبان اقدام نمایید.

خرید سریع از طریق فرم زیر

کتاب واژگان جامع آزمون های زبان

  • قیمت: 190,000 تومان تعداد/مقدار :
    تعداد سفارش خود را وارد کنید
  • کد تخفیف خود را وارد کنید و دکمه اجرا را بزنید تا تخفیف اعمال شود.
  • 0 تومان

 

اگر از طریق فرم بالا موفق به خرید نشدید روی لینک زیر کلیک کنید.

دیدگاه ها 27

27
Leave a Reply

12 نظر تأیید شده
15 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
سارا

سلام.برای آزمون kelt می تونم از این کتاب استفاده کنم؟

علی

ای کاش واژه های مترادف هم تلفظ صوتی داشتن

میثم پر

آیا لغات مجموعه کتابهای ۴۰۰۰ لغت رو شامل میشود؟
لغات متون کتابهای ۵۰۴ و تافل و … چطور؟

زهره شهریاری

درود من واریز الان انجامش دادم خوزستان اهواز هستم چند روزه بدستم میرسد

آرزو

با عرض سلام و وقت بخیر.
میخواستم بپرسم این کتاب ، لغات کنکور کارشناسی ارشد، رشته زبان رو پوشش میده؟
چون سطح سوالات واژگان ارشد زبان بسیار بالاست و همه توصیه می‌کنند که ۳۵۰۰ GRE حتما خونده بشه. میخواستم بپرسم این کتاب تا چه اندازه هم پوشانی داره و چه مقدار از سوالات واژگان امسال کنکور زبان رو کاور کرده بود؟
با تشکر.

آرزو

سلام، وقتتون بخیر.
من این کتابو تهیه کردم ، میخواستم بدونم تلفظ IPA که در کتاب استفاده کردین، امریکن هست یا بریتیش؟

زهرا

سلام من کتاب را خریداری کردم امروز یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۲ چه روزی به دستم میرسه؟ممنونم

هادی قادرنژاد

سلام
من امروز کتاب رو سفارش دادم و هزینشو پرداخت کردم
کی به دستم می رسە ؟

رضا

با عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار
کتاب کتاب واژگان جامع آزمون های زبان دارای CD صوتی (تلفظ واژگان) نمی باشد؟ من این کتاب را خریداری کرده ام اما ایکاش ترتیبی میدادید که تلفظ واژگان هم به صورت صوتی و شنیداری فراهم میشد اخه همه که نمی توانند از تلفظ IPA سر در بیاورند.

صیدی

سلام
من میخام برای کنکور ارشد این کتاب رو تهیه کنم. ایا پوشش میده لغات آزمون کارشناسی ارشد

پوریا

این کتاب حتما فوق العاده قوی خواهد بود و میتونه غوغا کنه

محمد

با سلام لطفا قسمت هایی از کتاب واژگان را برای نمونه بذارید داوطلبین محترم بعنوان نمونه بخش ها و درسهایی از کتاب ببینند و بعد برای خرید تصمیم بگیرند.

کلاس آنلاین آموزش گرامر استاد زنگیه‌وندی - مهر 1401ثبت نام با تخفیف 30 درصدی