جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » آزمون UTEPT » همه چیز درمورد آزمون UTEPT – آزمون زبان دانشگاه تهران
  • fastzaban
  • ۱ مهر, ۱۳۹۹
  • ۰۷:۰۸
  • ۲۴,۳۰۰
آزمون utept زبان دانشگاه تهران
بروزرسانی اسفند ۹۹: آزمون نوبت بعدی 22 اسفند برگزار می شود.

همه چیز درمورد آزمون UTEPT – آزمون زبان دانشگاه تهران

فست زبان: آزمون UTEPT ویژه دانشجویان دکتری دانشگاه تهران و چند دانشگاه دیگر از جمله دانشگاه خوارزمی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مازندران و… است که در سال تقریبا ۶ نوبت برگزار می شود. مدرک آزمون utept دانشگاه تهران برای دانشجویان مقطع دکتری اجباری می باشد و در صورت نداشتن این مدرک قادر به شرکت در آزمون جامع نیستند. 

ساختار آزمون زبان دانشگاه تهران 1400

سوالات واژگانسوالات گرامرسوالات درک مطلب و کلوزتست
35 سوال30 سوال35 سوال
آزمون زبان دانشگاه تهران شامل ۱۰۰ سوال چهار گزینه ای است که از سه بخش ساختار یا گرامر زبان انگلیسی، واژگان زبان انگلیسی و درک مطلب یا ریدینگ زبان انگلیسی تشکیل شده است.

داوطلبان متقاضی آزمون UTEPT فقط ۱۰۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات آزمون دارند. از ۱۰۰ سوال آزمون معمولا ۳۰ سوال از قسمت گرامر، ۳۵ سوال از قسمت واژگان، 20 پرسش نیز از قسمت درک متن یا ریدینگ و ۱۵ سوال نیز بصورت متن کلوزتست مطرح می شود.

نکته: این آزمون نمره منفی ندارد.

پیشنهاد مطلب: سوالات آزمون زبان دانشگاه تهران با پاسخ تشریحی

منابع آزمون utept دانشگاه تهران

منابع اعلام شده توسط سامانه آزمون زبان دانشگاه تهران، منابع آزمون های تافل می باشد. از منابع انگلیسی این آزمون می توان کتاب TOEFL Longman، کتاب گرامر TOEFL Grammar Flash، کتاب TOEFL Reading Flash، کتاب واژگان ۵۰۴، کتاب واژگان Essential TOEFL Words را نام برد.

منابع فارسی آزمون تافل دانشگاه تهران

بدون شک مطالعه منابع زبان اصلی دردسرهای خاص خود را دارد و کار ساده ای نیست و بهتر است داوطلبان آزمون از منابع جایگزین استفاده نمایند. در ادامه این مطلب به معرفی کامل ترین و بروزترین منابع فارسی موجود در کشور برای آمادگی شرکت در آزمون تافل دانشگاه تهران خواهیم پرداخت.

پس اگر شما هم دغدغه قبولی در این امتحان را دارید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

همانطور که در قسمت ساختار آزمون بیان کردیم، آزمون زبان UTEPT از سه بخش واژگان، گرامر و درک مطلب تشکیل شده است. بنابراین شما باید برای هر سه بخش خود را آماده نمایید.

برنامه برگزاری آزمون UTEPT دانشگاه تهران در سال ۹۸
حتما بخوانید

قبل از مطالعه توضیحات پیشنهاد میکنم ویدیوی زیر را که توسط یکی از عزیزانی که توانسته با استفاده از منابع فست زبان نتیجه قبولی را در آزمون کسب کند تماشا کنید.

کتاب Fast Vocab برای قسمت واژگان

این کتاب مجموعه‌ای از لغات مهم دوره دبیرستان، لغات مهم کتاب‌ هایی چون 504 واژه، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و 1100 واژه بارونز است که با استفاده از روش ابداعی و بی‌ نظیر ارایۀ لغات در کنار مترادف‌ های آنها و با وسواسی خاص و به سبکی آکادمیک به ترتیب ساده به دشوار، آماده گردیده است.

این کتاب شامل 60 درس و هر درس نیز 12 لغت اصلی دارد. برای هر لغت چندین مترادف مهم و پرکاربرد بهمراه مثال و ترجمه فارسی آورده شده است. شما برای مطالعه کامل این کتاب به روزی 1 تا 2 ساعت زمان در مدت 40 روز نیاز دارید.

یعنی بطور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، Fast Vocab چکیده ای جامع از چندین کتاب مهم و مرجع واژگان است که می توانید با تکیه بر آن در کوتاه ترین زمان ممکن خود را برای آزمون آماده کنید و به بخش زیادی از سوالات واژگان جواب دهید.

بنابراین نیازی نیست برای یادگیری لغت چندین منبع را مطالعه کنید و فقط کافیست کتاب واژگان جامع Fast Vocab را مطالعه نمایید.

برای آشنایی بیشتر با کتاب Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی و دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

کتاب گرامر جامع آزمون های زبان Fast Grammar

گرامر آزمون ای پی تی

اگر بگوییم برترین کتاب گرامر آزمون های زبان در ایران، Fast Grammar است اصلا اغراق نکرده‌ایم! به احتمال زیاد یا این کتاب را دارید و یا در دست دوستان تان آن را دیده‌اید. فست گرامر در سال 97 بعنوان پرفروش ترین کتاب گرامر ایران توسط انتشارات جنگل انتخاب شد.

این کتاب با تشریح و توضیح مهارت‌ های گرامری لازم برای آزمون های زبان دکتری در ایران به زبان ساده و همراه با مثال های فراوان و مرتبط با هر مبحث توانسته جایگاه خود را در بین داوطلبان آزمون تثبیت کند.

توضیحات کتاب به زبان فارسی است و مباحث تقریبا از صفر شروع شده‌اند و شما را تا سطح بالایی از یادگیری گرامر انگلیسی می رساند. در کنار توضیحات هر مبحث تست های مرتبط با آن از آزمون های مختلف آورده شده است تا شما با نحوه تست دهی از آن مبحث نیز آشنا شوید.

همچنین در انتهای کتاب نیز سوالات آزمون های زبان دکتری تا آخرین دوره با پاسخ های مگاتشریحی آورده شده است و شما مرجعی کامل را برای آموزش گرامر در اختیار خواهید داشت. 

برای دانلود یک فصل رایگان از فست گرامر کلیک کنید.

کتاب درک مطلب جامع آزمون های زبان Fast Reading

برای بخش ریدینگ آزمون نیز می توانید از کتاب بسیار کم حجم فست ریدینگ استفاده نمایید. این کتاب مهارت های لازم برای کسب بهترین نتیجه از سوالات درک مطلب را در تنها 70 صفحه و آن هم به زبان فارسی آموزش می دهد.

همچنین در پایان هر درس و در انتهای کتاب نیز نمونه سوالات ریدینگ با پاسخ تشریحی و ترجمه فارسی برای داوطلبان آزمون های زبان دکتری آماده شده است.

برای دانلود یک فصل رایگان از فست ریدینگ کلیک کنید.

کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری با پاسخ تشریحی

بعد از یادگیری مباحث مختلف یک آزمون بهترین راهکار برای کسب آمادگی بیشتر، کار کردن نمونه سوالات آن آزمون است. در کتاب بانک سوالات آزمون آزمون های زبان دکتری با پاسخ تشریحی مجموعه سؤالات ادوار گذشته آزمون های مختلف زبان دکتری از سال ۹۶ تا ۹۸ با پاسخ مگاتشریحی گردآوری شده است. 

در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه‌ شده در کتاب‌های Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون‌های زبان دکتری استفاده شده است تا شما بتوانید نکات هر مبحث را مرور کنید.

برای دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

برای خرید بسته کامل آزمون UTEPT دانشگاه تهران با ارسال رایگان کلیک کنید 

برگزاری آزمون UTEPT در بهار 1400 در سراسر کشور

شایان ذکر است دانشگاه برنامه‌ریزی های لازم را جهت برگزاری آزمون زبان عمومی با همکاری دانشگاه پیام نور در تمامی مراکز استان‌های کشور در بهار سال 1400 (قبل از برگزاری امتحان جامع) انجام داده است که برنامه آن متعاقبا به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران در اسفند ماه ۹۹

به اطلاع داوطلبین محترم می رساند با توجه به درخواست‌های دانشجویان دکتری برای برگزاری آزمون زبان، آزمون زبان عمومی به صورت حضوری با رعایت کلیه اصول بهداشتی و بویژه فاصله گذاری اجتماعی در روز جمعه ۲۲ اسفندماه سال جاری در محل دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران با لحاظ نمودن موارد ذیل برگزار می گردد.

1- آزمون در دو نوبت و راس ساعت 8.30 تا 10.10 صبح و ساعت 13 تا 14.40 ظهر روز جمعه 1399/12/22خواهد بود و پس از شروع اجازه ورود به جلسه داده نخواهد شد. ضمنا داوطلبان عزیز توجه داشته باشند حتما اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه را همراه داشته باشند در غیر اینصورت از ورود آنان جلوگیری خواهد شد.

2- زمان آزمون داوطلبان از شماره 991210000 تا 991210400 راس ساعت 8.30 تا 10.10 صبح روز جمعه 22/12/99 در محل دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران واقع در امیرآباد شمالی روبروی کوی دانشگاه

3- زمان آزمون داوطلبان ثبت نام غیرسیستمی راس ساعت 8.30 تا 10.10 در محل دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران- در روز آزمون به ایشان شماره صندلی داده می شود. کارت سیستمی ندارند.

4- زمان آزمون داوطلبان از شماره 991210401 تا 991210833 راس ساعت 13تا 14.40 ظهر روز جمعه 22/12/99 در محل دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران واقع در امیرآباد روبروی کوی دانشگاه تهران

راهنمای ثبت نام آزمون UTEPT دانشگاه تهران

برای ثبت نام در آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران بایستی با مراجعه به سامانه آزمون زبان دانشگاه تهران به نشانی http://ltc.ut.ac.ir در قسمت ثبت نام اقدام به شرکت در این آزمون نمایید. هزینه شرکت در آزمون در حال حاضر ۱۵۰ هزار تومان می باشد.

سوالات متداول

1. ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران چه زمانی شروع می شود؟

معمولا حدود یک ماه پیش از برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران، ثبت نام آن شروع می شود.

۲. چکار کنیم در آزمون قبول شویم؟

پیشنهاد ما به شما مطالعه نمونه کتاب های فست و بررسی میزان جامعمیت و بروز بودن آنهاست. این اطمینان را به شما می دهیم هیچ نکته ای در آزمون وجود ندارد که توضیح آن را در این مجموعه پیدا نکنید.

3. آزمون زبان دانشگاه تهران چند نوبت در سال برگزار می شود؟

مرکز آزمون زبان دانشگاه تهران این آزمون را معمولا 6 بار در سال برگزار می کند.

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 15

15
Leave a Reply

12 نظر تأیید شده
3 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
ندا

سلام . تقویم ازمون تو سایت نیست از کجا بفهمیم ازمون های بعدی کی هستند و کی باید ثبت نام کرد ؟و آیا ظرفیتمحدوده یا براحتی میشه ثبت نام کرد

سعید

سلام خدا رو شکر من شدم ۷۲ . و از اینجا از دکتر زنگیه وندی بخاطر تالیف کتاب فست ریدینگ تشکر میکنم.

فرشته

سلام دانشگاه های دولتی دکتری شهرستان این مدرک زبان رو قبول دارند،مثلا یزد ؟ آیا مثل msrt محدودیت ظرفیت برای شرکت داره؟

سعیده

سلام سوالات آزمون دورهای گذشته ut ازمون زبان دانشگاه تهران رو با پاسخ تشریحی میخواستم ؟ از کجا و چطور میتونم خریداریی کنم

sahra11

با سلام
آیا دانشگاه چمران اهوازم این آزمون رو قبول داره؟

FastZaban

سلام و عرض ادب
جناب علی آزمون UTEPT بصورت کتبی برگزار می شود.
موفق باشید

علی

سلام ممنون از اطلاع رسانی ایا ازمون کتبی برگزار میشه یا ان لاین و کامپیوتری می باشد

FastZaban

سلام و عرض ادب
بله طبق اعلام مرکز آزمون دانشگاه تهران این آزمون برای اکثر دانشگاه های تهران مورد قبول می باشد
موفق باشید

سلیمی

سلام .
تلگرام که قطعه ولی نتیجه آزمون UTEPT من امروز اومد و با کمک شما قبول شدم .
متشکرم .
کتابهای شما مسیر زندگی منو عوض کرد .
سپاس .

سلام این آزمون رو دانشگاه شهید بهشتی قبول میکنه؟؟؟

این آزمون رو دانشگاه شهید بهشتی قبول میکنه؟؟”؟

FastZaban

سلام و عرض ادب
خیر این آزمون برای دانشگاه آزاد مورد قبول نیست
موفق باشید

فلاحتی

سلام این ازمون دانشگاه ازاد قبول میکنه؟