جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » مقالات آموزشی » بهترین منبع واژگان زبان عمومی کنکور دکتری
  • fastzaban
  • ۲۵ اردیبهشت, ۱۴۰۰
  • ۱۰:۵۸
بهترین منبع واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

بهترین منبع واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

فست زبان: آیا شما هم نمی دانید چه منبعی را باید برای یادگیری واژگان زبان عمومی کنکور دکتری مطالعه کنید؟ 504 واژه، Essential Words for TOEFL و یا 1100 واژه بارونز؟ اگر زمان کافی برای خواندن همه این منابع را ندارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا بهترین کتاب لغت زبان دکتری را به شما معرفی کنیم.

واژگان زبان عمومی کنکور دکتری بیشتر از چه منابعی هستند؟

با بررسی و دقت در سؤالات کنکورها و آزمون‌های مختلف، می‌توان به‌درستی به این نتیجه رسید که واژگان مورد استفاده در سوالات بخش واژگان، از کتاب‌ها و منابع خاصی گرفته می‌شوند. در تحلیلی که انجام دادیم، مشاهده کردیم که کتاب‌هایی چون 504 واژه، واژگان ضروری تافل، 1100 واژه بارونز، Vocabulary for the College-Bound Student ،Sharp Vocab، کتاب 400 لغت ضروری تافل، لغات ضروری آیلتس، لغات SAT و GRE از کتاب‌های مفید در مسیر آمادگی برای بخش واژگان آزمون‌ها هستند؛ ولی مشکل آنجاست که این منابع، حجم زیادی دارند و مطالعه آنها کار چندان ساده‌ای نیست.

چرا نباید منابع اصلی را مطالعه کنیم؟

این منابع جزو کتاب های برتر واژگان هستند اما مشکلی که وجود دارد این است که:

  • داوطلب زمان کافی برای خواندن همه این کتاب ها را ندارد
  • خیلی از واژگان این منابع اصلا به درد آزمون نمی خورند و عامیانه یا غیرکاربردی هستند
  • داوطلب نمی داند از کدام منبع باید شروع کند
  • هزینه بسیار زیاد برای خرید همه منابع

و در نتیجه داوطلبان پس از مدتی خسته می شوند و شاید کلا قید درس زبان عمومی را بزنند. از طرفی، یادگیری کل لغات زبان انگلیسی نیز کار ساده‌ ای بنظر نمی‌ رسد!

همچنین، با توجه به اینکه بخش واژگان، بیشترین تعداد سؤالات را در بسیاری از آزمون‌ ها به خود اختصاص می‌ دهد، کار نکردن روی این مبحث می‌ تواند به قیمت عدم موفقیت در آزمون تمام شود. شما برای پاسخ یه سوالات درک مطلب نیز به داشتن یک دامنه مناسب از واژگان نیاز دارید، پس می توان نتیجه گرفت به هیچ عنوان نمی توان این بخش را کنار گذاشت.

در ادامه این مقاله کتابی را به شما معرفی می کنیم که تمام لغات ضروری برای تقویت دامنه لغت جهت شرکت در کنکور دکتری را برای شما فراهم کرده است.

کتاب واژگان جامع آزمون های ارشد و دکتری

بهترین منبع واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

کتاب واژگان جامع آزمون های زبان Fast Vocab MA-PhD شامل لغات مهم کتاب‌ های ۵۰۴، لغات ضروری تافل، ۱۱۰۰ واژه بارونز، کتاب Sharp Vocab، کتاب SAT، کتاب  GRE و چند کتاب مرجع دیگر است که با استفاده از روش ابداعی و بی‌ نظیر ارایۀ لغات در کنار مترادف‌ های آنها و با وسواسی خاص و به سبکی آکادمیک برای شما عزیزان آماده گردیده است.

در این کتاب، بیش از ۲۲۰۰ لغات ضروری برای کنکور ارشد و آزمون دکتری، آزمون‌های تافل و آیلتس را یاد خواهید گرفت که در هیچ منبع دیگری همه آنها را کنار هم مشاهده نخواهید کرد. 

در واقع شما با مطالعه کتاب Fast Vocab MA-PhD هر آنچه را برای پاسخ دهی به سوالات بخش لغات و بخش درک مطلب آزمون خود نیاز دارید را در کمترین زمان ممکن فرا خواهید گرفت.

در این کتاب شما واژگان را به روش لایتنر یاد می گیرید و برای هر لغت نیز یک مثال کاربردی همراه با ترجمه مطالعه خواهید نمود. از ویژگی های منحصر بفرد کتاب Fast Vocab قسمت Word Family می باشد که شما اشکال مختلف هر لغت از جمله اسم، فعل و… را خواهید آموخت. همچنین در این کتاب Collocation های مختلف هر لغت نیز همراه با ترجمه برای شما ذکر شده است.

برای آشنایی بیشتر با کتاب واژگان جامع آزمون های زبان استاد مهرداد زنگیه وندی و دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --