جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون MSRT » بهترین کتاب برای آزمون msrt – منابع اصلی را بخوانیم یا نه
بهترین کتاب برای آزمون MSRT

بهترین کتاب برای آزمون msrt – منابع اصلی را بخوانیم یا نه

فست زبان: شاید یکی از سوالات بزرگ داوطلبان آزمون MSRT که مدام آن را از دوستان و داوطلبان دیگر می پرسند و یا در اینترنت جستجو می کنند همین است: بهترین کتاب برای آزمون msrt چیست؟ اگر دوست دارید جواب این سوال را بدانید پیشنهاد میکنم فقط یکبار این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا تمرکزتان را تمام و کمال روی آزمون بگذارید و فقط یک یا دو بار در آن شرکت کنید و از سد آن عبور کنید.

توجه: ما در این مطلب قصد نداریم در مورد خود آزمون صحبت کنیم چون بطور مفصل در سایت مطالبی را جهت آشنایی با آزمون منتشر کردیم و در صورت تمایل می توانید آنها را از منوی بالای سایت – آزمون‌ها – آزمون MSRT مطالعه نمایید. بلکه می خواهیم در مورد منابع آزمون msrt نکات مهمی را بیان کنیم که دانستن آنها می تواند به شما در کسب موفقیت در این امتحان کمک کند.

 

مقدمه

شاید خیلی از شما عزیزان که در حال مطالعه این مطلب هستید تمام کارهای رساله دکتری خود را انجام داده‌اید و در انتظار مدرک آزمون زبان هستید و یا بارها در آزمون شرکت کرده‌اید و هربار بجای پیشرفت و ارتقای نمره دچار افت شده‌اید.

این مباحث رو به این خاطر بیان کردم که بدانید ما به همه مشکلات و مشغله‌های شما آگاهیم و خیلی از تماس‌های ما فقط صرف این مکالمات می شود. اما ازتون خواهش دارم تا انتهای این مطلب را با دقت همراه من باشید تا بتوانید با تلاش خود و راهنمایی ما از سد این آزمون عبور کنید و فارغ التحصیل شوید.

من سجاد زنگیه وندی هستم و قصد دارم در این مقاله به شما بهترین کتاب  برای آزمون MSRT را معرفی کنم. 

در ابتدا چند پرسش

در ادامه به چند سوال مهم که احتمال زیاد پرسش شما هم هست خواهیم پرداخت.

پرسش اول: اصلا منابع آزمون چی هستند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگویم باتوجه به چارچوب کلی سوالات دفترچه آزمون که خیلی شبیه آزمون های تافل کاغذی هست، منابعی هم که توسط وزارت علوم برای تمام آزمون های زبان دکتری در ایران از جمله msrt معرفی شده است، کتاب هایی هستند که مخصوص آمادگی تافل می باشند. لیست این منابع را در زیر آوردیم:

 1. Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
 2. TOEFL Test Preparation KIT
 3. Barron’s Essential Words for TOEFL
 4. ۱۱۰۰ Words You Need to Know
 5. ۵۰۴ Essential Words
 6. TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱)

پرسش دوم: کتاب های زبان اصلی بخوانیم یا نه؟

شاید تو انبوه توصیه هایی که بهتون میشه برای شرکت در آزمون، مطالعه منابعی چون Kit، لانگمن قرمز (چاپ 50 سال پیش) و یک جزوه‌ای بنام جزوه چینی (حالا چرا چینی رو توضیح خواهم داد) را خیلی شنیده باشید. اجازه بدین اول جواب این پرسش را بصورت کاملا شفاف بیان کنم:

 • اگر پایه انگلیسی خوبی دارید، بله اما با شرایطی که شاید نخواندن این منابع بهتر از مطالعه‌شان باشد
 • اگر سطح پایینی دارید، به هیچ وجه

این سوالات تافل چینی که میگن چیه؟

جزوه‌ای که بنام سوالات چینی در بین داوطلبان آزمون MCHE خیلی معروف و شناخته شده هست شامل سوالات آزمون های تافل از سال 1989 تا 2004 به زبان چینی و انگلیسی هست.

سوالات جواب کلیدی دارند و داوطلبان سوالات رو به امید تکرار در آزمون حفظ می کنند! خوب به نظر بنده هرکسی بتواند از این روش در آزمون نتیجه بگیرد یقینا یک حافظه فوق العاده داره و هم اینکه یک شانس بسیار عجیب و غریب!

نکته بسیار مهم: در سال‌های گذشته برخی از تست های این جزوه در آزمون تکرار شدند اما در آزمون‌های اخیر دیگر به هیچ عنوان از این سوالات در آزمون MCHE مشاهده نشده است.

اگر قصد دارید جزوه چینی سوالات تافل را دانلود کنید کلیک کنید.

پرسش سوم و بسیار مهم از داوطلبانی که به توصیه مطالعه منابع اصلی فکر می‌کنند!

لطفا به این سوال بسیار مهم جواب بدین. چرا باوجود توصیه بسیار زیاد به مطالعه این کتاب‌ها اما شما هربار که در آزمون شرکت می‌کنید باز همان افراد را می‌بینید و یا تعداد شرکت کنندگان اصلا کم نمی‌شود و حتی بیشتر هم می‌شود؟!

پس حتما یک جای کار می‌لنگد! موافقید؟

چرا نباید منابع اصلی را مطالعه کنیم

چرا نباید منابع اصلی را مطالعه کنیم

دوستان عزیز ما بارها در همین سایت فست زبان دلایل مطالعه نکردن این کتاب‌ها رو بیان کردیم اما شاید اینجا جای اصلی پرداختن به این موضوع بسیار مهم است. بنابراین حتما چند خط بعدی رو خوب مطالعه کنید.

ایراد اول: حجم زیاد

حجم این کتاب‌ها بسیار زیاده. بله اگه شما بخواین همه این کتاب‌ها را مطالعه کنید تازه اونهم به زبان انگلیسی شاید نیاز به یک فرصت مطالعاتی چند ماهه داشته باشید.

ایراد دوم: قدیمی بودن

برخی از این منابع چاپ سالها پیش هستند و اصلا بروز نشده‌اند.

ایراد سوم: بهینه نبودن برای آزمون MSRT

همانطور که ابتدای مقاله هم عنوان کردم این کتاب‌ها برای شرکت در آزمون‌های تافل نوشته شده‌اند و برخی از مباحث آنها اصلا کاربردی برای آزمون شما ندارند.

ایراد چهارم: نداشتن نمونه سوالات آزمون

مانند همه آزمون‌های دیگر، شما تنها با کار کردن سوالات واقعی آزمون می‌توانید به آمادگی کامل برسید. خوب هیچکدام از منابع انگلیسی تستی از MSRT ندارند!

آیا می‌توانید باوجود این ایرادات بازهم سراغ این کتاب‌ها بروید؟!

اگر تا اینجای مقاله را مطالعه کردین حتما نظرتون راجع به منابع اصلی تغییر کرده است. در ادامه به معرفی بهترین کتاب برای بخش‌های مختلف امتحان MSRT خواهیم پرداخت و خیال شما را از بابت داشتن منابع درست و حسابی راحت می‌کنیم.

این را به یاد داشته باشید شما باید یکبار در آزمون شرکت کنید و قبول شوید!

بهترین منبع برای سوالات شنیداری  

در مورد این بخش راستش باز باید یکسری موضوعات را توضیح دهیم. اول اینکه جواب دادن به سوالات این بخش که کم هم نیستند (۳۰ تست) در روز آزمون کار هر کسی نیست. دلیلش هم پخش مکالمات از بلندگوی سالن و طولانی بودن اونهاست.

مساله دوم درمورد بخش Listening این هست که شما باید سطح زبان خوبی داشته باشید تا بتوانید به سوالات جواب بدین. از آنجاکه اکثر داوطلبان سالها از یادگیری زبان دور بودند در مواجهه با تست‌های این بخش بسیار به مشکل می‌خورند.

نکته مهم: اگر یک سوم سوالات این قسمت را صحیح جواب دهید برای قبولی در آزمون کافیست!

یک توصیه بسیار کاربردی برای تست های Listening 

با تجربه‌ای که ما داریم و در طول سالهای مختلف از داوطلبان آزمون کسب کردیم، بهترین راهکار برای این بخش جواب دادن شانسی به سوالات است! بله کاملا درست متوجه شدین و برای این راهکار چند دلیل خوب داریم:

 1. مدیریت زمان: ۳۰ دقیقه از وقت کلی آزمون برای این بخش درنظر گرفته شده است و شما با رد کردن آن حدودا ۲۵ دقیقه زمان اضافی برای سوالات دیگر دارید.
 2. درصد خطای بالا در جواب دادن: همانطور که گفتیم کیفیت پخش مکالمات معمولا خوب نیست و شما به‌سختی می توانید جملات را متوجه شوید.
 3. احتمال قبولی بیشتر: تجربه ما نشان داده اگر همه تست های این قسمت را یک گزینه یکسان انتخاب کنید بین ۸ تا ۱۱ مورد صحیح خواهد بود و این می تواند شانس قبولی شما را بسیار بالا ببرد.
 4. نداشتن نمره منفی در آزمون: نگران جواب های اشتباه نباشید زیرا امتحان شما نمره منفی ندارد

نتیجه گیری

پس نتیجه می‌گیریم اگر سطح زبان‌تون متوسط به بالاست و شرایط آزمون هم مناسب بود می‌توانید روی سوالات این بخش تمرکز کنید و به اونها جواب بدین.

همچنین ما آموزش فارسی نحوه پاسخ دادن به انواع سوالات Listening رو در فست زبان منتشر کردیم که میتونید استفاده کنید.

اما اگر پایه زبان خوبی ندارید همه تست‌های این قسمت را بصورت یکسان بزنید و زمان را به بخش‌های گرامر و درک مطلب اختصاص دهید زیرا نتیجه گرفتن از این دو بخش بسیار بهتر از بخش شنیداری است.

 

قبل از مطالعه ادامه توضیحات پیشنهاد میکنم ویدیوی زیر را که توسط یکی از عزیزانی که توانسته با استفاده از منابع فست زبان نتیجه قبولی را در آزمون کسب کند تماشا کنید.

بهترین کتاب برای آزمون MSRT بخش گرامر

یقینا گرامر سخت‌ترین قسمت زبان انگلیسی از نظر تمام زبان آموزان است! اگر به شما بگویم اصلا اینطور نیست باور می‌کنید؟ البته اینکه یادگیری گرامر کمی سنگین هست را هیچکس کتمان نمی‌کند اما اگر منبع خوبی برای اینکار داشته باشد قضیه خیلی فرق خواهد کرد.

در ایران تا چشم کار می‌کند منبع برای آموزش گرامر انگلیسی وجود دارد. اما چیزی که شما نیاز دارید یک کتاب با ویژگی‌های زیر است:

 1. کم حجم: باتوجه به شاغل بودن اکثر داوطلبان حجم کم برای آنها بسیار حیاتی است.
 2. جامع بودن: طوریکه نیازی به مطالعه منابع دیگر برای گرامر آزمون نباشد.
 3. بروز بودن مطالب
 4. ارایه نکات تستی
 5. داشتن نمونه سوالات واقعی آزمون
 6. قیمت مناسب

پیشنهاد می‌کنم فایل pdf زیر را دانلود کنید و خوب مطالعه کنید:
دانلود مستقیم

چرا کتاب فست گرامر بهترین منبع برای این بخش است؟

عکس کتاب فست گرامر ویرایش 1401

داوطلبانی که با ما کار می کنند معمولا این بخش نقطه قوت آنها در آزمون است. بطور مثال عزیزانی بودند که از 30 سوال این قسمت 29 تست را صحیح جواب دادند. اما خوب شما نیازی نیست این تعداد سوال را جواب دهید.

نکته مهم: اگر ۲۰ تست گرامر را صحیح جواب دهید برای قبولی در آزمون کافیست!

کتاب Fast Grammar تمام ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد را در خود دارد و شما با مطالعه آن از تمام منابع دیگر چه انگلیسی و چه فارسی بی‌نیاز می‌شوید.

توضیحات این کتاب 170 صفحه است اما در همین تعداد صفحه نمونه سوال و مثال هم گنجانده شده است و حجم توضیحات به مراتب کمتر است.

مطالب به زبان فارسی و بصورت کاملا ساده بیان شده‌اند و شما حتی اگر سطح‌تون در حد صفر هم باشه بدون نیاز به کلاس و مدرس قادر به یادگیری مطالب گرامر هستید.

پس از پایان هر مبحث در بخشی بنام در آزمون شما با شیوه سوال دادن از هر بخش گرامر در آزمون‌تان آشنا می‌شوید.

همچنین در انتهای هر بخش و انتهای کتاب نمونه سوالات واقعی آزمون MSRT آورده شده است که تمام آنها دارای پاسخ فوق تشریحی هستند!

به شما اطمینان می‌دهیم بعد از مطالعه این کتاب دیدگاه‌تان نسبت به گرامر انگلیسی 360 درجه تغییر خواهد کرد!

بهترین کتاب برای آزمون MSRT بخش ریدینگ

در بخش پایانی سوالات دفترچه باید به 40 سوال درک مطلب انگلیسی جواب بدین. البته سوالات این بخش دو دسته هستند: 1. سوالات مربوط به درک متن و 2. سوالات مترادف و یا معنی واژگان.

بنابراین برای جواب دادن به سوالات این قسمت باید هم دامنه واژگان مناسبی داشته باشید و هم نکات مربوط به درک مطلب را بلد باشید.

نکته مهم: اگر فقط به ۲۵ تست درک مطلب (کمی بیشتر از نصف سوالات) جواب دهید شما در آزمون قبولی می‌شوید!

منبع اول برای واژگان

اگر به شما بگوییم باید همه منابع واژگانی که وزارت علوم معرفی کرده است را مطالعه کنید چه حالی بهتان دست می‌دهد؟! بله سطح واژگان آزمون طوری است که باید تقریبا همه کتاب‌های معرفی شده را مطالعه کنید.

اما اصلا نگران نباشید ما یک جایگزین بسیار بهتر داریم. بازهم پیشنهاد می کنم فایل pdf زیر را ابتدا دانلود کنید و خوب مطالعه کنید:

دانلود مستقیم نمونه کتاب واژگان MSRT

 

کتاب واژگان جامع – چند کتاب در یک کتاب

کتاب واژگان جامع کنکور ارشد - دکتری مهرداد زنگیه وندی

کتاب Fast Vocab MA – Ph.D یا واژگان جامع آزمون های زبان شامل مجموعه‌ای بی‌نظیر و کاربردی از لغات مهم چندین کتاب از جمله 504 واژه، لغات ضروری تافل، 1100 واژه بارونز و … است.

شما مهمترین واژگان زبان انگلیسی ویژه شرکت در آزمون MSRT را در این کتاب همراه تلفظ، مترادف، ترجمه فارسی، مثال با ترجمه فارسی و کالوکیشن‌های مختلف یاد می‌گیرید. روش مورد استفاده برای حفظ لغت هم بر پایه روش علمی لایتنر هست و بر اساس آن اگر واژه‌ها را یاد بگیرید تا سال‌ها در ذهنتان باقی خواهند ماند.

منبع دوم برای آموزش نکات درک مطلب

شاید با دیدن متن‌های چند پاراگرافی و بلند فکر پاسخ به این بخش را از سرتان بیرون کنید! اما بهتر است بدانید پاسخ دادن به سوالات ریدینگ یکسری تکنیک و نکته دارد که اگر آنها را بلد باشید هر متن با هر موضوع و تعداد پاراگرافی را براحتی جواب خواهید داد حتی اگر چند صفحه باشد!

و بازهم پیشنهاد می کنم فایل pdf زیر را ابتدا دانلود کنید و خوب مطالعه کنید:

دانلود نمونه کتاب درک مطلب

کتاب فست ریدینگ

درک مطلب آزمون ای پی تی

به شما اطمینان می‌دهم با یادگیری تکنیک‌های این کتاب دیگر سر جلسه آزمون کمبود زمان نخواهید داشت و بیشترین بازدهی را از سوالات درک متن خواهید داشت.

یکی از ویژگی‌های فوق العاده کتاب Fast Reading حجم بسیار کم آن است. شما تنها با حدود 70 صفحه توضیحات فارسی روبرو هستید که در این تعداد صفحات متن‌ها و مثال‌های نمونه هم گنجانده شده است.

در انتهای کتاب متن‌های مختلفی از آزمون‌های زبان آورده شده است که همه آنها به فارسی روان ترجمه شده‌اند و سوالات متن نیز با استفاده از تکنیک‌های کتاب بصورت کاملا تشریحی توضیح داده شده است. قطعا از این پس دیگر با مشاهده متن‌های چند پاراگرافی فکر اینکه سوالی را بدون پاسخ بگذارید، از سرتان بیرون خواهید کرد!

بهترین مرجع برای نمونه سوالات آزمون MSRT

بعد از مطالعه منابع آموزشی برای آزمون، بهترین کار حل تست‌های MSRT دوره‌های اخیر است. متاسفانه بدلیل عدم انتشار سوالات آزمون هیچ مرجع درست و حسابی برای اینکار وجود ندارد.

اما ما در گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی با جمع آوری سوالات واقعی آزمون در کتاب بانک سوالات آزمون‌های زبان دکتری یک مرجع کامل را برای داوطلبان این آزمون تالیف کردیم.

کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری

کتاب بانک سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو

در این کتاب بیش از 681 تست گرامر و بیش از 41 متن درک مطلب آزمون MSRT گردآوری شده است. تمام سوالات گرامر با استفاده از نکات کتاب فست گرامر بصورت کامل تحلیل و تشریح شده است و متن ریدینگ‌ها نیز به فارسی سلیس ترجمه شده‌اند.

همچنین سوالات درک متن با استفاده تکنیک‌های کتاب فست ریدینگ بصورت کامل تحلیل شده‌اند.

این کتاب تنها منبع چاپ شده برای سوالات آزمون‌های زبان دکتری در کشور است که می توانید با استفاده از آن تمام نکاتی را که یاد گرفته‌اید مرور و جمع بندی کنید.

برای دانلود نمونه کتاب کلیک کنید.

چطور این منابع را تهیه کنیم؟

باتوجه به فروش بالای این کتاب‌ها شما می‌توانید با مراجعه حضوری به کتابفروشی‌های زبان سراسر کشور آنها را تهیه کنید. اما اگر قصد دارید این مجموعه را با تخفیف بسیار ویژه و ارسال رایگان به هر نقطه‌ای از ایران تهیه نمایید روی لینک خرید زیر کلیک کنید و سفارش خود را در فست زبان ثبت نمایید.

 

توجه: سایت FastZaban دارای نماد اعتماد ۲ ستاره از وزارت صنعت، معدن و تجارت را دارد و شما می‌توانید از طریق تمام کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید. 

 

سخن پایانی

امیدوارم که با مطالعه این مطلب دیگر بدنبال منابع آزمون نباشید و با خیال راحت با تکیه بر تجربه ما و تلاش خود تمام تمرکزتان را روی قبولی در امتحان بعدی قرار دهید و انشالله خبر قبولی‌تان را به ما بدهید. لطفا اگر سوالی دارید در قسمت نظرات این مقاله مطرح کنید تا با تمام وجود راهنمایی‌تان کنیم.

سوالات متداول

من سطح زبانم خیلی ضعیف هست.

مباحث تمام منابع از سطح صفر زبان آموزش داده شده‌اند و شما تا آمادگی کامل خواهید رسید.

آیا همین منابع کافی هستند؟

بله قطعا. شما به هیچ منبع دیگری نیاز نخواهید داشت.

چه مدت زمانی برای مطالعه نیاز است؟

اگر روزی 2 ساعت مطالعه کنید در مدت 1 و نیم ماه آماده خواهید شد.

نویسنده: سجاد زنگیه وندی
4/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 8

 1. سلام . آیا منابع دی وی دی آموزشی هم دارند. چون من زبانم معمولی هست و حتما ابتدا باید از دی وی دی آموزشی استفاده کنم؟

 2. سلام
  من قبلا کتاب گرامر آقای دکتر رو گرفتم و الان میخوام بقیه پکیج رو تهیه کنم
  هزینش چقدر میشه؟ سپاس

  1. سلام و عرض احترام
   بسته فشرده شامل کتاب فست گرامر، فست وکب و فست ریدینگ می باشد
   سوالی دارید در خدمتتون هستم

  2. پس چرا با اینکه یک کتاب کمتر از بسته طلایی داره، بسته طلایی موجوده اما این بسته نه.🤔
   این بسته کی موجود میشه؟؟