جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » مقالات آموزشی » خبر علمی » اطلاعیه سازمان‌ سنجش درباره آزمون زبان تولیمو 138 آذر ۹۸
آغاز ثبت نام آزمون تولیمو دوره ۱۳۷

اطلاعیه سازمان‌ سنجش درباره آزمون زبان تولیمو 138 آذر ۹۸

فست زبان: طبق اطلاعیه سازمان سنجش کشور، ۱۳۸مین نوبت آزمون زبان تولیمو به روش اینترنتی در صبح روز پنجشنبه مورخ 98/09/28 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

اطلاعیه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره تاریخ‌ و نحوه‌ برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo:E-A2019) دوره 138

بدین‌ وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته می رساند: یکصد و سی و هشتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) به روش الکترونیکی، صبح روز پنجشنبه مورخ 98/09/28 در شهر تهران برگزار خواهد شد. آن دسته از داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون بوده و در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در سایت این سازمان اقدام نموده ­اند برای شرکت در جلسه آزمون می ­بایستی ساعت 8:00 صبح روز پنجشنبه مورخ 98/09/28 به مرکز برگزاری آزمون که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌‌اند، مراجعه نمایند. کلیه داوطلبان می‎بایست حتماً قبل از شروع فرآیند آزمون (ساعت 8:00 صبح) در محل حضور داشته باشند و عدم حضور به موقع و تاخیر بیشتر از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

الف – زمان و محل برگزاری آزمون

فرآیند برگزاری آزمون کلیه داوطلبان در ساعت 8:00 صبح روز پنجشنبه 98/09/28 آغاز خواهد شد و داوطلبان می ­بایست قبل از شروع فرآیند برگزاری آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند. از آنجائیکه آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه (کامپیوتر) برگزار می­ گردد، برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش بینی نشده و نیازی به ارائه کارت شرکت در آزمون در این روش نمی باشد. لاکن داوطلبان بایستی با کارت شناسایی معتبر (کارت ملی یا شناسنامه عکس­دار و یا گذرنامه) به حوزه مراجعه نمایند آدرس مراکز محل برگزاری آزمون در شهر تهران با توجه به تعیین مراکز توسط داوطلبان در جدول ذیل درج شده است.

ردیف نام مرکز برگزاری آدرس
1 سازمان سنجش آموزش کشور تهران، خیابان کریم‌خان زند، بین استاد نجات اللهی و سپهبد قرنی، پلاک 204، طبقه اول، سالن iBT
2 مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهران، خیابان آزادی، بین خیابان اسکندری شمالی و دکتر قریب، روبروی پارک اوستا، پلاک 131
3 پردیس شماره 2 دانشگاه شهید بهشتی تهران، اکباتان، فاز 3، جنب بیمارستان صارم
4 دانشگاه خاتم تهران، خیابان ملاصدرا، خ شیراز شمالی، خ حکیم اعظم، پلاک 30


داوطلبان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب نموده‌اند (به استثناء داوطلبانی که از طریق پیامک حوزه آزمون به آنان اعلام شده است) مراجعه نمایند در سایر مراکز از آنها آزمون بعمل نخواهد آمد.

ب – تعداد سوالات و مدت پاسخگویی به آنها

آزمون داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo) شامل دو مرحله تستی و تشریحی می ­باشد که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر) گزینه پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را ثبت نمایند. تعداد سوالات و مدت پاسخگویی به سوالات هر دفترچه و فرم نظر خواهی به شرح ذیل است.

ب – 1- دفترچه آزمون شماره 1: (بخش های: 1 ، 2 و 3)

این دفترچه حاوی 105 سوال تستی به شرح ذیل می باشد و داوطلبان باید سوالات بخش «ساختار و بیان نوشتاری» و «خواندن و درک مطلب» را در مدت 62 دقیقه و به سوالات بخش شنیداری در مدت 14 دقیقه جمعاً در مدت 76 دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)
 • تعداد سوالات 35 سوال (تکمیل جمله: 15 سؤال و شناسایی خطا: 20 سوال)
 • مدت پاسخگویی 22 دقیقه
بخش دوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension)
 • تعداد سوالات 35 سوال
 • مدت پاسخگویی 40 دقیقه
بخش سوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension)
 • تعداد سوالات 35 سوال (قسمت A (20 گفتگوی کوتاه): 20 سوال، قسمت B (2 گفتگوی طولانی): 8 سوال، قسمت C (3 سخنرانی): 7 سؤال)
 • مدت پاسخگویی 14 دقیقه

در جلسه آزمون سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش خواهد شد و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) درج گردیده، از طریق رایانه (کامپیوتر) اقدام و پاسخ را با توجه به شماره سوال مربوط علامتگذاری نمایند. داوطلبان باید توجه داشته باشند متن سوالات شنیداری (درک مطلب شفاهی) فقط یکبار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نیست و لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند تا ضرری متوجه آنان نشود.

ب – 2 – دفترچه آزمون شماره 2: (بخش: 4)

بخش4: نوشتاری (Writing) شامل یک سوال می ­باشد که داوطلبان می توانند در مدت 30 دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت می بایست از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

ج- تذکرات مهم:

 1. داوطلبان باید گذرنامه، کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و یک نسخه از برگه ثبت‌نام به همراه داشته باشند.
 2. از آوردن هرگونه وسایل اضافی مانند نوشت افزار (خودکار و مداد و …)، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، پیجر و … اکیداً خودداری نمایند. با توجه به اینکه محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده، مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل متوجه حوزه‌های امتحانی نیست.
 3. صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، . . . در جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب می شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.
 4. همراه داشتن هر گونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه ­های حافظه­ دار از جمله تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری موجب محرومیت از گزینش در آزمون می ­شود.
 5. داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است، حداکثر تا تاریخ 98/10/06 از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی با این سازمان مکاتبه نمایند. بدیهی است درخواست های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

ضمناً به اطلاع می رساند که واحد اطلاعات و پاسخگویی به سوالات در این باره از این تاریخ لغایت 98/09/27 همه روزه به غیر از ایام تعطیل و در وقت اداری آماده پاسخگویی به سوالات داوطلبان است؛ لذا داوطلبان گرامی به منظور پاسخگویی به سوالات خود می توانند به بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و یا با شماره تلفن 42163- 021 تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوری خودداری نمایند.

مطالب مفید فست زبان برای داوطلبان آزمون TOLIMO

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

منبع: سازمان سنجش

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --