جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » کدام مدرک زبان شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما هموارتر می کند؟
  • fastzaban
  • ۲۳ آبان, ۱۴۰۰
  • ۲۲:۲۰
کدام مدرک زبان شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما هموار تر می کند؟

کدام مدرک زبان شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما هموارتر می کند؟

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کانادا کشوری پهناور در آمریکای شمالی است که معمولا جز اولین انتخاب‌های کسانیست که دوست دارند مهاجرت کنند. کشوری توسعه یافته که با فراهم آوردن زندگی رفاهی ایده‌آل و موقعیت‌های شغلی فراوان توانسته به عنوان کشوری محبوب برای مهاجرت شناخته شود. این حقیقت انکار نشدنیست که کانادا با توجه به قوانین و نظمی که دارد، می‌تواند افرادی را که سال‌هاست آروزی مهاجرت دارند را به رویاهای‌شان برساند.

این کشور با توجه به کمبود نیروی کار و نرخ پایین رشد جمعیت در چند سال گذشته روش‌های مختلفی را برای پذیرش مهاجران قرار داده است. شرایط مهاجرت به کانادا با توجه به موقعیت متقاضیان نیز متفاوت است. اما یک نکته مهم و مشترک که در همه روش‌ها دیده می‌شود، میزان تسلط افراد به زبان‌های رسمی کاناداست. یعنی کلید اصلی ورود شما به کانادا و پذیرش گرفتن از اداره مهاجرت ارتباط زیادی به میزان و سطح مهارت شما به زبان‌های رسمی این کشور دارد.

کمی درباره زبان‌‌های رسمی کانادا بدانید

کشور محبوب مهاجران یعنی کانادا، دو زبان رسمی دارد. زبان‌های انگلیسی و فرانسه جز زبان‌های رسمی کانادا هستند. بنابراین شرایط مهاجرت به کانادا آن هم در مراحل اولیه، میزان تسلط شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطوح مختلف است. از آنجایی که سطح مهارت زبان افراد مختلف متفاوت است، تست‌های متعددی وجود دارد که سطح دانش زبانی افراد را تعیین می‌کند.

اگر مقصد متقاضیان مهاجرت یکی از شهرهای فرانسه زبان کانادا باشد، بهتر است که به زبان فرانسه تسلط داشته باشند تا بتوانند به راحتی با مردم ارتباط برقرار کنند. بیشتر کانادایی‌های که به زبان فرانسه صحبت می‌کنند در استان کبک زندگی می‌کنند و زبان فرانسه زبان زندگی روزمره آن‌هاست.

 یکی دیگر از زبان‌های رسمی کانادا، زبان انگلیسی است. طبق آمار سال 2016 حدود 80 درصد از مردم کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این بدان معناست که متقاضیان مهاجرت با تسلط به زبان انگلیسی و اثبات مهارت‌های زبانی خود به راحتی می‌توانند در هر شهری از کانادا مشغول به کار شده و زندگی کنند.

مدرک زبان فرانسه

همانگونه که قبلا هم اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به کانادا،  ارائه مدرک معتبر با نمره مناسب به یکی از زبان‌های اصلی این کشور است. یکی از معتبرترین آزمون‌هایی که می‌توانید از طریق آن مدرک زبان فرانسه را دریافت کنید، آزمون تف است. البته اگر مقصد مهاجرت شما به یکی از شهرهای فرانسه زبان کانادا باشد، می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبان فرانسه هم شرکت کنید.

سایر آزمون‌های معتبری که می‌توانید موفق به دریافت مدرک زبان فرانسه شوید نیز شامل TEFAQ و DELF است. منظور از آزمون TEFAQ همان آزمون تف ویژه استان کبک کاناداست. همچنین مقصود ار دلف همان دیپلم معمولی زبان فرانسه است که توسط آموزش و پروش کشور فرانسه برای افراد خارج از فرانسه، ترتیب داده می‌شود.

اما مهم‌ترین آزمونی که ایرانیان دارای مهارت زبان فرانسه، راحت‌تر می‌توانند در آن شرکت کنند و موفق به دریافت مدرک معتبر زبان فرانسه شوند، همان آزمون تف کانادایی است.

در آزمون تف مهارت‌های نوشتاری، شنیداری، گفتاری و درک مطلب متقاضی در زبان فرانسه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این آزمون به شکل حضوری و آنلاین برگزار می‌شود و همه افراد بالای 16 سال می‌توانند در آن شرکت کنند.

واحد ارزیابی زبان فرانسه مهاجران NCLC است. حداقل نمره در هر چهار مهارت نوشتاری، شنیداری، صحبت و درک مطلب برای پذیرش متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری و از طریق اسکیل ورکر، 7 است.

همچنین برای پذیرش مهاجران فنی ماهر، حداقل نمره مورد قبولی، 5 است. معمولا کسانی که نمره مدرک زبان فرانسه آن‌ها بالاتر از 7 باشد، راحت‌تر می‌توانند در برنامه‌های اکسپرس اینتری یا همان ورودی سریع از سوی استان‌هایی مانند کبک پذیرش بگیرند.

مدرک زبان انگلیسی

شرایط مهاجرت به کانادا برای شما راحت‌تر خواهد شد زمانی که به زبان انگلیسی مسلط باشید. برای درک زبان انگلیسی هم باید در آزمون معتبر آیلتس شرکت کنید. هر چند که تافل هم جز آزمون‌های معتبر بین‌المللی برای تعیین سطح مهارت‌های زبان انگلیسی افراد است، اما از سوی اداره مهاجرت کانادا مورد قبول نیست. تنها برای مهاجران تحصیلی آن هم در برخی از دانشگاه‌های کانادا، نمره تافل تایید می‌شود.

آیلتس یک آزمون معتبر بریتانیایی است و کسب نمره قبولی در آن معیار ارزیابی سطح مهارت افراد به زبان انگلیسی به شمار می‌رود. در آزمون آیلتس نیز مهارت‌های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و درک مطلب متقاضی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برای تعیین و ارزیابی سطح زبان انگلیسی متقاضیان، از کلمه مخفف CLB استفاده می‌کنند.

میزان مهارت زبان انگلیسی متقاضی مهاجرت به کانادا با توجه روش مهاجرتی که انتخاب می‌کند، متفاوت است. در برنامه‌های اکسپرس اینتری و ورود سریع آن هم از طریق اسکیل ورکر کانادا، حداقل نمره در هر چهار مهارت باید 7 باشد. همچنین مهاجرت از طریق برنامه تجربه کانادایی (یعنی کسانی که سابقه کار در کانادا دارند)، کمترین نمره در مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی با توجه به طبقه‌بندی مشاغل بین 5 تا 7 است.

اهمیت نمرات مدرک زبان برای اخذ پذیرش کانادا

معمولا کسانی که روش ورود سریع به کانادا یا شرکت در برنامه‌های اکسپرس اینتری را برای مهاجرت به این کشور پهناور انتخاب می‌کنند، نمرات مدرک زبان نقش حیاتی برای آن‌ها ایفا می‌کند. در این روش از مهاجرت معمولا معیارهای سن، تحصیلات، تجربه و سازگاری افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به متقاضی امتیاز داده می‌شود. برای مثال متقاضیانی که نمره آیلتس آن‌ها بالاتر از 7 یعنی نمره 9 باشد، می‌توانند امتیاز بیشتری در این معیار کسب کنند. اگر در سایر معیارها امتیاز کمتری گرفته باشند، نمره بالای زبان آن‌ها امتیاز از دست رفته‌شان را جبران می‌کند.

سخن آخر

اگر باز هم با این سوال مهم روبه رو هستید که تسلط و داشتن کدام مدرک زبان، شرایط مهاجرت به کانادا را برای شما هموارتر می‌کند؟! باید بگوییم متقاضی که به هر دو زبان رسمی کانادا یعنی فرانسه و انگلیسی مسلط باشد و مدرک معتبر از آزمون‌های بیان شده با نمره بالاتر از 7 داشته باشد. مسلما او شانس بیشتری برای اخذش پذیرش آن هم از سوی اداره مهاجرت کانادا خواهد داشت.

بنابراین مهارت‌های زبانی که یکی از شروط اصلی و مهم برای تایید مجوز ورود شما به کاناداست را جدی بگیرید و برای یادیگیری آن بیشتر تلاش کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --