جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » چگونه در آزمون آیلتس نمره 6 الی 6.5 بگیریم؟
  • fastzaban
  • ۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳
  • ۱۰:۴۱
چگونه در آزمون آیلتس نمره 6 الی 6.5 بگیریم؟

چگونه در آزمون آیلتس نمره 6 الی 6.5 بگیریم؟

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آزمون آیلتس این روزها به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی شناخته شده که در سراسر دنیا از سطح اعتبار بالایی برخوردار است. اغلب افرادی که به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند، باید بتوانند در این امتحان نتیجه مطلوبی کسب کنند. نمره 6 الی 6.5 در سطح متوسط رو به بالا بوده و شرایط پذیرش شما را تا حد زیادی ساده‌تر می‌کند. شرکت در دوره آموزشی جنرال آیلتس و همچنین دوره آکادمیک از روش‌های کمک‌کننده بوده که شما را به هدفی که دارید می‌رسانند. در بخش‌های بعدی با ما همراه باشید تا با چند نمونه از راهکارها بیشتر آشنا شویم.

مزایای آیلتس 6 تا 6.5

برای افرادی که انگلیسی زبان اول آن‌ها نبوده و در مسیر آموزش هستند، نمره آیلتس 6 تا 6.5 سطح مناسبی را نشان می‌دهد. این رنج نمره معمولا توسط بیشتر دانشگاه‌ها در سطح جهان پذیرفته می‌شود و در برخی موسسات، برای کار کردن هم کافی است. زیرا کسب این نمره نشان می‌دهد که شما حداقل مهارت برای برقراری ارتباط و حضور در کلاس‌های دانشگاهی را دارید. در این حالت مشکلات کوچک و چالش‌های جزئی در مسیر شما وجود دارند، اما به مرور زمان می‌توانید از آن‌ها عبور کنید. البته دقت کنید که باید نمره 6.5 را در هر چهار مهارت به دست آورید تا پذیرفته شوید؛ در نتیجه با آموزش جامع رایتینگ آیلتس و کسب مهارت قسمت‌های مختلف، شما موفق می‌شوید که نمره آیلتس خود را ارتقا دهید.

چگونگی محاسبه نمره آیلتس

می‌دانیم که آزمون آیلتس از 4 بخش مختلف تشکیل شده که نمره کسب شده در هریک از آنها، تعیین‌کننده اسکور نهایی شماست. در هر بخش نمره کسب شده توسط داوطلب می‌تواند بین 0 تا 9 باشد و در نهایت از طریق میانگین‌گیری از نمرات و در نظر گرفتن سایر پارامترهای موثر، نمره کل آزمون برای شما محاسبه خواهد شد. د زمان محاسبه نمره بخش‌های مختلف، نمره شما به نزدیک‌ترین عدد کامل یا نیمه، به سمت بالا گرد خواهد شد. برای مثال اگر در بخش ریدینگ نمره 6.5، در بخش رایتینگ نمره 5، در بخش اسپیکینگ نمره 7 و در قسمت لیسنینگ نمره 6.5 بگیرید، میانگین نمرات شما برابر با 6.25 شده که به عدد 6.5 گرد خواهد شد.

گرفتن نمره 6 و 6.5 در بخش های مختلف

گرفتن نمره 6 و 6.5 در بخش های مختلف

 

در محاسبه نمره نهایی آزمون آیلتس، امتیاز کسب شده در هر بخش موثر بوده و در نهایت میانگین‌گیری انجام می‌شود. بر این اساس شما در هر بخش باید به تعداد مشخصی از سوالات، پاسخ درست بدهید تا بتوانید به حداقل نمره‌ای که نیاز دارید دست پیدا کنید. توجه داشته باشید که در IELTS سوالات نمره منفی ندارند؛ از این رو برای کسب نمره 6 تا 6.5 هیچ پرسشی را بدون پاسخ باقی نگذارید. در ادامه به شما می‌گوییم که چطور در هر بخش نمره 6 تا 6.5 بگیرید.

گرفتن نمره 6 تا 6.5 در بخش لیسنینگ

در بخش لیسنینگ شما 40 سوال برای پاسخ‌دهی دارید که در مدت‌زمان 40 دقیقه باید پاسخ آن‌ها را وارد پاسخنامه کنید. در آیلتس آکادمیک شما باید به 23 تا 26 سوال و در آیلتس جنرال باید به 23 تا 30 سوال پاسخ درست بدهید تا بتوانید امتیازی بین 6 تا 6.5 به دست آورید. متن لیسنینگ یک بار پخش خواهد شد؛ از این رو با دقت به آن گوش بدهید تا بتوانید پاسخ بهتری ارائه دهید. املای کلمات در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نکات دستوری و گرامری را هم در پاسخ دادن به سوالات رعایت کنید.

 

گرفتن نمره 6 تا 6.5 در بخش لیسنینگ

گرفتن نمره 6 تا 6.5 در اسپیکینگ

در بخش اسپیکینگ شما باید یک مصاحبه حضوری را پشت سر بگذارید ک به سه قسمت تقسیم شده و مهارت گفتاری را مورد سنجش قرار می‌دهد. برای کسب نمره متوسط رو به بالا در این بخش، باید بتوانید به اندازه کافی درباره مطالب و موضوعات مورد نظر، صحبت کنید. به هیچ عنوان از مکث‌های طولانی مدت و زمزمه در زمان مصاحبه استفاده نکنید. تلفظ کلمات و عبارات مختلف در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید حتما به شکل درستی انجام شود. توصیه می‌کنیم از ساختارهای پیچیده و ساده در روند مصاحبه به یک اندازه استفاده کرده و حروف ربط را برای پیوند و اتصال جملات خود فراموش نکنید.

چگونگی کسب نمره 6 تا 6.5 در ریدینگ آیلتس

نمره 6.5 برای بخش ریدینگ نشان می‌دهد که شما دارای مهارت متوسط رو به بالا در بخش خواندن هستند. در هر دو آزمون آکادمیک و جنرال، شما برای این بخش باید در مدت‌زمان یک ساعت، به 40 سوال پاسخ دهید. سوالات از انواع مختلفی هستند که کار را برای داوطلب سخت‌تر می‌کنند. برای عملکرد بهتر در این بخش توصیه می‌کنیم کلمات و عبارات ناشناخته را نادیده بگیرید و سعی کنید با نگاه اجمالی، متوجه هدف اصلی متن مورد نظر بشوید. مدیریت زمان در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نباید نادیده گرفته شود. برای کسب این نمره در آیلتس آکادمیک و جنرال، باید به ترتیب به 24 تا 27 و 30 تا 32 سوال پاسخ درست بدهید؛ از این رو شما به دقت و تمرکز بالایی برای موفقیت در این بخش نیاز خواهید داشت.

کسب نمره 6 تا 6.5 در رایتینگ آیلتس

 

کسب نمره 6 تا 6.5 در رایتینگ آیلتس

این قسمت از آزمون آیلتس هم از دو بخش 150 تا 250 کلمه‌ای تشکیل شده که باید در مدت 60 دقیقه تکمیل شود. توجه داشته باشید که تسک دوم از تسک اول مهم‌تر بوده و شما باید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید. حتما در چارچوب آنچه از شما خواسته شده، متن مورد نظر را بنویسید. تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید پاسخ خود را مرتب و سازمان‌دهی شده ارائه دهید تا بین پاراگراف‌ها ارتباط منطقی وجود داشته باشید. استفاده از چندین کلمه رسمی هم برای ارتقای امتیاز تا حد زیادی کمک‌کننده خواهد بود. به صورت کلی توصیه می‌کنیم به گونه‌ای بنویسید که اشتباهات دستوری به کمترین میزان ممکن قابل تشخیص باشند و از طرفی منظور و ایده‌های شما کاملا منتقل شوند.

سخن پایانی

در بسیاری از مواقع با در نظر گرفتن شرایط و هدف متقاضی، کسب نمره 6 تا 6.5 در آزمون آیلتس، کافی بوده و می‌تواند برای ادامه روند مهاجرت کمک‌کننده باشد. این امتیاز نشان‌دهنده مهارت متوسط رو به بالا برای فرد بوده و مشخص می‌کند که توانایی حضور در اجتماع و محیط‌های آموزشی را دارد. در بخش‌های قبلی به صورت کامل به تفسیر این نمره و نحوه کسب امتیاز 6 تا 6.5 در قسمت‌های مختلف آزمون آیلتس پرداختیم. در این حالت با در اختیار داشتن این اطلاعات، شما می‌توانید عملکرد بهتر و قابل‌قبول‌تری برای کسب این نمره از خود نشان دهید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --