جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » سوالات MSRT تشریحی » نمونه سوالات آزمون MSRT دی 96 + پاسخ تشریحی
سوالات آزمون msrt تشریحی

نمونه سوالات آزمون MSRT دی 96 + پاسخ تشریحی

فست زبان: در این مطلب از وبسایت تخصصی آزمون msrt، سوالات آزمون MSRT دی 96 را با پاسخ تشریحی برای شما آماده کردیم.

تست: نمونه سوالات آزمون MSRT دی ۹۶ + پاسخ تشریحی

Q: Garillas are quiet animals, …………. they are able to make about twenty different sounds.
A) how
B) even though
C) because of
D) in spite of
پاسخ تشریحی این تست:
در تست‌ های چهار گزینه‌ ای گرامر، اولین کار شمارش تعداد فعل‌ ها (و جمله‌ واره‌ ها)ست.
در این تست از آزمون MSRT، دو فعل (are و are able to) داریم؛ پس، با دو جمله‌ واره مواجهیم و بـــرای اتصال جمله‌ واره‌ ها به یک ربط‌ دهندۀ مناسب نیــاز داریـم (بخـش‌ های ۳ و ۴ کتاب Fast Grammar).
از because of «بدلیلِ» و in spite of «علیرغمِ» نمی‌ توان برای ارتباط دو جمله‌ واره استفاده کرد. بعد از because of و in spite of از اسم (مصدر) یا عبارت اسمی استفاده می‌ شود؛ نه جمله‌ واره (رجوع کنید به صفحات ۳۲ و ۳۳ بخـش ۴، درس ۲ کتاب Fast Grammar). بنابراین، گزینه‌ های C و D رد می‌ شوند.
از even though «اگرچه، با وجود اینکه» برای ارتباط دو جملـه‌ واره که با یکدیگر مغایرت معنایی دارند استفاده می‌ شود (رجوع کنید به صفحۀ ۳۲ بخش ۴، درس ۲ کتاب Fast Grammar). همانطور که ملاحظه می‌ کنید، quiet «آرام، ساکت» و make about twenty different sounds «تولید حدود بیست آوای مختلف» در دو طرف جمله با یکدیگر مغایرت معنایی دارند و even though ربط‌ دهندۀ مناسبی برای اتصال این دو جمله‌ واره است. از how برای اشاره به مفهوم چگونگی استفاده می‌ شود. پس، گزینۀ A هم رد می‌ شود. پاسخ گزینۀ B است.
ترجمۀ تست: «با وجود اینکه گوریل‌ها قادر به تولید حدود بیست آوای مختلف هستند، آنها حیوانات ساکت و آرامی هستند.»

توجه مهم: کتاب بانک سوالات آزمون MSRT سال ۹۶ و 1401 با پاسخ های مگاتشریحی منتشر شد. اطلاعات بیشتر

بسته کامل آزمون MSRT
کتاب Fast Vocab:شامل لغات مهم دورۀ دبیرستان، لغات کتاب‌ هایی چون 504 واژه، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و 1100 واژه بارونز است که با استفاده از روش ابداعی و بی‌ نظیر ارایۀ لغات در کنار مترادف‌ های آنها و با وسواسی خاص و به سبکی آکادمیک به ترتیب ساده به دشوار، برای شما عزیزان آماده گردیده است. در این کتاب، پس از تجزیه و تحلیل آزمون‌ های مختلف دکتری، واژگان مهم و پر تست آزمون های زبان دکتری استخراج شد. سپس این لغات را اولویت‌ بندی نموده و نکات تکمیلی را نیز اضافه کردیم.
برای آشنایی بیشتر با کتاب Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی و دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.
کتاب گرامر جامع آزمون های زبان Fast Grammar:  این کتاب با تشریح و توضیح مهارت‌ های گرامری ۶۰ گانه کتاب تافل لانگمن و به‌ همراه مثال‌ ها و تمرین‌ های متعدد با ترجمه فارسی، بعنوان یک کتاب منبع خوب و جامع برای داوطلبان تمامی آزمون‌ های زبان دکتری توصیه می شود. همچنین کتاب Fast Grammar شامل نمونه سوالات آزمون MSRT با پاسخ تشریحی نیز می باشد.
برای دانلود یک فصل رایگان کلیک کنید.
کتاب درک مطلب جامع آزمون های زبان Fast Reading: این کتاب شامل مهارت های کتاب تافل لانگمن و کتاب TOEFL Reading Flash می باشد و به زبان فارسی تالیف شده است. همچنین در پایان هر درس و در انتهای کتاب نیز نمونه سوالات ریدینگ با پاسخ تشریحی و کلیدی برای داوطلبان آزمون های زبان دکتری تهیه شده است.
برای دانلود یک فصل رایگان کلیک کنید.

کتاب بانک سوالات آزمون MSRT با پاسخ تشریحی

در کتاب بانک سوالات آزمون MSRT یا Fast Bank‌ MSRT مجموعه سؤالات ادوار گذشتۀ آزمون MSRT در سال ۹۶ تا 1401 با پاسخ مگاتشریحی گردآوری شده است. در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه‌ شده در کتاب‌های Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان (ویرایش جدید)، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون‌های زبان دکتری (ویرایش جدید) استفاده شده است.
برای دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 1

  1. با تشکر از تشریح زیباتون
    نمیشه لطفاً سوالات سالهای قبل رو بصورت pdf بذارین که بشه دانلود کرد؟؟
    اینجوری همش باید آنلاین گوشی دستمون باشه
    سخته
    با تشکر