جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » کتاب‌های منتشرشدۀ ما » Fast 504 نگاهی نو به کتاب 504 واژه
  • fastzaban
  • ۳ شهریور, ۱۳۹۷
  • ۰۷:۲۷
کتاب فست ۵۰۴

Fast 504 نگاهی نو به کتاب 504 واژه

فست زبان: شاید زبان آموزی در ایران نباشد و کتاب 504 واژه را نداشته و یا اسم آن را نشنیده باشد. در این مطلب قصد معرفی ویرایش جدیدی از این کتاب را به شما داریم که حجم و اندازه کمتری نسبت به کتاب اصلی دارد و هم اینکه ترجمه های آن بسیار دقیق تر و کامل تر از کتب موجود در بازار می باشد.

معرفی کتاب 504 واژه

کتاب 504 Absolutely Essential Words یکی از پرتیراژترین کتاب‌های مرجع لغات زبان انگلیسی است که برای آمادگی جهت آزمون‌های مختلفی چون کنکور سراسری، کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری، تافل، آیلتس، GRE، SAT، FCE، PTE، MSRT، EPT، MHLE، TOLIMO و … حائز اهمیت است.
این کتاب که در حال حاضر ویرایش ششم آن در بازار موجود است و تاکنون بارها در سراسر دنیا به چاپ رسیده است، شامل ۵۰۴ واژه بسیار پرکابرد زبان انگلیسی است که یادگیری آنها برای همه زبان آموزان در هر مقطعی الزامی می‌باشد.

کتاب Fast 504

کتاب 504 واژه فست استاد مهرداد زنگیه وندی با ارائه ترجمه دقیق و روان لغات و جملات مثال کتاب 504 واژه شما را در یادگیری راحت‌تر لغات یاری می‌کند. متون کتاب ۵۰۴ در این کتاب بصورت کاملا دقیق و روان ترجمه شده‌اند و شما می‌توانید پس از مطالعه واژگان هر درس، میزان یادگیری خود را با خواندن متن انتهای درس و ترجمه فارسی آن بسنجید.
همچنین از نکات بارز کتاب Fast 504 که آن را از سایر کتب در زمینه آموزش لغات زبان انگلیسی متمایز می‌کند، استفاده از روش علمی یادگیری لایتنر برای حفظ اصولی واژگان و سپردن آنها به حافظه بلند مدت است. این روش که قبلا در کتاب واژگان جامع Fast Vocab نیز از آن استفاده شده بود، یک روش بسیار اصولی و علمی برای یادگیری واژگان است که توسط سباستین لایتنر (Sebastian Leitner) محقق اتریشی ابداع شده است. 

از ویژگی‌های دیگر کتاب Fast 504 ترجمه مقابله‌ای یا صفحه به صفحه است. شما در هنگام مطالعه کتاب، ترجمه هر صفحه را در صفحه مقابل آن مشاهده خواهید کرد و اینگونه سرعت مطالعه شما و در نتیجه یادگیری لغات سریعتر خواهد شد.

برای خرید کتاب لغات Fast 504 کلیک کنید.

خصوصیات مهم کتاب Fast 504

کتاب Fast 504 واژه

۱. لیست لغات جدید درس و جعبۀ لایتنر برای مرور و به خاطر سپردن لغات:

شما در ابتدای هر درس، لیست لغات جدید درس (۱۲ لغت) به همراه ۶ خانۀ خالی در جلو هر کدام از آنها را مشاهده خواهید کرد. اساس استفاده از این خانه‌ها، روش لایتنر است که به‌نوعی بهترین و علمی‌ترین روش برای به خاطر سپردن معنی لغات جدید به حافظۀ بلندمدت است. برای آشنایی با این روش و نحوه استفاده از آن حتما مقدمه کتاب را مطالعه کنید.

۲. نقش دستوری (Part of Speech) لغات:

نقش دستوری یعنی اسم، فعل، صفت، قید، حرف اضافه، یا … بودن یک کلمه. در کتاب واژگان فست 504، بعد از هر لغت، نوع کلمه در داخل پرانتز و بصورت اختصاری نمایش داده شده است. راهنمای علائم اختصاری در ابتدای کتاب آورده شده است.

۳. تلفظ لغات:

بعد از نقش دستوری هر لغت، تلفظ IPA «الفبای فونتیک بین‌المللی» آن ارائه شده است. راهنمای استفاده از تلفظ IPA نیز در ابتدای فست ۵۰۴ آورده شده است.

۴. مترادف‌های لغات: 

بعد از تلفظ هر لغت، مترادف‌های مهم هر یک از معانی مختلف آن قرار داده شده‌اند.

برای خرید کتاب لغات Fast 504 کلیک کنید.

 

۵. ترجمۀ روان لغات:

در قسمت بعد، ترجمه‌های روان و دقیق لغات آورده شده است. این ترجمه‌ها، به ترتیب کاربرد آنها در زبان انگلیسی آورده شده‌اند. معانی متفاوت از طریق علامت (؛) از یکدیگر جدا شده‌اند. همچنین، کاربرد کلی هر معنی در داخل کروشه [] قرار داده شده که یکی از نقاط قوت کتاب 504 فست است و در تست‌زنی و استفادۀ صحیح از لغات بسیار کمک‌رسان است.

۶. مثال‌های نمونه و ترجمه آنها:

در این قسمت، مثال‌هایی از کاربرد لغات به‌همراه ترجمۀ روان آنها آورده شده است.

توصیه‌هایی برای یادگیری هر چه بهتر لغات کتاب Fast 504

  • سعی کنید لغات جدید را در قالب جمله فراگیرید.
  • لغات را به همراه مترادف‌ها و متضادهایشان به خاطر بسپارید.
  • لغات جدید را حتماً در فواصل زمانی منظم و بطور اجمالی مرور کنید. در انجام این کار، از روش لایتنر پیشنهادی ما استفاده کنید تا ماندگارترین، اصولی‌ترین و علمی‌ترین روش به خاطر سپردن لغات را تجربه کنید.
  • به دنبال روش‌های صرفاً تبلیغاتی، مانند کدینگ (و یا یادگیری در خواب! و امثالهم) نروید. مؤثر و علمی بودن این روش‌ها را هیچ بنیاد علمی تاکنون تأیید نکرده است.
  • پیشوندها، پسوندها و ریشه‌های متداول کلمات را فراگیرید. با این کار قادر خواهید بود معنی لغات ناآشنا را حدس بزنید.

برای دانلود رایگان یک فصل از کتاب لغات 504 فست کلیک کنید.

کتاب Fast 504 واژه استاد مهرداد زنگیه‌وندی در انتشارات جنگل به چاپ رسیده است و هم اکنون در فروشگاه فست زبان و همچنین کتابفروشی‌های سراسر کشور در دسترس می‌باشد.

برای خرید کتاب لغات Fast 504 کلیک کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --