جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » کتاب‌های منتشرشدۀ ما » کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری – ویرایش 1400
  • fastzaban
  • ۲۲ خرداد, ۱۴۰۰
  • ۱۸:۱۶
  • ۳۰,۸۸۷
کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری - ویرایش 1400

کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری – ویرایش 1400

فست زبان: شاید یکی از بیشترین درخواست‌هایی که داوطلبان آزمون‌های زبان دکتری از ما داشتند، انتشار یک مرجع دقیق و کامل از سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو با پاسخ تشریحی بود. با تلاش‌های صورت گرفته در گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی، نخستین مرجع سوالات واقعی این آزمون ها در ایران با نام کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری با پاسخ‌های مگاتشریحی تالیف و منتشر شد.

 

 

کتاب بانک سوالات آزمون‌های MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو

همانطور که می‌دانید یکی از بهترین روش‌های آمادگی برای یک آزمون، تمرین و تجزیه‌ و تحلیل سوالات ادوار گذشته آن است. در کتاب بانک سوالات آزمون های زبان دکتری‌، مجموعه سؤالات ادوار گذشته آزمون‌های مختلف از جمله MHLE ،UTEPT ،MSRT و تولیمو با پاسخ مگاتشریحی گردآوری شده است.

در پاسخ تشریحی به سوالات کتاب از نکات ارائه‌ شده در کتاب‌های Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون‌های زبان دکتری استفاده شده است.

در ادامه با بخش‌های مختلف کتاب بانک سوالات MSRT ،UTEPT،MHLE و تولیمو آشنا می‌شویم.

بخش اول: سوالات گرامر آزمون‌های سال 96 تا 1400

در این بخش از کتاب سوالات گرامر آزمون‌های مختلف زبان دکتری که در سال 96 تا 1400 برگزار شده‌اند آورده شده است. سوالات گرامر شامل سوالات چهار گزینه‌ای و سوالات زیر خط دار این آزمون‌ها است که در مجموع 681 سوال هستند. 

بخش دوم: پاسخ تشریحی سوالات گرامر

در بخش دوم کتاب پاسخ سوالات گرامر بصورت کاملا حرفه‌ای و با آموزش و تحلیل تمامی نکات مربوط به هر تست آورده شده است. در این بخش شما با علت درستی گزینه‌ها و نادرستی گزینه‌های دیگر کاملا آشنا می‌شوید. ترجمه فارسی تمامی سوالات در بخش پاسخ تشریحی آورده شده است و حتی برای یادگیری بیشتر نکات تست، فصل‌های مربوطه در کتاب Fast Grammar در انتهای پاسخ هر تست ذکر شده است.

در ادامه یک تست را از کتاب انتخاب کردیم و پاسخ تشریحی آن را برای شما آوردیم:

73. Pansies can be cultivated easily in home gardens, but …………. plenty of water and not too much sun. (اردیبهشت ۹۶ MSRT)
(A) to require
(B) they require
(C) required
(D) requiring

٧٣. پاسخ گزینۀ B است.

با توجه به استفاده از حرف ربط هم‌پایه‌ ساز but «ولی» (که در کتاب Fast Grammar برای سهولت به خاطر سپردن، از آنها تحت عنوان fanboys یاد کردیم)، به دو جمله ‌واره نیاز داریم؛ یعنی قبل از کاما به یک فاعل و فعل و بعد از کاما هم به یک فاعل و فعل دیگر نیاز داریم. در جمله‌وارۀ اول (قبل از کاما)، Pansies «بنفشۀ فرنگی» فاعل و can be cultivated هم فعل آن است.

حال بایستی برای قسمت بعد از کاما (جمله‌ واره دوم) یک فاعل و یک فعل مناسب داشته باشیم. بعد از جای خالی فعل نداریم؛ پس در جای خالی و بعد از but به فاعل و فعل نیاز داریم. بنابراین، گزینه B، که در آن they فاعل و require فعل است، صحیح است (بخش ۵، درس ۱ کتاب).

تحلیل گزینه‌ها:

گزینۀ A‌ نادرست است؛ زیرا به فاعل و فعل نیاز داریم؛ ولی to require فعل‌ واره است و با توجه به مفهوم فعل ‌واره (که در کتاب Fast Grammar برای نخستین بار در ایران از آن یاد شده)، فعل‌ واره نمی‌ تواند نقش فعل را به عهده بگیرد (بخش ۱۰ کتاب).

گزینۀ C نادرست است؛ زیرا  بعد از but به فاعل و فعل نیاز داریم ولی required تنها یک فعل گذشتۀ ساده است.

گزینۀ D نیز نادرست است؛ زیرا فاعل و فعل نداریم. در اینجا requiring فعل‌واره است (بخش ۱۰).

ترجمه: «بنفشه‌ های فرنگی را می‌توان به‌راحتی در باغچه‌های خانگی به عمل آورد، ولی (آنها) نیازمند آب زیاد و نور آفتاب نه‌چندان زیادی هستند.»

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

 

بخش سوم: نمونه سؤالات درک مطلب آزمون‌های UTEPT ،MSRT و تولیمو 96 تا 99

در بخش سوم از کتاب بانک سوالات MSRT و …، 41 متن مختلف از سالهای 96 تا 99 این آزمون‌ها در قالب سوالات درک مطلب گردآوری شده است و بصورت کامل آورده شدند.

بخش چهارم: پاسخ تشریحی سؤالات درک مطلب آزمون‌های MSRT، UTEPT و … 

در بخش پایانی کتاب Fast Bank MSRT، پاسخ تشریحی سوالات درک مطلب بصورت کامل قرار گرفته است. در ابتدا ترجمه متن به زبان فارسی روان آورده شده است و سپس سوالات ریدینگ با استفاده از مهارت‌های کاملا کاربردی برگرفته از کتاب درک مطلب جامع آزمون‌های زبان استاد مهرداد زنگیه‌وندی تحلیل و تشریح شده‌اند.

برای مشاهده یک متن کامل از کتاب و پاسخ تشریحی آن کلیک کنید.

مولف کتاب Fast Bank MSRT, MHLE

این کتاب توسط استاد مهرداد زنگیه وندی مولف کتاب های مجموعه فست تالیف شده و در انتشارات جنگل به چاپ رسیده است.

پیشنهاد مطلب: نمونه سوالات آزمون msrt با پاسخ تشریحی

تعداد صفحات کتاب

این کتاب در 320 صفحه و در دو رنگ قرمز و مشکی با سایز وزیری به چاپ رسیده است.

 

 

کتاب درک مطلب ارشد و دکتری - Fast Reading MA-PHD
حتما بخوانید
دیدگاه ها 17

17
Leave a Reply

9 نظر تأیید شده
8 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
مهیار

سلام ممنون از پاسخگویی تون. لطفا کامل ترین بسته ای که دارید برای ۱۰۰ درصد زدن زبان ارشد رو بهم معرفی کنید که تو چند ماه آینده ، اول کتابها رو تموم کنم بعد برم سراغ دوره ویدیویی تون. در کنکورهای ارشد قبلی زبان رو بالای ۶۰ درصد زده ام ولی میخوام این بار برای ۱۰۰ درصد تلاش کنم. فقط عرض کنم کتاب ریدینگ زرد شما رو دارم. لطفا هر کتاب دیگه ای از مجموعه تون هست معرفی کنید خریداری کنم و استارت بزنم.

مهیار

سلام. این کتاب برای بخش ریدینگ آزمون ارشد بعد از کتابهای سه گانه فست لغت و ریدینگ و گرامر خوبه؟ خیلی میخوام روی ریدینگ ارشد کار کنم و قوی بشم. با تشکر

رضا

سلام ممنون میشم جواب بدید این کتاب سوالات ept سال گذشته یعنی ۹۹ هم داره

علی فکری

سلام استاد زنگیه وندی عزیز. ما منتظر چاپ کتاب هستیم. هنوز زمان دقیق چاپ کتاب معلوم نشده است ؟
از نمونه ی کتاب مشخص است که چه کتاب ارزشمندی است.
من می خواهم که هرچه زودتر این کتاب رو داشته باشم.

علی

با سلام و احترام:آقای دکتر،کتاب بانک سوالات آماده نشد؟ویرایش جدید رو که فرمودید آبان آماده میشه.

مریم

سلام خسته نباشید زمان دقیق چاپ کتاب رو اعلام میکنید ؟ من شنیدم ۱۵ آبان بوده درسته ؟

FastZaban

سلام و عرض ادب
کتاب در حال چاپ هست. انشالله چند روز آینده موجود می شود
موفق باشید

هنگامه

میشه زمان دقیق بدیدبرای چاپ کتاب

karim

سلام چرا کتاب موجود نمیشه؟