جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » بهترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی از دیدگاه اساتید کدام است؟
 • fastzaban
 • ۱۱ اردیبهشت, ۱۴۰۲
 • ۱۰:۴۵
بهترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی از دیدگاه اساتید کدام است؟

بهترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی از دیدگاه اساتید کدام است؟

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کتاب یکی از مهم‌ترین ابزارهای یادگیری زبان است. کتاب‌های آموزشی انگلیسی علاوه بر اینکه به زبان ساده‌ای نگارش شده‌اند و برای همه قابل درک و جذاب هستند، به عنوان یک خودآموز مهارت‌های چهارگانه زبان را به شما آموزش می‌دهند. ممکن است به دلیل تعدد کتاب‌های آموزشی موجود در بازار دچار سردرگمی بشوید. برای آنکه پروسه خرید بهترین کتاب‌ آموزشی انگلیسی را آسان‌تر کنید آشنایی با مشخصات کتب آموزش زبان انگلیسی لازم است.

مشخصات بهترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی چیست؟

یک کتاب مناسب باید بخش‌های موردنظر شما را به‌خوبی پوشش دهد و خود‌آموز مناسبی برای شما باشد. بهتر است بهترین منبع آموزشی زبان انگلیسی را مناسب سطح زبانی خود انتخاب کنید. هر زبان‌آموز به سه نوع کتاب آموزشی نیاز دارد:

 • کتاب اصل course book: غالباً هر چهار بخش اصلی یعنی واژگان، گرامر، مکالمه و مهارت شنیداری را پوشش می‌دهند. کتاب‌های اصلی همواره بر اساس سطح طبقه‌بندی می‌شوند.
 • کتاب مرجع: در تمام دوران زبان‌آموزی شما و حتی پس از پایان آن مورد استفاده خواهند بود و هرگاه در آموزش زبان به مشکلی برخورد کردید، این کتاب‌ها به شما کمک خواهند کرد.
 • کتب تکمیلی: بر اساس نیاز برای تقویت یکی از مهارت‌ها یا بخش‌های زبان مورد استفاده شما خواهند بود. شما هنگامی به سراغ این کتاب‌ها می‌روید که نیاز به کار و تمرین بیشتری را احساس کنید.

این کتاب ها بر اساس سطح زبانی (مبتدی، متوسط و پیشرفته) نیز دسته بندی میشوند. بهتر است بر اساس سطح زبانی بهترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی را بشناسید تا پروسه زبان آموزی را آسانتر کنید.

کتاب American English File، بهترین کتاب زبان انگلیسی در تمامی سطوح

کتاب American English File، بهترین کتاب زبان انگلیسی در تمامی سطوح

مجموعه کتاب  American English File در شش سطح starter و سطوح یک تا پنج تألیف شده‌اند و اکنون در ویرایش دوم خود هستند. در هر یک از سطوح یک تا پنج این کتاب‌ها، کتاب آموزشی و کتاب کار با موضوعات جذاب، دروس، آموزش گرامر، واژگان و تلفظ، تمریناتی برای چهار مهارت زبان‌آموزی و ویدئو‌های جذاب آمده است. این کتب که از پر‌فروش‌ترین مجموعه کتاب‌های آموزشی انگلیسی هستند شامل یک CD نرم‌افزار است که تمرینات مربوط به تلفظ و آزمون‌های مختلفی را در خود دارد. همچنین یک وب‌سایت همراه مجموعه کتب است که علاوه بر محتوای اضافی آزمون‌های سنجش پیشرفت را به صورت آنلاین در اختیار زبان‌آموز قرار می‌دهد. سری بریتیش این کتاب‌ها English File نام دارد و مجموعه‌ای ۷ جلدی است که ویرایش سوم آن به بازار آمده است. از میان نقاط قوت مجموعه کتاب انگلیسی امریکن انگلیش فال میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش دادن مباحث آموزشی از سطح مبتدی تا پیشرفته
 • آموزش واژگان کاربردی بر اساس هر سطح
 • تاکید بر تلفظ صحیح کلمات و بهبود مهارت مکالمه انگلیسی
 • دستور زبان
 • محتوای آموزشی جدید و جذاب
 • ویدئوهای آموزشی
 • تمرینات آنلاین و تمرینات آخر هر درس

کتاب Oxford Word Skills، پرفروشترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی برای یادگیری لغات

کتاب Oxford Word Skills، پرفروشترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی برای یادگیری لغات

مجموعه سه سطحی کتاب Oxford word skills از بهترین مجموعه کتاب‌های آموزشی انگلیسی و پر‌کاربرد‌ترین مجموعه‌های آموزشی واژگان زبان محسوب می‌شوند. ویرایش نخست این کتاب در سه سطح مقدماتی متوسط و پیشرفته توسط دانشگاه آکسفورد منتشر شده است. هر یک از سطوح مجموعه، شامل یک کتاب و یک نرم‌افزار تعاملی است و 2000  واژه در موضوعات مختلف را آموزش می‌دهد. در هر سطح کتاب شامل 80 درس جذاب و سرگرم‌کننده میشود که لغات به همراه کاربرد آن‌ها را معرفی میکند. تلفظ واژگان، تمرینات متنوع و گرافیکی در نرم‌افزار مجموعه کتب ارائه می‌شود. مجموعه کتب Oxford word skills یک گزینه مناسب برای سلف استادی هستند. نقات قوت این مجموعه کتاب به این شرح است:

 • آموزش 2000 واژه کاربردی در 80 درس
 • پرداختن به موضوعات جذاب و مفید
 • آموزش تلفظ صحیح واژگان
 • جذابیت بصری و گرافیک حرفه ای

کتاب تاپ ناچ، بهترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی برای نوجوانان و بزرگسال

کتاب تاپ ناچ یک مجموعه 8 جلدی برای زبان آموزان نوجوان یا بزرگسال است که زبان انگلیسی را از سطح پایه تا پیشرفته آموزش میدهد. در این مجموعه کتاب زبان انگلیسی شما میتوانید لغات، تلفظ صحیح کلمات، مکالمه انگلیسی، گرامر و مهارت شنیداری را با روش های سرگرم کننده و ارتباط محور یاد بگیرید. تنوع تکالیف در این مجموعه کتاب بسیار بالا است و شامل مکالمات گروهی، گفتگو آزاد و تمرین های فردی میشود، بنابراین این کتاب برای خودآموزی نیز گزینه مناسبی است. پس از اتمام کتاب آخر از مجموعه کتاب تاپ ناچ میتوانید با اعتماد به نفس بالا به زبان انگلیسی مکالمه کنید. در ویرایش سوم کتاب گرافیک و طراحی کتاب و تعداد تمرینات بهبود پیدا کرده است. همچنین در نسخه سوم شاهد تمرینات آنلاین، فلش کارت و نرم افزار هستیم که در نسخه قبل وجود نداشت.

 • تمرکز بر آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان سطح مبتدی و متوسط
 • آموزش مکالمه انگلیسی از طریق تمرینات گفتگو محور و جذاب برای نوجوانان و بزرگسالان
 • آموزش لغات کاربردی به همراه تلفظ صحیح آنها
 • آموزش گرامر انگلیسی با توجه به سطح
 • طراحی و گرافیک جذاب
 • تمرینات آنلاین
 • فلش کارت
 • نرم افزار

کتاب های فور کورنرز (Four corners)، کتاب آموزشی انگلیسی برای مکالمه

کتاب های فور کورنرز (Four corners)، کتاب آموزشی انگلیسی برای مکالمه

مجموعه کتاب زبان انگلیسی Four corners در چهار سطح مختلف برای زبان‌آموزان نوجوان و بزرگسال در سطوح مبتدی و متوسط منتشر شده است و سطح پیشرفته ندارد. هدف اصلی این کتاب بهبود مکالمات انگلیسی به واسطه یادگیری واژگان و اصطلاحات کاربردی است. اگر با گرامر زبان میانه خوبی ندارید Jack C. Richard کتاب Four corners را مبتنی بر دیدگاه communicative نوشته و به آموزش مهارت‌های زبان از طریق مکالمه زبان پرداخته است. در این مجموعه کتاب زبان انگلیسی، تلفظ آمریکایی مورد هدف قرار گرفته است. نرم‌افزار همراه این کتاب شامل درس، ویدئو و بازی‌های زبانی است. بعد از اتمام جلد آخر از این مجموعه کتاب انگلیسی میتوانید در مورد اتفاقات روزمره مکالمه داشته باشید و صحبت های دیگران را متوجه شوید.

پرفروش‌ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

یکی از دغدغه‌های کسانی که می‌خواهند زبان انگلیسی را بیاموزند این است که چه کتابی را تهیه کنند تا بهتر زبان بیاموزند. کتابی که شما به دنبال آن هستید کتابی است که بتوان آن را به صورت خودآموز استفاده کرد کتابی که تهیه می‌کنید باید تمام بخش‌های مورد نظر شما را به خوبی پوشش دهد و نکته دیگر اینکه کتاب مورد نظر شما باید کتاب کار و سی دی صوتی به همراه داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که کتابی انتخاب کنید که از سطح شما تا سطح هدف، شما را پوشش دهد. نکته پایانی در انتخاب کتاب این است که کتاب حس خوبی به شما بدهد. بهترین مجموعه کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی با محتوا‌های جذاب به آموزش مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی یعنی Listening, Speaking, Reading و Writing  می‌پردازند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 1

 1. من کتاب های آکسفورد ورد اسکیل رو دارم.به قطع میگم، برای یادگیری کلمه ها بهترین بهترین کتاب زبان هستش. کتاب های دیگه ای که معرفی کردین رو نخوندم هنوز.