جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت
  • fastzaban
  • ۲۵ بهمن, ۱۴۰۲
  • ۰۹:۳۳
بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت

بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هدف‌های فردی هر شخص از یادگیری زبان دوم متفاوت است؛ سفر کردن، ارتقاء مهارت‌های زبانی، گسترش روابط اجتماعی در سطح بین‌المللی و مهاجرت بعضی از دلایلی است که افراد را به یادگیری زبان‌های مردم ملل گوناگون علاقه‌مند می‌کند.

روش‌های بسیاری برای یادگیری زبان وجود دارد که از این میان برخی از این روش‌ها به‌عنوان بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت محسوب می‌شوند. زبان‌آموزی در کلاس‌های خصوصی، تماشای فیلم و سریال، گوش دادن به موسیقی و دنبال کردن متن ترانه از رایج‌ترین این روش‌ها به‌حساب می‌آیند. در این مقاله قصد داریم که بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت را به شما معرفی کنیم. پس از مطالعه این مطلب می‌توانید از کاربردی‌ترین روش‌ها جهت یادگیری زبان موردنظر خود بهره بگیرید.

روش‌های کاربردی آموزش زبان برای متقاضیان مهاجرت

یادگیری زبان برای مهاجرت نیز مانند هر کار دیگری به انگیزه نیاز دارد؛ اما در بعضی از مواقع ممکن است انگیزه خود را برای یادگیری از دست داده و زبان‌آموزی را نیمه‌تمام بگذارید. منطقی‌ترین واکنش در چنین مواقعی استفاده از روش‌های جایگزین یادگیری است.

تغییر در هر شرایطی می‌تواند دلهره‌آور باشد؛ با وجود این لازم است که برای رسیدن به هدف ترس خود را کنار بگذارید تا قدم به قدم به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

کلاس‌های خصوصی را امتحان کنید

بهره گرفتن از تدریس خصوصی زبان در کلاس‌های حضوری یا آنلاین مزایای بسیار زیادی برای شما دارد. از مهم‌ترین این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان شخصی‌سازی مباحث آموزشی و روش‌های تدریس: شخصی‌سازی مباحث آموزشی و روش‌های تدریس متناسب با علائق و ترجیحات دانش‌آموز تجربه یادگیری را به تجربه‌ای دلچسب بدل می‌کند.

  • امکان تدریس زبان منطبق با نیازهای زبان‌آموز: در پروسه یادگیری زبان هر یک از دانش‌آموزان نقاط ضعف و نقاط قوت خاص و منحصربه‌فردی دارند. تدریس خصوصی زبان آلمانی یا سایر زبان‌ها به مدرسان و مربیان امکان می‌دهد تا بیشتر تمرکز خود را روی نقاط ضعف زبان‌آموزان گذاشته و از این طریق سرعت یادگیری را افزایش دهند.
  • امکان آموزش فشرده دروس و تسریع پیشرفت زبان‌آموزان: در کلاس‌های گروهی معلمان ناچارند، برنامه‌های درسی را منطبق با نیاز تمامی افراد گروه پیش ببرند. به این صورت مسیر پیشرفت دانش‌آموزان قوی با مانع مواجه می‌شود. تدریس خصوصی زبان به مدرسان امکان می‌دهد تا متناسب با سرعت یادگیری دانش‌آموز خود برنامه‌های درسی را پیش ببرند.
  • امکان دریافت کردن بازخوردهای هدفمند از سوی مدرس: به‌دلیل تعداد زیاد زبان‌آموزان در کلاس‌های گروهی امکان دریافت بازخوردهای صحیح و هدفمند از سوی مدرس به حداقل می‌رسد. در کلاس‌های گروهی معلم می‌تواند روی نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز تمرکز کرده و درصورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل در یادگیری یا بروز سوءتفاهم در درک مطالب موضوع را اصطلاح کند.
  • کاهش احتمال ایجاد عادت‌های اشتباه در تلفظ و املاء کلمات: کاهش احتمال ایجاد عادت‌های اشتباه در تلفظ و املاء کلمات نیز به علت امکان تمرکز بر نحوه یادگیری یک شخص به‌جای تمرکز بر پروسه یادگیری تعداد زیادی از دانشجویان است. به این ترتیب معلم خصوصی شما درصورت تلفظ اشتباه کلمات یا نوشتن املاء واژه‌ها به شیوه نادرست این موضوع را به شما تذکر داده و پیش از آن‌که اشتباهات یادگیری به عادت تبدیل شوند از بروز این مشکل جلوگیری خواهد کرد.

به‌جای کلمه‌ها، عبارت‌ها را بخوانید

بهتر است که برای یادگیری کلمات جدید و افزایش دایره لغات به‌جای تمرکز کردن بر یادگیری کلمه‌ها، عبارت‌ها را مطالعه کنید. یادگیری کلمات بدون به تنهایی توانایی شما را در جایگزین کردن لغات در جملات مناسب کاهش می‌دهد. آموختن معنای کلمات در بطن جمله نه تنها یادگیری را تسهیل می‌کند، بلکه به شما امکان می‌دهد تا در عبارات مناسب از این واژه‌ها استفاده کنید.

واژه‌های جدید را یادداشت کنید

در زمان شرکت در جلسات خصوصی تدریس زبان انگلیسی برای مهاجرت یا در هنگام تمرین زبان‌های جدید از یادداشت کردن واژه‌هایی که به تازگی آموخته‌اید، غافل نشوید. بسیاری از ما بعد از آشنا شدن با معنی یک لغت جدید به‌قدری هیجان‌زده می‌شویم که تصور می‌کنیم، امکان ندارد هرگز معنی آن کلمه را از یاد ببریم؛ اما باید بدانید که این تصور کاملا اشتباه است و هیچ اطلاعاتی تنها از طریق یک مرتبه شنیدن در حافظه بلندمدت ذخیره نمی‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از به تعویق افتادن یادداشت‌برداری از واژگان جدید، در کلاس‌های خصوصی زبان یا در هر محل دیگری یک دفترچه به‌همراه داشته باشید. با شنیدن یک کلمه جدید آن را داخل دفترچه یادداشت کرده و درون یک عبارت یا جمله از آن استفاده کنید. می‌توانید معنای عبارت را هم در کنار آن بنویسید. این رویکرد آموزشی به یادگیری هرچه بیش‌تر زبان انگلیسی کمک می‌کند.

بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت

هدف از یادگیری زبان را فراموش نکنید

هریک از افراد بنا به نیاز خود هدف‌های متفاوتی از یادگیری زبان‌های مختلف دارند؛ با این حال اصلی‌ترین هدف مشترک همه افرادی که قصد مهاجرت دارند، از آموختن زبان دوم برقراری ارتباط با دیگران است. همین موضوع ایجاب می‌کند که تمرکز اصلی خود را در فرایند یادگیری زبان روی مکالمه و برقرار کردن ارتباط با سایر افراد بگذارید.

درست است که خواندن و نوشتن به زبانی که قصد آموختن آن را دارید، نقش پررنگی در آشنایی شما با دستور زبان و لغات جدید خواهد داشت؛ اما امکان برقراری ارتباط با دیگران تنها از طریق تمرین مکالمه امکان‌پذیر است.

گوش کنید

اگر زبان‌آموزی را با هدف مهاجرت انجام می‌دهید، بدیهی است که در کشور مقصد به درک سخنان دیگران نیز نیاز خواهید داشت. خوشبختانه این روزها پادکست‌ها و کانال‌های یوتیوب پرشماری وجود دارند که با موضوعات متفاوت و زبان‌های مختلف به داستان‌گویی، معرفی و بررسی مطالب گوناگون می‌پردازند. این مسئله به شما امکان می‌دهد تا با دنبال کردن پادکست‌ها و کانال‌های یوتیوب منطبق با علاقه و ترجیحات شخصی‌تان با نحوه گویش کلمات در لهجه‌های مختلف آشنا شده و قدرت شنیداری خود را تقویت کنید.

از سوال کردن نترسید

برای مهاجرت به خارج از کشور به یادگیری کامل زبان کشور مقصد نیاز دارید. به شما تضمین می‌دهیم که در آغاز مسیر آموختن زبان دوم با کوهی از سوالات بی‌جواب مواجه خواهید شد. شرکت در کلاس‌های تدریس خصوصی زبان شما را قادر می‌سازد تا بدون نگرانی از اتلاف وقت دیگران و بدون اضطراب تمامی پرسش‌های خود را با مدرس مطرح کنید. به این صورت بدون داشتن هیچ سوال بی‌جوابی مسیر یادگیری زبان را با کیفیت بالا و به بهترین نحو طی خواهید کرد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله بهترین روش‌های یادگیری زبان برای مهاجرت را موردبررسی قرار دادیم. از طریق شرکت در کلاس‌های خصوصی، تمرین واژگان و عبارت‌ها، تمرین مکالمه، گوش دادن به پادکست‌ها و دریافت پاسخ سوالات خود در هنگام آموختن زبان می‌توانید در زمانی بسیار کوتاه نظاره‌گر پیشرفت چشم‌گیر خود باشید.لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --