جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » پارکینگ فرودگاه هاشمی نژاد
پارکینگ فرودگاه هاشمی نژاد

پارکینگ فرودگاه هاشمی نژاد

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر در مشهد اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید، باید مستقیم به فرودگاه هاشمی نژاد بروید. فرودگاه هاشمی نژاد قدیمی‌ترین فرودگاه در شهر مشهد و یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است. قدمت این فرودگاه به دوران پهلوی دوم باز می‌گردد. این فرودگاه حدود 70 سال قدمت دارد و البته در حال حاضر آن را به‌صورت کامل بازسازی و نوسازی کرده‌اند.

فرودگاه هاشمی نژاد جزو مجهزترین فرودگاه‌های ایران است. در این فرودگاه تمام امکانات رفاهی، خدماتی و اقامتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. پارکینگ نیز از جمله مهم‌ترین امکانات این فرودگاه به حساب می‌آید. در هر ترمینال این مجموعه، یک پارکینگ مجهز در اختیار مسافران قرار داده شده است تا مسافران بتوانند به‌راحتی جای پارک پیدا کنند.

جای پارک به نوع بلیط ارتباطی ندارد. پس چه بلیط چارتر دارید چه معمولی، می‌توانید از پارکینگ استفاده نمایید. در ادامه پارکینگ مجموعه را به شما معرفی می‌کنیم.

آشنایی با پارکینگ‌های فرودگاه هاشمی نژاد

فرودگاه هاشمی نژاد مشهد یک فرودگاه بسیار بزرگ است. بین ترمینال‌های مختلف نیز فاصله بسیاری وجود دارد. به همین خاطر هم در هر ترمینال فرودگا هاشمی نژاد یک پارکینگ وجود دارد. پارکینگ ترمینال 1 مخصوص پروازهای داخلی است و حدود 2،000 خودرو ظرفیت دارد. پارکینگ ترمینال 2 که مخصوص پروازهای خارجی است، حدود 500 دستگاه خودرو ظرفیت دارد.

 پارکینگ ترمینال 3 در بخش ورودی پروازهای خارجی قرار دارد و دارای ظرفیت 2،000 دستگاه خودرو است. یک پارکینگ دیگر در ورودی ترمینال 1 قرار دارد و پارکینگ طبقاتی است. در حال حاضر در این پارکینگ می‌توان 400 دستگاه خودرو پارک کرد. بنابراین بر اساس ترمینالی که روی بلیط هواپیما شما درج شده است، می‌توانید نزدیک‌ترین ترمینال را پیدا کنید.

تمامی پارکینگ‌ها در محوطه باز قرار دارند و فقط یک پارکینگ طبقاتی است. اکثر مسافران نیز ترجیح می‌دهند که در پارکینگ طبقاتی پارک کنند. مخصوصاً اگر مسافرت طولانی باشد، بهتر است از پارکینگ طبقاتی استفاده کنند تا خودرو زیر نور آفتاب و زیر باران نباشد. البته برخی تصور می‌کنند که پارکینگ طبقاتی مخصوص مشتریان ویژه است و کسانی که بلیط ارزان هواپیما یا بلیط چارتر تهیه کرده‌اند قادر به استفاده از آن نیستند. این موضوع اصلاً صحت ندارد.

آشنایی با پارکینگ‌های فرودگاه هاشمی نژاد

 

برای آنکه بتوانید از فضای پارکینگ طبقاتی استفاده کنید، می‌توانید پیش از روز پرواز به مدیریت پارکینگ مراجعه نمایید و از آن‌ها بخواهید تا برایتان رزرو انجام دهند. به این ترتیب می‌توانید در پارکینگ طبقاتی پارک کنید و از بابت امنیت و آسایش خودرو خودتان اطمینان داشته باشید.

هزینه استفاده از پارکینگ فرودگاه هاشمی نژاد چقدر است؟

بر اساس آخرین قیمت، به ازای ورود هر خودرو، باید 1،420 تومان پرداخت کنید. به ازای هر ساعت توقف اضافی نیز باید مبلغ 1،000 تومان پرداخت کنید. در صورتی که داخل محوطه فوردگاه بخواهید توقف داشته باشید، به ازای هر روز توقف در پارکینگ طبقاتی 20هزار توامان و به ازای هر روز توقف در پارکینگ‌های محوطه باز باید 15هزار تومان پرداخت کنید. این نرخ شاید در ذهن برخی افراد بسیار زیاد باشد؛ اما اگر هزینه تاکسی تا فرودگاه را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که نرخ پارکینگ چندان هم گران نیست.

چرا باید از پارکینگ فرودگاه استفاده کنیم؟

روش‌های مختلفی برای دسترسی به فرودگاه وجود دارد. مثلا می‌توانید با مترو، اتوبوس یا تاکسی خودتان را به فوردگاه برسانید. این در حالی است که همه ما وابستگی شدیدی به ماشین خودمان داریم. به همین خاطر ترجیح می‌دهیم که همه جا با ماشین شخصی خودمان برویم.

از طرف دیگر با توجه به افزایش شدید قیمت خودرو، تأمین امنیت خودرو آن هم زمانی که در خانه نیستید و سفر رفته‌اید، کار دشواری خواهد بود. از طرف دیگر شاید مسیر رفت به فرودگاه شاداب و پرانرژی باشید و در تاکسی، اتوبوس یا حتی مترو هم احساس ناراحتی نکنید؛ اما وقتی که بعد از یک سفر طولانی به شهر خود بازمی‌گردید را هم در نظر بگیرید.

چرا باید از پارکینگ فرودگاه استفاده کنیم؟

در حین برگشت بسیار خسته هستید و همراه با چندین و چند چمدان بدون انرژی در حال بازگشت هستید. در چنین شرایطی قطعاً ترجیح می‌دهید که در کمترین زمان ممکن خودتان را به ماشین‌تان برسانید، استارت بزنید و راهی خانه شوید. در غیر این صورت باید مدتی را منتظر تاکسی، اتوبوس یا مترو بمانید و این موضوع بسیار سخت خواهد بود.

از طرف دیگر داخل پارکینگ امنیت خودروی شما هم تأمین می‌شود. به این ترتیب در طول سفر دلواپس خودروی خودتان نخواهید بود. حتی نیاز نیست که ماشین خودتان را داخل پارکینگ‌های عمومی شهر بگذارید.

پارکینگ عمومی مشهد یا فرودگاه؟

برخی مسافران تصور می‌کنند که نرخ پارکینگ فرودگاه بسیار زیاد است. به همین خاطر ترجیح می‌دهند از پارکینگ‌های عمومی مشهد استفاده کنند. در اصل هزینه استفاده از پارکینگ عمومی مشهد کمتر از فرودگاه است؛ اما در نظر داشته باشید که حداقل چند خیابان را باید پیاده بیایید تا تازه وارد محیط فرودگاه شوید. بر اساس ترمینالی که روی بلیط هواپیما شما درج شده، مقداری هم باید پیاده بروید تا به ترمینال برسید. اگر با این موضوع مشکلی ندارید، می‌توانید از پارکینگ عمومی به جای پارکینگ فرودگاه استفاده کنید.

در نهایت باید گفت اگر احساس می‌کنید که هزینه پارکینگ زیاد است، می‌توانید در وبسایت‌های معتبری همانند علی‌بابا به‌دنبال بلیط چارتر باشید. با خرید ارزانترین بلیط هواپیما می‌توانید هزینه‌ای که کمتر پرداخت کرده‌اید را برای هزینه پارکینگ کنار بگذارید!

2/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --