جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » آموزش زبان انگلیسی بصورت ارزان
  • fastzaban
  • ۲۲ فروردین, ۱۴۰۱
  • ۰۹:۵۷
آموزش زبان انگلیسی بصورت ارزان

آموزش زبان انگلیسی بصورت ارزان

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اکثر ما در طول عمر خود، حداقل یک بار در کلاس آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کردیم. اما بعد از تجربه کلی استرس بابت دیر رسیدن به سر کلاس، اعصاب خوردی گیر کردن در ترافیک و… وقتی متوجه شدیم که حتی نمی توانیم یک جمله کوچک انگلیسی را بدون اشتباه بگوییم، از یاد گرفتن زبان انگلیسی زده شدیم. در نهایت درگیرودار مشغله های زندگی، همان مقدار کمِ زبان انگلیسی را که یاد گرفت بودیم، را هم فراموش کردیم. ایراد زبان آموزی اکثر ما این بود که فراموش کردیم اصلی ترین فاکتور یادگیری زبان، داشتن تمرین فراوان، استمرار در مطالعه و یادگیری مستمر است. به هر حال شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری کلاس های حضوری نیز مزید بر علت شد که تعداد بسیار زیادی از زبان آموزان، به جمع بازماندگان از زبان انگلیسی بپیوندند.

امروزه هیچکس نمی تواند منکر فواید بلد بودن زبان انگلیسی شود. در عصر ارتباطات افرادی که زبان انگلیسی بلدند، می توانند از اطلاعات فراوانی که در سطح اینترنت وجود دارد، برای ارتقا مهارت ها و سطح زندگی خود بهره ببرند. حالا سوالی که پیش می آید این است که بهترین و راحت ترین راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ ابتدا بیایید باهم انواع روش های یادگیری زبان انگلیسی را بررسی کنیم و مزایا و معایب هر کدام را بسنجیم.

1. شرکت در کلاس های حضوری زبان انگلیسی

یکی از رایج ترین راه های آموزش زبان انگلیسی شرکت در کلاس های آموزشی است. امروزه تقریباً در هر خیابانی حداقل یک آموزشگاه زبان انگلیسی وجود دارد. از جمله مزایای این کلاس ها میتوان به حضور یک استاد زبان و نظارت وی بر روی آموزش شما اشاره کرد. از دیگر مزایای کلاس های زبان این است که انجام تمرینات کتاب به صورت گروهی به شما کمک می کند تا مهارت های زبانی خود را تقویت کنید.

معایب کلاس های حضوری: اگر بخواهیم کلاس های حضوری را صادقانه مورد بررسی قرار دهیم، معایب زیادی به آنها وارد است. اول از همه اینکه برنامه شرکت در این کلاس ها هیچ انعطافی ندارد. یعنی شما در هر شرایطی مجبورید سر کلاس خود حاضر شوید. در ضمن معمولاً هیچ ضمانتی برای اینکه استاد زبان شما، واقعاً علم و توانایی آموزش زبان داشته باشد، وجود ندارد. چون آموزشگاه ها معمولاً هزینه ثبت نام را پیش از شروع کلاس ها می گیرند، اگر شما از عملکرد استاد خود ناراضی باشید، مشکل خودتان است!

2. شرکت در کلاس های مجازی

با شیوع کرونا بازار کلاس های آنلاین داغ تر شده است. از جمله مزایای آموزش زبان انگلیسی آنلاین نسبت به شرکت در کلاس های حضوری، میتوان به نداشتن مشکلات رفت و آمد، استرس دیر رسیدن و… اشاره کرد. در ضمن معمولاً هزینه کلاس های آنلاین کمتر از کلاس های حضوری زبان انگلیسی است و این یعنی صرفه اقتصادی بالاتری نسبت به کلاس های حضوری دارند.

معایب کلاس های آنلاین: متاسفانه میزان مفید بودن کلاس های آنلاین و یا حتی فراتر از آن، اینکه اصلاً کلاس برگزار می شود یا نه؟ کاملاً به وجدان کاری استاد شما بستگی دارد. به عبارت دیگر احتمال کلاهبرداری در این عرصه بیشتر از شیوه کلاس های حضوری است. از سوی دیگر قطع و وصل شدن اینترنت در وسط کلاس میتواند طاقت فرسا باشد. بماند که اکثر آموزش های زبان انگلیسی مجازی از پیش ضبط شده اند و این یعنی اگر کم و کاستی در برنامه آموزشی یا شیوه تدریس وجود داشته باشد، اعتراض شما راه به جایی نخواهد برد!

3. آموزش زبان انگلیسی با کمک اپلیکیشن های مختلف

امروزه با پیشرفت علم روش ها و منابع زیادی برای آموزش زبان انگلیسی از پایه دردسترس است. شما نیز با استفاده از منابع معتبر خوداموز زبان انگلیسی و استمرار در تمرین میتوانید به راحتی مهارت های زبانی خود را تقویت کنید. با کمی جستجو در اینترنت، میتوانید انواع وبسایت ها و اپلیکیشن های یادگیری زبان را پیدا کنید. از جمله مزیت های یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودخوان این است که شما به صورت کامل حاکم زمان خود هستید. یعنی شما میتوانید هر زمانی که دوست دارید، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. هزینه این شیوه یادگیری زبان بسیار کمتر از شرکت در انواع کلاس ها است. حتی برخی از وبسایت ها و اپلیکیشن ها رایگان هستند.

معایب آموزش زبان با اپلیکیشن و وبسایت: برای نتیجه گرفتن از اپلیکیشن ها و… باید نظم و انگیزه بالایی داشته باشید. زیرا بدلیل اینکه در پروسه یاد گرفتن زبان تنها هستید، ممکن است به مرور زمان، تنبلی بر شما غلبه کند و از ادامه آموزش زبان منصرف شوید. در ضمن اگر هنگام یادگیری زبان از منابع آموزشی معتبر و مناسبی استفاده نکنید، ممکن است مطالب را به صورت اشتباه یاد بگیرید. طبق تحقیقات اگر تلفظ یک کلمه را اشتباه بیاموزید، به 7 سال تمرین نیاز است تا بتوانید تلفظ صحیح را درذهن خود جایگزین تلفظ اشتباه کنید. درحالیکه امکان اینکه نکات اشتباه فراوانی را از وبسایت ها و اپلیکیشن ها بیاموزید، بسیار زیاد است. چون این منابع توسط اساتید حرفه ای طراحی نشده اند، هیچ تضمینی برای صحیح بودن مطالب و روند آموزشی آنها وجود ندارد.

4. یادگیری زبان با کمک کتاب های معتبر آموزش زبان انگلیسی از پایه

4. یادگیری زبان با کمک کتاب های معتبر آموزش زبان انگلیسی از پایه

امروزه مجموعه کتاب های آموزش انگلیسی از پایه  تا سطوح پیشرفته ای منتشر شده اند که هدف آن ها آموزش زبان انگلیسی آسان به زبان آموزان است. از جمله این کتاب ها میتوان به مجموعه هایی مانند  American English File  یا Top Notch و… اشاره کرد. البته برخی از کتاب های خودآموز زبان انگلیسی مثل مجموعه کتاب های Oxford English Grammar Course یا Oxford Word Skills و… به صورت اختصاصی به آموزش یکی از مهارت های  زبان انگلیسی می پردازند. نکته جالب کتاب های خودآموز زبان انگلیسی این است که یکCD  حاوی فایل صوتی نیز دارند. شما با کمک فایل های صوتی میتوانید، مهارت شنوایی و تلفظ خود را تقویت کنید.

همانطور که گفته شد، در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است که از منابع معتبری که اطلاعات درست و طراحی هوشمندانه ای دارند، استفاده کنید. مولفان کتابهای معتبر بین المللی عموماً معلمان برجسته زبان انگلیسی هستند. به همین دلیل نگارش این کتاب ها بگونه ای است که نکات پرکاربرد را به ساده ترین زبان ممکن، به شما می آموزند. هنگام مطالعه این کتابها میتوانید از صحیح بودن و پرکاربرد بودن اطلاعات مطمئن باشید. در ضمن هزینه یادگیری زبان انگلیسی با کتاب بسیار کمتر از روشهای دیگر است.  بخصوص که با خرید کتاب از سایت های معتبری مانند سایت زبانمهر، که کتاب های خود را با تخفیف عرضه می کنند، میتوانید ضمن تهیه یک کتاب با کیفیت بالا در هزینه خرید کتاب نیز صرفه جویی کنید.

معایب یادگیری زبان با کمک کتاب های خودآموز: برای اینکه با خواندن کتاب های خودآموز زبان انگلیسی بتوانید، به نتیجه مطلوب برسید، باید نظم و استمرار خوبی داشته باشید. یکی دیگر از معایب این شیوه رواج استفاده از کتاب های PDF است. طبق تحقیقات اکثر افرادی که تصمیم می گیرند از کتاب های الکترونیکی استفاده کنند، تعهد کمتری برای یادگیری از خود نشان میدهند.

سخن آخر

صرف نظر از اینکه تصمیم دارید از چه شیوه ای برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید، بهتر است مطالعه مجموعه های آموزش زبان انگلیسی برتر جهان را در برنامه خود قرار دهید. چون شما با انجام مطالعه مستمر در مورد زبان انگلیسی میتوانید در یک پروسه 5 ماهه تسلط خود به زبان انگلیسی را به طرز چشمگیری گسترش دهید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --