جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » آزمون EPT » برنامه برگزاری آزمون EPT در سال 1400
  • fastzaban
  • ۳ فروردین, ۱۴۰۰
  • ۱۱:۳۶
  • ۱,۰۶۷
برنامه برگزاری آزمون EPT در سال 1400

برنامه برگزاری آزمون EPT در سال 1400

فست زبان: در این مطلب برنامه برگزاری آزمون EPT در سال 1400 را برای شما آماده و منتشر خواهیم کرد. در سال 99 با شیوع گسترده بیماری کرونا این آزمون فقط در 5 نوبت برگزار شد و خیلی از دانشجویان را با مشکلاتی مواجه کرد.

آنچه که در سال 99 گذشت

متاسفانه با گسترش بیماری کرونا در سال گذشته، برگزاری آزمون های مختلف هم با مشکلاتی مواجه شد و برخی از آنها فقط در چند نوبت برگزار شدند. آزمون EPT نیز تنها در 5 نوبت خرداد، مرداد، شهریور، بهمن و اسفند ۹۹ برگزار شد.

با توجه به الزامی بودن مدرک آزمون EPT برای آزمون جامع و دفاع از رساله دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد، خیلی از داوطلبان نتوانستند در سال 99 مدرک قبولی در این آزمون را کسب کنند. بنابراین امید است با بهبود شرایط بیماری کرونا در سال 1400، تعداد دفعات برگزاری این آزمون نیز بیشتر باشد و دانشجویان بتوانند هرچه سریعتر مدرک قبولی در این آزمون را کسب کنند.

برنامه برگزاری آزمون EPT در سال 1400

تا امروز یعنی سوم فروردین ماه 1400 برنامه زمانی برگزاری آزمون ای پی تی از طرف سامانه آزمون برای امسال اعلام نشده است. با توجه به تعطیلات اول هفته تا پنجم فروردین احتمال دارد برنامه برگزاری آزمون ای پی تی برای سال 1400 در هفته های آتی مشخص شود.

به محض اعلام شدن برنامه از طرف سامانه برگزاری آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد، در بخش زیر می توانید تاریخ دقیق برگزاری این آزمون را مشاهده کنید.

 

بروزرسانی مطلب در 17 فروردین / عدم برگزاری آزمون EPT در فروردین 1400 

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آزمون زبان EPT به علت موج جدید شیوع ویروس کرونا در فروردین ماه برگزار نمی شود.

بهروز طهماسب کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به موج چهارم شیوع ویروس کرونا و قرمز شدن بسیاری از شهرهای کشور طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: آزمون زبان انگلیسی EPT در فروردین ماه برگزار نمی‌شود.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد افزود: ان شاءالله در صورت مساعد بودن شرایط، آزمون EPT در 31 اردیبهشت ماه آینده برگزار می‌شود.

وی خطاب به داوطلبان این آزمون گفت: داوطلبان این آزمون پیگیر اخبار و اطلاعیه‌های مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص زمان دقیق برگزاری آزمون‌های دانشگاه باشند. (منبع: خبرگزاری مهر)

 

پیشنهاد مطلب: فیلم آموزش گرامر آزمون EPT

آزمون EPT چیست؟

آزمون EPT یک آزمون سنجش دانش زبان انگلیسی برای دانشجویان مقطع دکتری رشته های مختلف دانشگاه آزاد است که شامل 100 تست چهار گزینه‌ای از مباحث مختلف زبان انگلیسی ازجمله واژگان، گرامر و درک مطلب است. این آزمون نمره منفی ندارد و نمره قبولی در آن 50 از 100 است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون EPT کلیک کنید.

منابع آزمون EPT

منابعی که پیشنهاد می شود برای کسب نتیجه در آزمون EPT مطالعه شود موارد زیر هستند:

  • کتاب فست گرامر: آموزش فارسی و ساده مباحث گرامر زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته مخصوص آزمون های زبان دکتری مانند EPT.
  • کتاب فست وکب EPT: این کتاب منبعی کامل و کم حجم برای تقویت دایره واژگان مخصوص آزمون ای پی تی است. 
  • کتاب فست ریدینگ: آموزش فارسی تکنیک های پاسخ دادن به سوالات ریدینگ آزمون EPT است.
  • کتاب بانک سوالات EPT با پاسخ تشریحی: این کتاب یک مرجع کامل از سوالات آزمون EPT با پاسخ های مگاتشریحی است.

برای آشنایی بیشتر با این منابع و دانلود نمونه pdf کتابها کلیک کنید.

در حال بروزرسانی/

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به