جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶
سوالات زبان عمومی دکتری با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶

در این بخش از مجموعه پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری، سوالاتی از آزمون دکتری رشته های علوم انسانی سال ۹۶ را برای شما داوطلبان آزمون دکتری آماده کردیم.

تست: آزمون‌ دکتری ۹۶ با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی زبان آزمون دکتری ۹۶

۱۰۱. گزینۀ ۱.
بعد از اسم circumstance به یک جمله‌ وارۀ وصفی نیاز داریم. بعد از ربط‌ دهنده‌ ها، نبایستی از ترتیب سؤالی کلمات استفاده شود؛ پس، گزینه‌ های ٢ و ۴ بدلیل کاربرد do و does سؤالی رد می‌شوند. در گزینۀ ٣، نیازی به استفاده از ضمیر مفعولی جمع them نیست. دلیل دیگر رد گزینۀ ٣ این است که مرجع ضمیر مفعولی them، اسم مفرد circumstance است. بنابراین، پاسخ گزینۀ ١ است (توضیحات بیشتر در بخش ۴ کتاب Fast Grammar).

۱۰۲. گزینۀ ۴.
در این تست، از as with تا financial position بین دو کاما قرار گرفته و توضیح بیشتر یا بدل محسوب می‌شود؛ در نتیجه، در پاسخ به تست می‌توانیم از این قسمت فاکتور بگیریم. قبل از کاما فقط یک فاعل (classifications) داریم. پس، در جای خالی به یک فعل نیاز داریم. گزینه‌های ١، ٢ و ۳ بدلیل داشتن ربط‌ دهنده‌ های اضافی that و which رد می‌ شوند. پاسخ گزینۀ ۴ است (نکات بیشتر در بخش‌ های ٣ و ۴ کتاب Fast Grammar).

پاسخ تشریحی توسط: استاد مهرداد زنگیه وندی
منبع پاسخ: کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون‌ های زبان کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar کلیک کنید

 

۰/۵ (۰ Reviews)
پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶-بخش ۴
حتما بخوانید
دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات