جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » کتاب‌های منتشرشدۀ ما » درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading – ویرایش جدید
درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading – ویرایش جدید

درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading – ویرایش جدید

فست زبان: یکی از مهمترین بخش‌های آزمون های زبان، درک مطلب یا ریدینگ (Reading) است. اما شاید اگر تکنیک های پاسخگویی به سوالات درک مطلب را یاد نگرفته باشید، نتوانید نتیجه لازم را کسب کنید. در این مطلب یک منبع بسیار قوی و کامل را برای پاسخگویی به تمامی سوالات درک مطلب آزمون های زبان به شما معرفی می کنیم.

شاید خیلی از داوطلبان با دیدن متن های چند پاراگرافی و یا با موضوعات نامانوس، از پاسخ به سوالات چشم پوشی می کنند و با این کار شاید شانس قبولی خود را به خطر می اندازند. اما ما راه‌حل را به شما معرفی خواهیم کرد.
از تحلیل سوالات بخش درک مطلب آزمون های زبان مختلف می توان استنباط کرد چارچوب کلی سوالات این بخش بصورت زیر است:
 1. سوالات مربوط به مفاهیم و ایده های متن
 2. سوالات مربوط به جزییات صریح متن
 3. سوالات مربوط به مرجع ضمیر
 4. سوالاتی که پاسخ آنها بطور مستقیم در متن ارائه نشده است (جزییات قابل استنباط از متن)
 5. سوالات واژگان
 6. سوالات کلی از متن

منابع انگلیسی مختلفی برای یادگیری مهارت های ریدینگ در بازار موجود است و مطمئنا بهترین منابع برای این بخش کتاب های تافل لانگمن و TOEFL Reading Flash هستند. اما خوب این کتاب ها با توجه به انگلیسی بودن کمی کار یادگیری برای داوطلبان را سخت می کند و همچنین شاید این کتابها برای آزمون های زبان دکتری در ایران بهینه نشده اند.
در ادامه کتابی را به شما داوطلبان عزیز معرفی خواهیم کرد که بدون شک می تواند تمام نیازهای شما را برای پاسخگویی به سوالات ریدینگ برطرف سازد.

کتاب Fast Grammar Lite
حتما بخوانید

معرفی کتاب Fast Reading استاد مهرداد زنگیه وندی – ویرایش جدید

کتاب Fast Reading، با هدف آماده‌ سازی داوطلبان برای بخش درک مطلب آزمون های MSRT ،EPT، تولیمو، MHLE و تافل نگاشته شده است. این کتاب هم برای مطالعۀ خودخوان و هم برای تدریس در کلاس توسط مدرس طراحی شده است.

قسمت‌ های کتاب درک مطلب آزمون‌ های زبان Fast Reading (ویرایش دوم)

این کتاب از ۷ بخش تشکیل شده که هر یک از آنها بر روی یکی از مهارت های لازم برای پاسخ به سؤالات آزمون تمرکز می کند و هر بخش بصورت یک درسنامه ارائه گردیده‌ است.
قسمت‌ های مختلف کتاب به شرح زیر هستند:
 1. توضیح و آموزش نکات هر بخش به زبان ساده: در این قسمت سعی شده تا مباحث درسی به زبان ساده توضیح داده شوند.
 2. در آزمون: در این قسمت نحوۀ ارزیابی از مباحث هر درس در آزمون‌ های مختلف و چگونگی پاسخ‌ دهی به آنها با ذکر نکات ارائه شده است.
 3. قسمت Sample Test: در انتهای هر بخش یک آزمون نمونه قرار داده شده که شامل نمونه سؤالاتی است که در آزمون‌ ها از مباحث آن بخش مطرح شده است.
 4. آزمون جامع و تست های آزمون‌های ۹۳ تا ۹۷: در انتها نیز آزمون های جامع شامل ۳۳ متن از سؤالات آزمون‌ های مختلف قرار داده شده است. ترجمه این متن‌ها به همراه پاسخ تشریحی سوالات این آمون ها ارائه شده است. 
 5. واژگان مهم آزمون های زبان: بخش «واژگان مهم آزمون‌های زبان» انتهای کتاب، گزیدۀ کتابهایی چون ۵۰۴ واژه، ۴۰۰ لغت ضروری تافل، Essential Words for the TOEFL، Vocabulary for IELTS، کتاب ۱۱۰۰ واژه بارونز، واژگان ضروری GRE و Hot Words for the SAT است که با استفاده از روش ابداعی ارایۀ لغات در کنار مترادف‌های آنها به ترتیب ساده به دشوار، برای شما عزیزان فراهم شده است. در این قسمت، تلفظ IPA «الفبای فونتیک بین‌المللی» لغات و ترجمۀ فارسی روان آنها ارائه شده است.
  توصیه می شود این لغات را به دقت مطالعه کرده و به ذهن بسپارید. در قسمت مترادف ها، ابتدا کلماتی که زیر آنها خط کشیده نشده و سپس کلماتی که زیر آنها خط کشیده شده را مطالعه کنید، زیرا کلمات به ترتیب ساده به دشوار از چپ به راست مرتب شده‌اند. مترادف‌هایی که زیر آنها خط کشیده شده عمدتاً مترادف‌های دشوارتر و برگزیده از کتاب‌هایی چون ۱۱۰۰ واژه، واژگان ضروری GRE و SAT هستند که بیشتر برای کسانی که خود را برای کسب نمرۀ بالا از آزمون‌های مختلف آماده می‌کنند، مناسب هستند. بنابراین، مطالعۀ این لغات را در اولویت دوم خود قرار دهید. با دانستن لغات این بخش از کتاب، می‌توانید یقین داشته باشید که تا بیش از ۸۰ درصد از واژگان مورد نیاز آزمون‌های زبان را فراگرفته‌اید. همچنین لازم است یادآور شوم که این بخش از کتاب چکیده‌ای از کتاب ما با عنوان Fast Vocab واژگان جامع آزمون‌های زبان است که با ویژگی‌های منحصربفرد و با بهترین کیفیت تقدیم حضور شما علاقمندان شده است.

دانلود یک فصل رایگان کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading

برای خرید این کتاب کلیک کنید

کتاب Fast Vocab شامل لغات مهم دورۀ دبیرستان، لغات کتاب‌ هایی چون ۵۰۴ واژه، ۴۰۰ لغت ضروری تافل، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و ۱۱۰۰Words You Need to Know است که با استفاده از روش ابداعی و بی‌ نظیر ارایۀ لغات در کنار مترادف‌ های آنها و با وسواسی خاص و به سبکی آکادمیک به ترتیب ساده به دشوار، برای شما عزیزان آماده گردیده است. در این کتاب، پس از تجزیه و تحلیل آزمون‌ های مختلف دکتری، واژگان مهم و پر تست آزمون های زبان دکتری استخراج شد. سپس این لغات را اولویت‌ بندی نموده و نکات تکمیلی را نیز اضافه کردیم.
برای آشنایی بیشتر با کتاب Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه وندی و دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

در ادامه به نکاتی پیرامون مبحث درک مطلب آزمون‌ های زبان می پردازیم.

دوره غیرحضوری آموزش گرامر و ریدینگ آزمون‌های زبان دکتری
حتما بخوانید

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

نکاتی کلی دربارۀ درک مطلب

 درک مطلب یکی از مهم‌ ترین بخش‌های همۀ آزمون‌های زبان است. در این بخش از آزمون شما با تعدادی متن مواجه هستید که در انتهای هر متن از شما سؤالاتی در ارتباط با آن پرسیده می‌شود.
در رابطه با سؤالات این بخش به این نکات توجه کنید:
 1. زیاد وقت خود را صرف خواندن متن نکنید:
 2. شما زمان کافی برای خواندن بادقت همۀ متون را ندارید. از سوی دیگر، بدون خواندن عمیق و بادقت متن نیز می‌توانید پاسخ صحیح سؤالات را پیدا کنید.
 3. اگر متن در ارتباط با موضوعی است که با آن آشنایی ندارید، نگران نباشید: تمام اطلاعاتی که برای پاسخ به سؤالات نیاز دارید، در داخل متن وجود دارد و شما به هیچ دانش اولیه‌ای برای پاسخ به سؤالات نیاز ندارید.
 4. به خواندن مطالب و متونی بپردازید که موضوعات آنها بطور مکرر در آزمون‌ها مطرح می‌شود: بخش اعظمی از متون آزمون‌های MSRT ،EPT ،MHLE و تافل به موضوعاتی چون علوم پایه (مخصوصاً علوم زیستی و پزشکی)، تکنولوژی و علوم اجتماعی به‌ویژه روانشناسی مربوط می شود. سعی کنید بیشتر به مطالعۀ متونی بپردازید که با موضوعات فوق در ارتباط هستند.
 5. زمان خود را صرف سؤالاتی که به پاسخ آنها اطمینان ندارید، نکنید و در آزمون (بجز کنکورهای ورود به دانشگاه‌ ها که دارای نمرۀ منفی هستند) از روش رد گزینه و حدس زدن استفاده کنید.
 6. در آزمون های کنکور رشته‌های مختلف نیز موضوع اکثر متن‌ ها در ارتباط با رشتۀ تخصصی داوطلبان است. به این داوطلبان توصیه می‌شود کتاب‌های زبان تخصصی و لغات آن را به‌دقت مطالعه نمایند.
  دایرۀ لغات آکادمیک و رسمی خود را گسترش دهید: لغات مورد استفاده در متن‌ های آزمون‌ ها از نوع لغات رسمی هستند. برای بسط دامنۀ لغات به شما توصیه می‌ کنم کتاب‌ هایی چون ۵۰۴ واژه، ۴۰۰ لغت ضروری تافل، Essential Words for the TOEFL و ۱۱۰۰ واژه را مطالعه نمایید.
  همچنین، توصیه می‌ کنم پیشوندها (prefix) و پسوندهای (suffix) رایج را فراگیرید و لغات را با مترادف‌ ها و متضادهای رایج آنها به خاطر بسپارید. یک روش مناسب که می‌تواند در یادگیری مؤثرتر لغات به شما کمک کند، استفاده از دیاگرام یا نقشۀ واژگان (word map) است. در این روش هر لغت به‌ همراه مترادف‌ ها، متضادها و کلمات مرتبط با آن یادداشت می‌شود.
دیاگرام زیر صفت‌ های هم‌ معنی و متضاد strange «عجیب» را نشان می‌دهد:
                 unusual                                                                eccentric
                  peculiar                        STRANGE                      weird
           odd                                                             ordinary, familiar

ویدیوی کلاس آنلاین استاد مهرداد زنگیه‌وندی: جلسه سوم
حتما بخوانید

 

 

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
ویرایش جدید کتاب بانک سوالات EPT ویرایش 99سفارش اینترنتی