جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » کتاب سرا » دانلود رایگان نمونه سؤالات آزمون MSRT با پاسخ
سوالات آزمون msrt تشریحی

دانلود رایگان نمونه سؤالات آزمون MSRT با پاسخ

فست زبان: در این مطلب از مرجع آزمون زبان MSRT، تعدادی از سوالات آزمون MSRT سال ۹۵ و ۹۶ را با پاسخ تشریحی کاملا رایگان برای شما آماده کردیم. حتما با ما همراه باشید.
در اینجا تعدادی از نمونه سوالات واقعی آزمون MSRT دوره‌ های گذشته (از آزمون‌ های سال ۹۵ و ۹۶) را بهمراه پاسخ تشریحی برای شما آماده کرده‌ ایم. این فایل شامل سوالات بخش گرامر و درک مطلب آزمون MSRT است. برای دسترسی به سوالات بیشتر آزمون بهمراه پاسخ تشریحی به کتاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان (ویرایش دوم) که شامل ۷۵۰ تست با پاسخ کاملا تشریحی می‌ باشد، مراجعه کنید.
حتما بخوانید: پرفروش ترین منبع درک مطلب آزمون MSRT
امیدواریم که قدمی را در جهت موفقیت شما عزیزان برداشته باشیم.
دانلود کتاب TOEFL Actual Test
حتما بخوانید

نام فایل: نمونه سوالات آزمون MSRT با پاسخ تشریحی
قابلیت پرینت: دارد
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: ۳.۵ مگابایت
لینک دانلود: دانلود مستقیم

قیمت: رایگان (در سایت‌ های دیگر مبالغ زیادی از داوطلبان اخذ می‌ شود؛ صرفا جهت اطلاع)

جزوه لغات ۱۱۰۰ واژه با ترجمه فارسی - اختصاصی فست زبان
حتما بخوانید

تست: سوالات گرامر آزمون MSRT تیر ماه ۹۶

۱. ……………… social crusade aroused Elizabeth Williams’ enthusiasm more than the expansion of educational facilities for immigrants to the United States.
(A) No
(B) Nothing
(C) Not
(D) None
۲. ………………. as 2500 B.C., the Egyptians used mirrors made of highly polished metal.
(A) In early
(B) As early
(C) Early
(D) Was as early
۳. The quantum theory states ………………., such as light, is given off and absorbed in tiny definite units called quanta or photons.
(A) energy that
(B) that it is energy
(C) it is energy
(D) that energy

بسته کامل آزمون msrt

کتاب بانک سوالات آزمون MSRT با پاسخ تشریحی

در کتاب بانک سوالات آزمون MSRT یا Fast Bank‌ MSRT مجموعه سؤالات ادوار گذشتۀ آزمون MSRT در سال ۹۶ و ۹۷ با پاسخ مگاتشریحی گردآوری شده است. در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه‌ شده در کتاب‌های Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان (ویرایش جدید)، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون‌های زبان دکتری (ویرایش جدید) استفاده شده است.
برای دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

 ۱. پاسخ گزینۀ A است.
در اینجا arouse «برانگیختن» فعل است و Elizabeth Williams’ enthusiasm فاعل آن
است. در صورت سؤال، جابجایی فعل و فاعل صورت گرفته است (بخش ۵ کتاب Fast Grammar). گزینۀ B رد می‌ شود؛ زیرا همانطور که در تذکر مهم صفحۀ ۵۸ کتاب گفتیم، nothing جزو قیدهای منفی نیست و بعد از آن جابجایی رخ نمی‌ دهد [nothing یک ضمیر است]. not هم به‌ تنهایی جزو این قیدها نیست (صفحۀ ۵۶ کتاب Fast Grammar)؛ گزینۀ C نیز رد می‌ شود. none «هیچ‌ کدام» هم یک ضمیر است و بعد از آن نمی‌ توان از اسم (اینجا social crusade) استفاده کرد [بعـد از none of «هیـچ‌ یک از» می‌ توان از اسم استفاده کرد]؛ گزینـۀ D هم رد می‌ شـود. no یک پیشـرو اسمی است که بعـد از آن می‌ توان از اسـم (اینجـا social crusade) استفـاده کرد. در این حالت، بعـد از no جابجایی صورت می‌ گیـرد (صفحـۀ ۵۶ کتاب Fast Grammar).

ترجمه: «هیچ مبارزۀ اجتماعی به‌ اندازۀ [تلاش برای] گسترش و توسعۀ امکانات آموزشی برای مهاجرین به ایالات متحده اشتیاق الیزابت ویلیام را برنیانگیخت.»

نمونه سوالات واقعی آزمون MSRT
حتما بخوانید

۲. پاسخ گزینۀ B است.
با توجـه به استفـاده از as بعد از جای خالـی، برای تشکیـل صحیـح الگـوی برابری صفـت‌ ها (as … as)، در جای خالی به [صفت + as] نیاز داریم؛ گزینه‌ های A و C بدلیل نداشتن as رد می‌ شوند. در صورت سؤال، از ابتدا تا کاما، عبارت قیدی زمان است؛ و the Egyptians «مصری‌ها» فاعل جمله و used فعل آن است. از آنجاییکه در جمله از هیچ ربط‌ دهنده‌ ای استفاده نشده است، با یک جملۀ ساده مواجهیم و به فعل یا فاعل دیگری نیاز نداریم؛ پس، گزینۀ D هم بدلیل داشتن فعل اضافی was رد می‌ شود. پاسخ گزینۀ B (as early as) است (بخش‌ های ۸ و ۴ کتاب Fast Grammar).
ترجمه: «حتی در سال ۲۵۰۰ پیش از میلاد، مصری‌ ها از آینه‌ های ساخته شده از فلزات بسیار جلا داده شده استفاده می‌ کردند.»

۳. پاسخ گزینۀ D است.
در صورت سؤال دو فعل  (states و is given) داریم؛ پس، با دو جمله‌ واره مواجهیم و به یک ربط‌ دهنده نیاز داریم. در جمله‌ وارۀ اول، quantum theory فاعل و states فعل آن است. در صورت سؤال ربط‌ دهنـده نداریم؛ پس، در گزینـۀ صحیـح به یک ربط‌ دهنـده نیاز داریم؛ گزینۀ C بدلیل نداشتن ربط‌ دهنـده رد می‌ شود. دقت کنید که گزینـۀ B دارای فاعل اضـافی it است و رد می‌ شـود. همچنین، توجه کنیـد که such as light به‌ نوعی یک توضیح اضافی است و در جای خالی بعد از ربط‌ دهنده به یک فاعل نیز نیاز داریم. بنابراین، پاسخ گزینۀ D است که در آن that ربط‌ دهندۀ اسمی و energy فاعل برای فعل is given است. توجه کنید که در گزینۀ A جای ربط‌ دهنده و فاعل نادرست است (بخش ۴، درس ۳ کتاب Fast Grammar).

منبع سوالات و پاسخ تشریحی: کتاب گرامر جامع آزمون های زبان Fast Grammar

 

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 3

3
Leave a Reply

3 نظر تأیید شده
0 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
FastZaban

سلام و عرض ادب
سوالات آزمون msrt با پاسخ های مگاتشریحی در کتاب Fast Bank MSRT منتشر شده است.
موفق باشید

محمد

سلام. چرا یه فست بانک برای msrt نمیزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

مصطفی دانا

سلام جناب زنگیه وندی
من از دوکتاب گرامر و ریدینگ شما استفاده کردم و با توجه به جستجوی زیاد در سطح کشور برای ازمون msrtمنابع شما در سطح کشور بهترین بود . در کتابهایتان بانک سوالات جامع eptرا دیدم کاش با توجه به اینکه با تلاش بسیار و جستجوی زیاد متوجه شدم که منبع قابل اعتمادی از سوالات ازمون msrt وجود ندارد کاش با توجه به تخصص والایتان این مجموعه را نیز تهیه می کردید.
با کمال سرور از اشنایی با شما

دانلود کتابچه نکات طلایی گرامر - استاد زنگیه وندیدانلود رایگان