جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » سوالات MSRT تشریحی » نمونه سوالات آزمون MSRT سال ۹۶ + پاسخ تشریحی
سوالات آزمون msrt تشریحی

نمونه سوالات آزمون MSRT سال ۹۶ + پاسخ تشریحی

در این مطلب از وبسایت تخصصی آزمون MSRT فست زبان قصد داریم چند سوال از مبحث گرامر آزمون زبان MSRT وزارت علوم در سال ۹۶ را با پاسخ تشریحی و تحلیل سوالات به شما عزیزان ارائه کنیم. حتما با ما همراه باشید.

منبع سوالات: سوالات واقعی آزمون MSRT وزارت علوم در سال ۹۶

1. Garillas are quiet animals, …………… they are able to make about twenty different sounds. (سال ۹۶ MSRT) 
(A) how
(C) because of
(B) even though
(D) in spite of

2. If they are prepared (A) skillfully, soybeans they can (B) be appetizing (C) as well as nutritious (D)(سال ۹۶ MSRT) 

3. Abraham Lincoln delivery (A) his most famous address (B) at the dedication (C) of the soldiers’ cemetery (D) in Gettysburg. (سال ۹۶ MSRT) 

توجه: در پاسخ تشریحی این سوالات از کتاب گرامر جامع آزمون های زبان Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه وندی چاپ ششم استفاده شده است.

۱. پاسخ گزینۀ B است.
در تست های چهار گزینه‌ای گرامر، اولین کار شمارش تعداد فعل ها (و جمله واره‌ها) است.

در این تست، دو فعل (are و are able to) داریم؛ پس، با دو جمله‌ واره مواجهیم و برای اتصال جمله‌ واره‌ها به یک ربط‌ دهندۀ مناسب نیاز داریم (بخـش‌ های ۳ و ۴ کتاب Fast Grammar).

از because of «بدلیلِ» و in spite of «علیرغمِ» نمی‌ توان برای ارتباط دو جمله‌ واره استفاده کرد.

بعد از because of و in spite of از اسم (مصدر) یا عبارت اسمی استفاده می‌ شود؛ نه جمله‌ واره (رجوع کنید به صفحات ۳۲ و ۳۳ بخـش ۴، درس ۲ Fast Grammar). بنابراین، گزینه‌ های C و D رد می‌ شوند.

از even though «اگرچه، با وجود اینکه» برای ارتباط دو جملـه‌ واره که با یکدیگر مغایرت معنایی دارند استفاده می‌ شود (صفحۀ ۳۲ بخش ۴، درس ۲). همانطور که ملاحظه می‌کنید، quiet «آرام، ساکت» و make about twenty different sounds «تولید حدود بیست آوای مختلف» در دو طرف جمله با یکدیگر مغایرت معنایی دارند و even though ربط‌ دهندۀ مناسبی برای اتصال این دو جمله‌ واره است. از how برای اشاره به مفهوم چگونگی استفاده می‌ شود. پس، گزینۀ A هم رد می‌ شود. پاسخ گزینۀ B است.

ترجمۀ سوال: «با وجود اینکه گوریل‌ ها قادر به تولید حدود بیست آوای مختلف هستند، آنها حیوانات ساکت و آرامی هستند.»

۲. پاسخ گزینۀ B است.

در اینجا، با دو جمله‌ واره مواجهیم. در جمله‌ وارۀ اول، they فاعل و are prepared فعل است. در جمله‌ وارۀ دوم نیز soybeans فاعل و can be فعل آن است، ولی ضمیر فاعلی they تکرار زائد بوده و بایستی از جمله حذف شود (بخش‌ های ٣ و ۴). گزینۀ A صحیح است؛ زیرا بعد از فاعل جمع they از فعل کمکی جمع are و قسمت سوم فعل prepared (مجهولی) بطور صحیح استفاده شده است (بخش ۶).

گزینۀ C نیز صحیح است؛ زیرا بعد از فعل ربطی be به درستی از صفت (فاعلی) appetizing استفاده شده است (بخش ۸). گزینۀ D هم صحیح است و از صفت nutritious «مغذی» (با پسوند صفت‌ساز -ous) بطور صحیح استفاده شده است (بخش ۱۴).

ترجمۀ سوال«اگر دانه‌ های سویا ماهرانه پخت شوند، می‌ توانند هم اشتها‌ آور و هم مغذی باشند.»

۳. پاسخ گزینۀ A است.

هر جمله به یک فاعل و یک فعل نیاز دارد. در این جمله، Abraham Lincoln فاعل است، ولی بعد از آن از فعل مناسبی استفاده نشده؛ برای اصلاح جمله، بایستی اسم delivery را به فعل delivered تبدیل کنیم (بخش ٣ Fast Grammar). گزینۀ B صحیح است؛ زیرا بعد از صفت famous از اسم address به درستی استفاده شده است (بخش ۸).

گزینۀ C نیز صحیح است؛ زیرا بعد از حرف تعریف the از اسم dedication (با پسوند اسم‌ ساز -tion) بطور صحیح استفاده شده است (بخش ۱۴). گزینۀ D نیز صحیح است؛ زیرا بعد از حالت ملکی ’s از اسم cemetery به درستی استفاده شده است (بخش ۱۲ کتاب فست گرامر).

ترجمۀ سوال«آبراهام لینکلن مشهورترین خطابه‌اش را در افتتاحیۀ آرامگاه سربازان در Gettysburg ایراد کرد.»

آیا می دانستید بسته کامل آزمون MSRT فست زبان شامل تمامی منابع لازم برای آزمون است و شما فقط با خواندن این بسته به نمرات بالای ۷۰ می رسید؟! بله درست خواندید ما نمرات بالای ۷۰ را هم در مدت زمان خیلی کوتاه چند هفته‌ای از کسانی که مجموعه فست زبان را مطالعه کردند داشتیم.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 3

  1. سلام و عرض احترام
    جناب یاری بله نمونه سوالات در اینترنت نیست. اما کتاب بانک سوالات آزمون MSRT استاد زنگیه وندی سوالات این آزمون را در سال ۹۶ و ۹۷ جمع آوری و با پاسخ های مگاتشریحی منتشر کرده اند. لینک زیر را ببینید:
    http://fastzaban.com/fast-bank-msrt-mhle-utept-tolimo/