جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون MHLE » راهنمای کامل ثبت نام آزمون زبان MHLE

راهنمای کامل ثبت نام آزمون زبان MHLE

فست زبان: آزمون زبان عمومی انگلیسی وزارت بهداشت (MHLE) دارای ١٠٠ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (٣٠ پرسش درک مطلب شنیداری، ۴٠ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ٣٠ پرسش درک مطلب نوشتاری) و ١٠٠ نمره (بدون نمره منفی) است.

نکات مهم در رابطه با آزمون MHLE

 1. در برخی از دوره‌ها، ممکن است آزمون در بیش از یک حوزه برگزار شود که هنگام آغاز نام نویسی همان دوره، به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. نشانی دقیق مکان برگزاری آزمون بر روی راهنمای داوطلبان که همراه با کارت ورود به جلسه در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد، درج می‌شود.
 2. تاریخ‌های در نظر گرفته شده برای پایان نام نویسی، قطعی نیست و در صورت تکمیل ظرفیت هر حوزه، نام نویسی برای آن حوزه زودتر از تاریخ‌های اعلام شده در جدول بالا، متوقف خواهد شد.
 3. برای ورود به جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) الزامی است و همراه نداشتن هر یک از این مدارک، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون می‌شود.
 4. هر کارنامه دارای یک کُد ویژه به نام Certification Code بوده و درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی (در پیوند «دریافت و تایید کارنامه» بخش Check Certificate Validity) قابل استعلام است؛ بنابراین، کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت کنندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد. مراجع گوناگون (دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، …) می‌توانند به همین روش، از درستی کارنامه اطمینان حاصل کنند.
 5. پیش از مراجعه به حوزه آزمون از کارت ورود به جلسه خود پرینت تهیه فرمایید؛ در حوزه آزمون، امکانات تهیه کارت موجود نیست و از ورود افرادی که کارت ورود به جلسه و کارت ملی (یا شناسنامه) همراه نداشته باشند به سالن برگزاری آزمون، جلوگیری خواهد شد.
 6. به دلیل اجرای بخش شنیداری و لزوم برقراری نظم و حفظ سکوت و آرامش در سالن‌های برگزاری آزمون، درهای حوزه رأس ساعت ٠٨:۴۵ بسته و از ورود افرادِ دیرآمده، جلوگیری خواهد شد.
 7. هزینه نام نویسی قابل برگشت یا نگهداری برای دوره‌های بعدی نیست؛ پیش از اقدام به نام نویسی، از قطعیت تصمیم خود اطمینان حاصل فرمایید.

روش نام نویسی در آزمون MHLE وزارت بهداشت

الف) آماده‌سازی مدارک: داوطلبان باید یک قطعه عکس پرسنلی تمام رخ با زمینه روشن (که در سال جاری گرفته شده باشد)، کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را اسکن نموده و هنگام نام نویسی، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.
توجه: هریک از تصاویر ارسالی باید با فرمت jpg و حجم ٢٠ تا ٣٠٠ کیلوبایت باشد.
ب) نام نویسی به صورت اینترنتی و به روش زیر انجام می‌شود:
 • اسکن و آماده کردن مدارک (طبق مندرجات بند الف)
 • ورود به صفحه اینترنتی www.sanjeshp.ir
 • انتخاب پیوند آزمون زبان MHLE
 • کلیک روی پیوند «Send Documents & Register»
 • انتخاب پیوند «پرداخت الکترونیکی هزینهی نام نویسی» پرداخت هزینه نام نویسی طبق دستورالعمل سایت (با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شتاب)
 • بازگشت به صفحه نام نویسی فعال می‌شود
 • ارسال مدارک به صورت جداگانه و تک تک (پس از ارسال مدارک، دکمه «Registration» فعال می‌شود؛ که در دوره‌های پیشین نام نویسی کرده بوده‌اند، نیازی به ارسال دوباره مدارک ندارند.)
 • هنگام ارسال مدارک باید عنوان درست مدرک ارسالی را از قسمت «نوع سند ارسالی» برای هر مدرک انتخاب و سپس آن را ارسال کنید:
 • Personal Photo عکس پرسنلی
 • National Card کارت ملی
 • ID Card شناسنامه
 • کلیک روی دکمه «Registration» و مشاهده فرم نام نویسی (Registration Form)
 • تکمیل فرم نام نویسی (فقط با استفاده از حروف الفبای انگلیسی) و دریافت Registration Code (دریافت نکردن کُد نام نویسی به معنی انجام نشدن نام نویسی است.)
توجه ١: فرم هایی که با استفاده از حروف الفبای فارسی پر شوند، حذف خواهند شد.
توجه ٢: عدم ارسال مدارک به منزله انصراف از شرکت در آزمون است و پرداخت هزینه آزمون، انجام نام نویسی و داشتن کُد نام نویسی (Registration Code) بدون ارسال هر یک از مدارک فوق الاشاره، فاقد اعتبار بوده و مجوز شرکت در آزمون نیست. کسانی که در دوره‌های پیشین نام نویسی کرده بوده‌اند، نیازی به ارسال دوباره مدارک ندارند.

توجه ٣: فرم را چاپ نموده و در نگهداری از کُد نام نویسی (Registration Code) کوشا باشید؛ کلیه مراحل بعدی، از دریافت کارت ورود به جلسه تا دریافت کارنامه به وسیله این کُد انجام می‌شود.

توزیع کارت ورود به جلسه MHLE

داوطلبان باید در بازه‌های زمانی اعلام شده در جدول بالا به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کنند. همراه با کارت ورود به جلسه، یک برگ راهنما در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد که مطالعه آن ضروری است.
داوطلبان باید کارت ورود به جلسه آزمون را چاپ نموده و برای ورود به حوزه آزمون، آن را همراه با کارت ملی یا شناسنامه خود ارائه نمایند.
sanjeshp.ir >>> آزمون زبان MHLE >>> Get Admission Card

دریافت کارنامه آزمون MHLE

داوطلبان می‌توانند در تاریخ‌های اعلام شده به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کارنامه اینترنتی خود را دریافت کنند.
کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت‌کنندگان صادر نخواهد شد.
sanjeshp.ir >>> آزمون زبان MHLE >>> Show Exam Result
نکته: هر کارنامه اینترنتی دارای یک کُد ویژه به نام Certification Code می‌باشد که درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل استعلام است.
sanjeshp.ir >>> آزمون زبان MHLE >>> Check Certificate Validity
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --