جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » زبان عمومی کنکور دکتری وزارت بهداشت » قبولی در کنکور دکتری وزارت بهداشت با درس زبان انگلیسی
 • fastzaban
 • ۱۹ اسفند, ۱۳۹۹
 • ۱۴:۴۲
قبولی در کنکور دکتری وزارت بهداشت با درس زبان انگلیسی

قبولی در کنکور دکتری وزارت بهداشت با درس زبان انگلیسی

چند ماهی است که از مصوبه افزوده شدن درس زبان انگلیسی به کنکور دکتری وزارت بهداشت می گذرد. در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این بخش از آزمون دکتری آشنا کنیم زیرا تاحد زیادی می تواند برگ برنده شما برای قبولی در مقطع دکتری رشته دلخواهتان باشد.

برای دانلود سوالات زبان عمومی کنکورهای دکتری وزارت بهداشت در سال 1400 با پاسخ کلیک کنید.

تشریح این مصوبه

طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ ریزی علوم پزشکی، دانشجویان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) ورودی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ‌ریزی علوم پزشکی هستند.

همچنین از آزمون سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و به بعد درس زبان انگلیسی با ضریب مناسب به دروس آزمون ورودی داوطلبان دوره دکتری تخصصی (Ph.D) اضافه می‌شود و دانشجویان پذیرفته شده تا زمان آزمون جامع، ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی هستند. (منبع)

ضریب درس زبان انگلیسی در کنکور دکتری وزارت بهداشت

طبق اعلام سامانه برگزاری آزمون وزارت بهداشت، ضریب درس زبان انگلیسی در کنکور دکتری 3 می باشد و این خود نشان از اهمیت بالای کسب نتیجه در این درس است.

سوالات زبان از چه بخش هایی خواهد بود

تعداد سوالات درس زبان انگلیسی آزمون دکتری وزارت بهداشت، 40 تست چهارگزینه ای از مباحث گرامر، درک مطلب و واژگان زبان انگلیسی خواهد بود.

گرامر زبان انگلیسی درک متن زبان انگلیسی واژگان زبان انگلیسی
10 سوال 15 سوال 15 سوال

توجه: سوالات شنیداری در آزمون وجود ندارد و فقط در آزمون MHLE همانند قبل مطرح می شود.

آیا برای این بخش مطالعه داشته باشیم یا دروس تخصصی را بخوانیم

شاید اولین چیزی که به ذهنتان برسد این باشد که دروس تخصصی را مطالعه کنیم و کلا بیخیال زبان بشویم. از آنجاکه اکثریت داوطلبان از پایه زبان خوبی برخوردار نیستند ترجیح می دهند سراغ این درس نروند همانطورکه در کنکور کارشناسی ارشد هم این مساله رایج است و خیلی از داوطلبان درصد زبان شان صفر است.

اما اینجا مساله فرق می کند!

 

زبان انگلیسی می تواند برگ برنده شما در کنکور دکتری وزارت بهداشت باشد

با کمی صرف زمان برای مطالعه درس زبان انگلیسی می توانید تا حد بسیار بالایی قبولی در مقطع دکتری وزارت بهداشت را برای خود تضمین کنید. این نکته را مدنظر داشته باشید مطالعه درس زبان انگلیسی علاوه بر آزمون دکتری برای مرحله مصاحبه دکتری نیز برای شما بسیار حایز اهمیت است. بنابراین اصلا بسادگی از کنار این درس نگذرید.

برای کسب درصد بالا چه منابعی را مطالعه کنیم

اگر می خواهید فقط زمان محدودی را برای مطالعه درس زبان اختصاص دهید و درعوض درصد خیلی خوبی را کسب کنید ما به شما منابع زیر را پیشنهاد می کنیم:

کتاب فست گرامر

 • میزان پوشش مباحث گرامر: بالای 95 درصد
 • تعداد صفحات کتاب: 170 صفحه توضیحات فارسی
 • داشتن نمونه سوالات کنکور دکتری با پاسخ تشریحی
 • مناسب برای هر سطحی از زبان
 • توضیحات بسیار ساده و روان

با مطالعه این کتاب می توانید براحتی به 8 تست از 10 سوال گرامر پاسخ دهید. برای دانلود نمونه pdf کتاب فست گرامر کلیک کنید.

کتاب واژگان جامع ارشد و دکتری

 • پوشش بیش از 90 درصدی لغات 
 • شامل 2200 لغت ضروری و بسیار کاربردی
 • شامل لغات مهم چندین منبع معتبر از جمله 504، لغات ضروری تافل و 1100 واژه بارونز، SAT و …

با مطالعه این کتاب می توانید براحتی به 13 سوال از 15 تست جواب دهید. همچنین داشتن دامنه لغت خوب برای سوالات ریدینگ هم بسیار مهم است. برای دانلود نمونه pdf کتاب واژگان جامع کلیک کنید.

کتاب فست ریدینگ

 • حجم بسیار کم مطالب آموزشی: 70 صفحه توضیحات فارسی
 • آموزش بصورت مهارتی و نکته ای
 • داشتن نمونه متن آزمون های مختلف با پاسخ تشریحی
 • کاربرد مهارت بدون نیاز به ترجمه کل متن

با مطالعه این کتاب براحتی می توانید به 10 سوال از 15 تست ریدینگ پاسخ دهید. برای دانلود نمونه pdf کتاب فست ریدینگ کلیک کنید.

با مطالعه این منابع چند درصد می توانم بزنم

با مطالعه روزی ۲ تا ۳ ساعت می توانید در مدت زمان 5 تا 7 هفته این منابع را مطالعه کنید و با یک محاسبه ساده و حداقلی به 28 تست از 40 سوال پاسخ دهید و این یعنی شما می توانید درصد بسیار شگفت انگیز 70 را در آزمون دکتری وزارت بهداشت کسب کنید!!!

با کسب درصد بالا در این درس می توانید هم خیال خود را از قبولی در کنکور دکتری راحت کنید و هم با دست پر در مصاحبه دکتری شرکت کنید و امیدوار به قبولی در دانشگاه مورد علاقه تان باشید. بنابراین فقط با کمی زمان گذاشتن روی مطالعه زبان می توانید به همه این موفقیت ها برسید.

برای تهیه این منابع با ارسال رایگان پستی به سراسر کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

بهترین منابع زبان کنکور دکتری وزارت بهداشت

 

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --