جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png' ]
خانه » مجموعۀ MHLE » منابع آزمون MHLE
معرفی منابع کامل آزمون MHLE

منابع آزمون MHLE

فست زبان: در این مطلب از وبسایت مرجع آزمون MHLE، به معرفی منابع آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE) بصورت کامل می‌پردازیم. حتما با ما همراه باشید.

آزمون MHLE چیست؟

آزمون زبان دانشجویان مقطع دکتری کلیه رشته‌های دانشگاه وزارت بهداشت، MHLE نام دارد. این آزمون در سال حدودا ۶ بار برگزار می شود و شامل ۱۰۰ سوال از مباحث شنیداری (Listeninf)، واژگان (لغت) زبان انگلیسی، گرامر (ساختار) زبان انگلیسی و درک مطلب (ریدینگ) زبان انگلیسی است. سطح این آزمون در حد آزمون های تافل کاغذی است و حداقل نمره قبولی در آن کسب نمره ۵۰۰ (۵۰) است.

منابع آزمون MHLE

همانطور که در بالا گفتیم سطح آزمون MHLE مشابه آزمون های تافل کاغذی در ایران است. بنابراین منابع این آزمون نیز، منابع آزمون های تافل کاغذی است. منابع اعلام شده از طرف سامانه آزمون MHLE عبارتند از:

  1. Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
  2. Barron’s Essential Words for TOEFL
  3. ۱۱۰۰ Words You Need to Know
  4. ۵۰۴ Essential Words
  5. TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱)
دانلود منابع معرفی شده

منابع مناسب برای مبحث گرامر آزمون MHLE

برای قسمت گرامر بهترین، جامع‌ترین و معروف‌ترین منبع، کتاب تافل لانگمن است که بصورت نظام‌مند و منسجم به توضیح ساختار و گرامر زبان انگلیسی پرداخته است؛ ولی دو نکته در رابطه با کتاب تافل لانگمن وجود دارد که داوطلبان را دچار مشکل می‌کند؛
۱. توضیحات این کتاب به زبان انگلیسی است و با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان دارای دانش بالایی در زمینۀ زبان انگلیسی نیستند، آنها را دچار سردرگمی می‌کند.
۲. پاسخ تست‌های کتاب تافل لانگمن تنها بصورت کلیدی است و در صورتیکه خواننده در انتخاب گزینه‌‌ای تردید داشته باشد، از توضیحات لازم برای رد گزینۀ موردنظر بی‌بهره خواهد بود.

کتاب فست گرامر

کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان Fast Grammar تالیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی چاپ انتشارات جنگل این مشکلات را برطرف کرده و با توضیحات ساده و به اندازه و اجتناب از زیاده گویی‌ های گیج‌ کنندۀ برخی از کتاب‌ های موجود در بازار و ارایۀ پاسخ‌ های کامـــــــلاً تشــریحـــی و تحلیل تمام گزینه‌ ها برای بیش از ۷۵۰ تست توانسته به منبعی کامل برای مخاطبان بدل گردد. همچنین، جالب است بدانید که کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar تالیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی تنها منعی است که شامل سؤالات واقعی ادوار گذشتۀ آزمون‌ هاست و این نکته به داوطلبان کمک می‌کند تا با نحوۀ طرح سؤال از مباحث گرامری آشنا شوند. این کتاب به‌ روزترین و کامل‌ ترین منبع آزمون است … برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون های زبان (Fast Grammar) کلیک کنید.
راهنمای عمومی آزمون زبان MHLE - ثبت‌نام، دریافت کارنامه
حتما بخوانید
برای خرید بسته کامل آزمون MHLE وزارت بهداشت با ارسال رایگان کلیک کنید.

منابع مناسب برای درک مطلب آزمون MHLE

برای قسمت درک مطلب آزمون MHLE نیز کتاب‌ های تافل لانگمن، کیت Kit، Actual TOEFL Tests و کتاب TOEFL Reading Flash از منابع اصلی آزمون هستند؛ اما:
*کتاب تافل لانگمن به زبان انگلیسی است و خیلی از داوطلبان شاید زمینۀ کافی برای خواندن کتاب به زبان انگلیسی را نداشته باشند.
*توضیحات این کتاب، تکنیک‌ های درک مطلب را در پاسخ به سؤالات پیاده نمی‌ کند و ممکن است داوطلب نکتۀ مناسب برای پاسخ به سؤالات را متوجه نشود.
برای رفع این مشکلات، کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading توسط استاد مهرداد زنگیه‌ وندی چاپ شد.
کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading استاد مهرداد زنگیه‌ وندی شامل تشریح مباحث درک مطلب کتاب تافل لانگمن و کتاب TOEFL Reading Flash و پاسخ تشریحی تست‌های این کتاب‌ ها می‌ باشد که در انتشارات تخصصی کتب زبان، انتشارات جنگل به چاپ رسیده است. برای دانلود رایگان بخشی از کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان (Fast Reading) کلیک کنید.

۳. برای بخش شنیداری (Listening) کتاب کیت (TOEFL Test Preparation Kit ETS) و کتاب TOEFL Actual Testsبه شما کمک می‌کنند: مطالعۀ این کتاب‌ ها و گوش دادن به فایل‌ های صوتی آن به شرکت کنندگان آزمون MHLE توصیه می‌شود. همچنین شما عزیزان کتابچۀ ترجمۀ مهارت‌ های لازم برای پاسخ به سؤالات بخش شنیداری تألیف استاد مهرداد زنگیه‌وندی را بصورت رایگان از اینجا دانلود کنید.

۴. برای قسمت واژگان نیز کتاب‌های ۵۰۴ واژه و Essential Words for the TOEFL و سپس ۱۱۰۰ واژه پیشنهاد می‌ شوند. همچنین، کتاب Fast Vocab تألیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی نیز شامل لغات مهم آزمون و لغات این کتابها با حجم مناسب و تست‌های واژگان آزمون‌ های ادوار گذشته است.

برای خرید بسته کامل آزمون MHLE وزارت بهداشت با ارسال رایگان کلیک کنید.

توجه ۱: در آزمون MHLE بیشتر سؤالات در حوزۀ پزشکی است.

توجه ۲: برای آمادگی آزمون MHLE به مطالعۀ نمونه سؤالات ادوار گذشتۀ این آزمون بپردازید.
به یاد داشته باشید که یکی از مشکلاتی که بسیاری از داوطلبان با آن مواجهند زمان اندک این آزمون است. برای حل این مشکل نیازمند تمرین مستمر هستید. همچنین در کتاب‌های تألیفی و کلاس‌های استاد مهرداد زنگیه‌ وندی روش‌ ها و نکات تست‌ زنی سریع (بدون نیاز آنچنانی به دانستن معنی لغات دشوار) بصورت تضمینی به شما آموزش داده می‌شود. 
دوره آفلاین آموزش گرامر و درک مطلب استاد زنگیه‌وندی
حتما بخوانید

شاید این مطلب برای شما مفید باشد.
معرفی آزمون MHLE
برنامه زمانی آزمون MHLE سال ۹۸

۰/۵ (۰ Reviews)
دیدگاه ها 3

3
Leave a Reply

avatar
3 نظر تأیید شده
0 پاسخ تأیید شده
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
FastZabanNASRIN Recent comment authors
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی محبوب‌ترین
اعلام کردن به
FastZaban
مهمان
FastZaban

سلام و عرض احترام
برای بخش شنیداری می توانید این مطلب را مشاهده کنید.
کتابچه مهارت شنیداری آزمون MHLE
https://fastzaban.com/دانلود-منابع-آزمون‌های-زبان/دانلود-کتابچه-جزوه-مهارت-شنیداری-listening-آزمون‌های-زبان.html
موفق باشید

FastZaban
مهمان
FastZaban

سلام و عرض احترام
برای بخش شنیداری می توانید این مطلب را مشاهده کنید.
کتابچه مهارت شنیداری آزمون MHLE
https://fastzaban.com/دانلود-منابع-آزمون‌های-زبان/دانلود-کتابچه-جزوه-مهارت-شنیداری-listening-آزمون‌های-زبان.html
موفق باشید

NASRIN
مهمان
NASRIN

باسلام
بخش شنیداری آزمون MHLE شامل چه مواردی می شود؟مثلا مترادف و متضاد و..؟

محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات
کلاس فشرده آزمون‌های MSRT ،EPT‌ و UTEPT – تخفیف 10 درصدیاطلاعات بیشتر
بسته غیرحضوری قبولی در آزمون زبان - تابستان ۹۸