جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » آزمون sat یا اس ای تی ترکیه چیست؟ هرانچه برای قبولی باید بدانید
آزمون sat یا اس ای تی ترکیه چیست؟ هرانچه برای قبولی باید بدانید

آزمون sat یا اس ای تی ترکیه چیست؟ هرانچه برای قبولی باید بدانید

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آزمون sat ترکیه که مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) است به آزمون اس‌ ای‌ تی هم معرف است و آن را یک آزمون بین المللی می شناسند که برای پذیرش مقطع کارشناسی و تنها به زبان انگلیسی برگزار می گردد.  آزمون SAT را یک آزمون استاندارد می توان در نظر گرفت که به مهارت‌های نوشتاری، کلامی و ریاضی داوطلبان اشاره می کند. این آزمون توسط موسسه کالج برد آمریکا در ابتدا طراحی شده است. خاطر نشان می کنم آزمون sat در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا برای داوطلبان ایرانی برگزار می شود.

آزمون sat ترکیه چیست؟

آزمون sat ترکیه از جمله آزمون های ورودی با شرایط متفاوت در دانشگاه های خصوصی ترکیه است. این آزمون به رشته خاصی مرتبط نیست و معمولا برای تمامی رشته ها می توان از آزمون sat ترکیه استفاده نمود. استاندارد این آزمون بدین شکل است که شما باید با زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشید که تنها در ماه ‌های اکتبر، دسامبر، مارس و می این آزمون برگزار می گردد. پذیرش شما در دانشگاه های معتبر کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر با نمره قبولی در این آزمون پذیرفته می شود و به هیچ عنوان نتیجه آزمون شما به آزمون قبلی و بعدی شما ربطی ندارد.

 توصیه ما این است از منبع اصلی و کتاب های معتبر برای کسب نتیجه ای رضایت بخش استفاده کنید. شما امتحان sat ترکیه را باید یک استعداد تحصیلی در نظر بگیرید که می تواند بهترین روش برای پذیرش داوطلبان بین المللی در دانشگاه های خصوصی ترکیه باشد. در سال ۲۰۱۰ این آزمون را در کشور آمریکا به عنوان محبوب ترین آزمون معرفی کرده اند؛ چرا که به درک متن و هم چنین استعداد افراد در حوزه محاسبات اشاره می کند.

مزایای قبولی در آزمون sat ترکیه

مزایای قبولی در آزمون sat ترکیه

نتایج آزمون sat ترکیه را به صورت مستقیم به 4 دانشگاه می توان ارسال نمود. به این نکته توجه داشته باشید که این آزمون در  700 موسسه غیر انتفاعی نیز اعتبار دارد. صددرصد نمره آزمون sat ممکن است در زمان درخواست بورسیه و کمک ‌هزینه تحصیل بسیار یاری دهنده باشد. شرکت در آزمون اس ای تی همان گونه که می دانید در کشور ترکیه لازمه ورود به دانشگاه های خصوصی است، اما برای تقویت رزومه تحصیلی نیز گزینه ایده آلی است. خاطر نشان می کنم با ارسال نمرات آزمون sat ترکیه به دانشگاه‌، اطلاعات قابل قبول تری را دانشگاه از شما دریافت می کند. بدین ترتیب با ارسال امتیازات خود به دانشگاه های خصوصی می توانید بدون محدودیت و آگاهانه تصمیم بگیرید.

راه های قبولی در آزمون sat ترکیه

منابع آزمون sat ترکیه به داوطلبان بین المللی کمک می کند که بتوانند در این آزمون به راحتی با نمره قابل قبولی پذیرفته شوند و به همین خاطر، مجموعه بورس تاپ با سابقه طولانی خود در این حوزه، معتبر و مطمئن ترین منابع را برای آمادگی هرچه بیشتر و کسب نتیجه رضایت بخش به داوطلبان این آزمون ارائه می دهد.

زمان آزمون sat ترکیه

آزمون SAT درماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر به صورت بین المللی  در کشورهای مخلتف به جزء ایران برگزار می گردد و البته مدت زمان اعتبار مدرک این آزمون 5 سال و سپس بعد از 5 سال داوطلب باید مجددا در آزمون شرکت نماید. جهت انتخاب زمان و محل برگزاری آزمون تنها تا  4 هفته و نهایتا 2 هفته قبل از برگزاری آزمون باید اقدام کنید. آخرین آزمون برگزار شده SAT در سال ۲۰۲۱ در تاریخ ۱۳ آذر یعنی ۴ دسامبر  برگزار شده است. آزمون SAT در امریکا ۷ بار ولی در دیگر کشورها ۶ مرتبه در سال برگزار می شود و آخرین تاریخ ثبت نام آزمون sat 2022 مورخ جمعه 22 بهمن 1400 (11/02/2022 ) و  جمعه  19 فروردین 1401 (08/04/2022 ) است.

به خاطر داشته باشید که تنها زمان ثبت نام تا شروع فرآیند آزمون یک ماه فاصله وجود دارد. هیئت برگزاری این آزمون، شرکت بیشتر از 1 مرتبه داوطلب در آزمون را بدون محدودیت می شناسد. اما مشاورین تحصیل در ترکیه بورس تاپ این نکته را یادآوری می کنند که چنان چه، نتیجه آزمون sat، نتیجه قابل قبولی نباشد سعی کنید سرجلسه و ضمن تکمیل فرم مخصوص و یا بعد از آزمون تا پایان هفته از طریق وب ‌سایت رسمی آزمون، نتیجه خود را باطل کنید.

زمان آزمون sat ترکیه

مهمترین سوالاتی که کاربران از ما میرسند

ایا ازمون sat در ایران برگزار می شود ؟

خیر – آزمون SAT  در سراسر دنیا مرکز خاصی دارد و در حال حاضر در خاورمیانه این آزمون برگزار می گردد. ایران و افغانستان جزء کشور های برگزار کننده آزمون نیستن. تنها ترکیه، امارات و آذربایجان را برای شرکت در آزمون SAT می توان جزء گزینه های ایده آل در نظر گرفت، به خاطر تحریم ها ایران جزء کشورهای برگزار کننده آزمون نیست. اما ترکیه متناسب با برآورد هزینه کمتر و نزدیکی با ایران، مقصد ایرانیان برای شرکت در آزمون اس ای تی به شمار می آید.

آیا آزمون sat سخت است ؟

برای پاسخ به این سوال باید به موارد زیر توجه کنید. سطح زبان انگلیسی و درک زبانی شما بر روی سختی و آسانی آزمون تاثیر واضحی می گذارد، آزمون sat در این شرایط می تواند آزمون تقریبا متوسطی به حساب آید. تمرکز شما صددرصد بر روی عملکرد بی تاثیر نیست. متناسب با 3 تا حدود 4 ساعت زمان آزمون  راندمان و تمرکز داوطلبان احتمالا افت نماید. شرکت در کلاس های جامع و منابع مطالعاتی  شما را با سطح آزمون آشنا می کند.

آزمون sat چگونه است؟

مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون sat ترکیه  ٣ ساعت محاسبه می شود و بخش های آزمون اس ای تی را به ریاضیات، درک مطلب، نوشتن (مقاله) می توان اختصاص داد. هزینه آزمون اس ‌ای ‌تی نیز ۵۲ دلار تقریبا برآورد می شود اما هزینه‌ های منطقه ‌ای چیزی حدود ۴۷ دلار است. نمره آزمون  از ۱۶۰۰ نمره با  میانگین  ۱۰۶۰ مد نظر قرار می گیرد. آزمون sat ترکیه جهت پذیرش تمامی رشته ها و تنها متناسب با دانشگاه محل پذیرش شرایط آن متفاوت است. در بین 10 دانشگاه برتر ترکیه تنها دانشگاه استانبول از این آزمون استفاده نمی کند.

ثبت نام در آزمون ست محدودیتی برای تعداد نفرات ندارد، البته حوزه های برگزاری باید قادر به پاسخگویی باشند. چنان چه به دریافت نمره در فاصله چند روزه فکر می کنید باید مبلغ 31 دلار را پرداخت نمایید تا قادر باشید نمره را سریع تر از موعد دریافت کنید. برای اعتراض به نمره بعد از اعلام نتایج و یا حتی درخواست تصحیح دستی اوراق مبلغ 55 دلار نیز برآورد می گردد.

خبر خوش این است که سوالات آزمون به هیچ وجه نمره منفی همان گونه که گفته شد، ندارد و تنها نمره از بخش هایی به دست می آید که پاسخ آن صحیح است.

جمع بندی

نمرات آزمون sat ترکیه ما بین 400 تا 1600 در نظر گرفته شده است. رشته های مختلف شرایط خاصی را برای پذیرش با نمره متفاوتی مشخص می کنند. این آزمون 95 سال که از قدمت آن می گذرد، به همین دلیل شما باید از منابع قدرتمند مجموعه بورس تاپ برای کسب نمره بالاتر و نتیجه رضایت بخش تری استفاده کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --