جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » چگونه زبان استانبولی یاد بگیریم؟
  • fastzaban
  • ۱۴ اسفند, ۱۳۹۹
  • ۱۲:۱۵
چگونه زبان استانبولی یاد بگیریم؟

چگونه زبان استانبولی یاد بگیریم؟

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

از گذشته تا به امروز زبان یکی از راه های برقراری ارتباط میان انسان ها به شمار می رفته است. زمانی که انسان فهمید می تواند به دیگر کشورها سفر کند و به صورت موقت و یا دائم در جای دیگری زندگی کند تصمیم گرفت تا زبان های خارجی را بیاموزد.

بنابراین کسانی که به طور معمول به کشورهای خارجی سفر می کنند به یک زبان دیگر نیز تسلط دارند تا کارهایشان با سرعت و کیفیت بیشتری انجام گیرد.

یکی از کشورهایی که در همسایگی ایران قرار گرفته و ایرانی ها چه به صورت کوتاه مدت و چه طولانی مدت دوست دارند به آن سفر کنند، کشور ترکیه است. یکی از الزامات زندگی در کشور ترکیه، توانایی صحبت به زبان ترکی است. اگر می خواهید بدانید که برای یادگیری این زبان باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید، ادامه متن را مطالعه کنید.

یادگیری زبان استانبولی

مقدمات یادگیری زبان استانبولی

یادگیری هر زبانی نیاز دارد تا شما ابتدا مقدمات آن را آموزش ببینید. زبان استانبولی نیز دقیقا به همین شکل است و کسانی که دوست دارند زبان را آموزش ببینند ابتدا باید با مقدمات آن آشنا شوند. در ادامه ما بیان خواهیم کرد که این مقدمات شامل چه مواردی هستند.

-یادگیری الفبای ترکی استانبولی

اولین قدم برای یادگیری زبان ترکی استانبولی یادگیری الفبای آن است. شما بدون آشنا شدن با الفبای آن نمی‌توانید کلمات را به خوبی یاد گرفته و آنها را تلفط کنید و در نهایت نیز در ساختن جمله نیز با مشکلات فراوانی رو به رو خواهید بود. پس ابتدا سعی کنید الفبا را به خوبی آموزش ببینید، بر روی آن تسلط کافی پیدا کنید و سپس به دنبال مراحل بعدی آموزش این زبان بروید.

-یادگیری لغات ترکی استانبولی

وقتی بر روی الفبا به صورت کامل تسلط پیدا کردید نوبت به آن می رسد که لغات این زبان را یاد گرفته و آنها را تمرین کنید. مهم ترین مواردی که در یادگیری لغات باید بدانید تلفظ درست و معنای کلمات است. سعی کنید فیلم های ترکیه ای که مناسب آموزش هستند را زیاد تماشا کنید تا بتوانید کلمات را به درستی ادا کرده و آنها را در جای خود به کار ببرید.

-تمرین گرامر پایه و ساختار جمله در زبان ترکی استانبولی

مرحله بعدی، یاد گرفتن گرامر و نحوه ساختن جمله است. وقتی لغات را آموزش دیدید نوبت به یادگیری ساختار جمله می رسد. برای آنکه یک جمله درست و با معنا بسازید باید گرامر زبان ترکی استانبولی را به خوبی بلد باشید تا بتوانید کلمات را به درستی در کنار هم قرار دهید تا فرضا اگر کسی از شما خواست در مورد اختلاف ساعت ایران و ترکیه یک جمله بیان کنید، بتوانید این کار را به درستی انجام دهید.

اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی

علاوه بر تماشای فیلم، اپلیکیشن های زیادی نیز موجود هستند که می توانند به شما کمک کنند تا این زبان را به بهترین شکل ممکن آموزش ببینید.

برای آنکه متوجه شوید کدام برنامه ها می توانند به یادگیری بهتر شما کمک کنند کافی است در گوگل سرچی انجام دهید و سپس با بررسی امکانات برنامه های مختلف، موردی که بیشترین امکانات را در اختیار شما قرار می دهد بر روی گوشی تان نصب کنید.

البته خوب است بدانید که این برنامه ها به شرطی می توانند به شما کمک کنند که شما به صورت روزانه، حداقل نیم ساعت برای آموزش بدین روش وقت صرف کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --