جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون MHLE » اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای کنکور کارشناسی ارشد بهداشت؟!
اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای کنکور کارشناسی ارشد بهداشت

اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای کنکور کارشناسی ارشد بهداشت؟!

فست زبان: طبق اخبار شنیده شده از مرکز آزمون زبان وزارت بهداشت، از سال آینده (۹۹) مدرک قبولی یا کسب نمره مشروط در آزمون زبان MHLE برای داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد همه کدرشته‌های وزارت بهداشت اجباری خواهد شد. در  ادامه با جزییات کامل این خبر همراه ما باشید.

اطلاعیه جدید سنجش پزشکی در خصوص حذف حدنصاب نمره زبان

متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور وزارت بهداشت سال 99-1400 را دارند توجه داشته باشند با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 حذف شده است. مدرک زبان mhle برای کنکور امسال اجرا نخواهد شد. تصمیمی که برای درس زبان کنکور امسال گرفته شده استبه شرح زیر می باشد:

اطلاعیه شماره 4: سازمان سنجش اعلام کرده که لزوم کسب 25 درصد زبان برای امسال حذف شده است.

اطلاعیه شماره 5: برای رشته ژورنالیسم پزشکی درس زبان انگلیسی پیشرفته با ضریب 3، برای رشته سم شناسی درس زبان انگلیسی با ضریب 2 و بقیه رشته ھای آزمون کارشناسی ارشد سال 99 با ضریب 3اعمال خواھد شد.

اطلاعیه شماره 6: ھمانگونه که در اطلاعیه شماره 5 اعلام شد برای رشته ژورنالیسم پزشکی درس زبان انگلیسی پیشرفته با ضریب 3، برای رشته سم شناسی درس زبان انگلیسی با ضریب 2 و بقیه رشته ھای آزمون کارشناسی ارشد سال 99 با ضریب 3 اعمال میشود .لذا رشته ھای امتحانی با ضریب زبان انگلیسی به شرح ذیل می باشد. دانلود اطلاعیه در لینک زیر قرار داده شده است. آپدیت شده در تاریخ 98/10/07

ضریب زبان انگلیسی آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 1399 (جدید)

اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت

چند روز پیش در تاریخ ۱۹ آذر ماه ۹۸ سایت سنجش پزشکی یک اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که مضمون آن «اجباری شدن مدرک آزمون زبان MHLE برای داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۹» بود. طبق این مصوبه قرار بر این شد که از آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی 99 – 1400 به بعد کسب نمره 45 (نمره 40 بصورت مشروط) در آزمون زبان انگلیسی MHLE و یا هر مدرک زبان معتبر دیگری برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت الزامی گردد.

البته اکنون این اطلاعیه از سایت سنجش پزشکی حذف شده است اما این تصمیم اجرا خواهد شد و احتمالا فقط در زمان اجرای آن تغییراتی رخ خواهد داد.

آیا حتما باید در آزمون MHLE شرکت کنید؟

خیر. با توجه به اینکه مرکز آزمون زبان سنجش پزشکی وزارت بهداشت قبولی در آزمون های مشابه زبان انگلیسی دیگر را معادل مدرک آزمون MHLE می‌پذیرد شما اجباری به شرکت در این آزمون برای اخذ مدرک زبان ندارید. طبق جدول زیر که توسط این سامانه قبلا اعلام شده است شما می توانید به جای شرکت در آزمون MHLE در آزمون‌های دیگر زبان مانند MSRT وزارت علوم، تولیمو سازمان سنجش، آیلتس آکادمیک و (TOEFL (IBT شرکت کنید و مدرک آنها را بجای مدرک MHLE ارایه کنید. 

1399-1400 1398-1399  نام آزمون
Pass  –  Provisional Pass  –  Provisional
54  –  60 49  –  55 MHLE
54  –  60 49  –  55 MSRT
5.5  –  6 5  –  5.5 IELTS (Academic)
64  –  72 59  –  66 TOEFL (iBT)
463  –  515 445  –  495 TOLIMO

حذف درس زبان عمومی از دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

شنیده‌ها حاکی از این است با تصویب این قانون، درس زبان عمومی از دفترچه کنکور کارشناسی ارشد حذف شود. این تصمیم اگر اجرایی شود می‌تواند مزیت‌هایی را برای داوطلبان ضعیف درس زبان انگلیسی بدنبال داشته باشد و آنها می‌توانند صرفا با مطالعه دروس تخصصی رتبه‌های دلخواه را در کنکور ارشد کسب نمایند.

 

در ادامه لینک مطالب مفید فست زبان برای شرکت در آزمون زبان MHLE برای شما آورده شده است. 

 

 

برای خرید بسته کامل آزمون MHLE وزارت بهداشت با ارسال رایگان کلیک کنید.

نظرات خود را در رابطه با این آزمون با ما در میان گذارید.

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه ها 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 1

  1. من زبان انگلیسیم ضعیفه ولی برای دروس اختصاصی قوی ام رشته مورد نظر من هم مرتبط به رشته علوم آزمایشگاهی. گرفتن مدرک زبان خیلی سخت تره تا در آزمون خیلی به ضرر ماست علاوه بر ما هیچ یک از دانشجویان ما در زبان تسلط کامل ندارند این خیلی بی انصافیه