جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون زبان دانشگاه آزاد » کلاس آنلاین ept – مزایا و معایب
 • fastzaban
 • ۱۲ خرداد, ۱۳۹۸
 • ۱۰:۱۰
مزایا و معایب کلاس آنلاین ept - هزینه کلاس آنلاین - کلاس آنلاین ept - فست زبان

کلاس آنلاین ept – مزایا و معایب

فست زبان: در این مطلب از وبسایت تخصصی آزمون ept، قصد داریم در مورد مزایا و معایب شرکت در کلاس آنلاین ept و تفاوت آن با دوره های حضوری با شما صحبت کنیم.

کلاس آنلاین چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شما دیگر نیازی نیست برای آمادگی یک آزمون به جایی مراجعه کنید و یا حضور فیزیکی داشته باشید، بلکه می توانید در منزل و تنها با داشتن یک ابزار الکترونیکی هوشمند مانند گوشی موبایل، تبلت، لپتاپ و یا کامپیوتر با اتصال به اینترنت در هر نقطه‌ای از دنیا آموزش ببینید.

کلاس آنلاین یا سامانه آموزش مجازی یک محیط آموزش و یادگیری است که در آن به شرکت کننده ها آموزش از راه دور ارائه می شود و آنها می توانند در بستر اینترنت باهم ارتباط برقرار کنند، تعامل داشته باشند، سخنرانی ها و ارائه ها را مشاهده کنند و در مورد آن بحث کنند و با کار گروهی با منابع آموزشی درگیر شوند. (منبع)

نکته مهم: منظور از کلاس آنلاین، به هیچ وجه کلاس های تلگرامی که این روزها نیز خیلی مد شده است، نیست.

مزایای کلاس آنلاین ept

اگر بخواهیم بصورت کلی در مورد مزایای شرکت در کلاس آنلاین صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. صرفه جویی در زمان
 2. صرفه جویی در هزینه
 3. دسترسی به آموزش در هر نقطه‌ای از کشور
 4. مرور مطالب در هر مکانی
 5. عدم محدودیت دسترسی به اساتید برجسته یک رشته یا موضوع
 6. حق انتخاب بیشتر برای یک دانشجو
 7. تنوع در نحوه ارایه مطالب
 8. سرعت در آموزش

به هر حال شرکت در یک کلاس آنلاین می تواند در هزینه‌ها و زمان شما بسیار صرفه جویی کند. همچنین دیگر نیازی نیست برای شرکت در کلاس یک استاد برجسته از شهر خود خارج شوید. بلکه می توانید در پشت سیستم خود بنشینید و در هر نقطه‌ای از کشور و تنها با اتصال به اینترنت سر کلاس مربوطه حاضر شوید.

یکی دیگر از مزیت های کلاس آنلاین مرور مطالب بعد از پایان کلاس است؛ بیشتر دوره های آنلاین این امکان را در اختیار شما قرار می دهند تا بعد از پایان کلاس به ویدیوی ضبط شده آن جلسه برای مدتی دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید.

همچنین هیچ محدودیتی در نحوه ارایه مطالب برای استاد وجود ندارد و می تواند از روش های مختلفی مانند ارایه جزوه pdf و یا ارایه پاورپوینت و … برای آموزش استفاده کند و شما می توانید از این روش‌ها برای یادگیری بهتر خود استفاده کنید.
مزیت جالبتر شرکت در کلاس مجازی سرعت در آموزش و یادگیری است؛ در این دوره ها مطالب می توانند بصورت فشرده تر و در زمان کوتاهتری ارایه و یاد گرفته شوند.

معایب کلاس مجازی EPT

از جمله معایب شرکت در کلاس آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عدم آشنایی با نحوه شرکت در کلاس
 2. نصب نرم افزارهای خاص
 3. حاضر شدن در کلاس در یک زمان خاص
 4. کیفیت پایین اینترنت
 5. قطع و وصل شدن زیاد در برخی موارد
 6. عدم دسترسی به کلاس در صورت غایب بودن
 7. عدم ارایه فایل جلسات

بزرگترین عیب یک کلاس مجازی عدم دسترسی به فایل آفلاین جلسات است. البته در برخی موسسات فایل ضبط شده در اختیار شما قرار می گیرد اما برای مشاهده بایستی به ایتنرنت دسترسی داشته باشید و همچنین محدودیت زمانی نیز برای استفاده از ویدیوها وجود دارد و بعد از مدتی مشخص، شما دیگر امکان استفاده از دوره را ندارید.

از دیگر معایب کلاس آنلاین، حضور در یک تایم خاص است؛ شما ممکن است در آن زمان به اینترنت دسترسی نداشته باشید و در نتیجه کلاس را از دست بدهید.

همچنین برای استفاده از کلاس مجازی شما نیازمند نصب نرم افزار مخصوص هستید و در صورت عدم آشنایی شاید به دردسر بیفتید. بدلیل برگزاری کلاس در بستر اینترنت شما بایستی در طول تمام دوره به اینترنت با سرعت مناسب دسترسی داشته و در غیر اینصورت ممکن است در طول برگزاری دوره با قطع شدن های متعدد مواجه شوید و حتی قید کلاس را بزنید.

حتما مطالعه کنید: آموزش تصویری لغات ۵۰۴ واژه

کلاس آنلاین EPT دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد از سال ۹۷ تصمیم گرفت برای کمک به قبولی داوطلبان این آزمون، از روش آموزش مجازی استفاده کند. بدین صورت که داوطلبان در دوره‌های آنلاین که به مدت یک ماه و نیم است، شرکت می کنند و در پایان هر دوره در آزمون آنلاین شرکت خواهند کرد. این دوره‌ها در سه سطح برگزار می شود و اگر دانشجو بتواند در امتحان پایان ترم نمره 50 کسب نماید، نمره او جایگزین نمره EPT خواهد شد.

شرط ورود به این کلاس‌ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره 200 از 1000 می‌باشد. داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین 200 تا 390 شده می بایست در کلاس های سطح یک ثبت نام کنند. داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین 400 تا 590 شده می بایست در کلاس‌های سطح دو ثبت نام کنند و داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بالاتر از 600 شده می بایست در کلاس‌های سطح سه ثبت نام کنند. (منبع)

هزینه کلاس آنلاین

هزینه شرکت در کلاس مجازی بسیار متغیر است و شاید بتوان گفت چارچوب خاصی ندارد اما در برخی موارد به مراتب کمتر از دوره‌های حضوری است. هر چند این موضوع با مدت زمان دوره رابطه مستقیم دارد و دوره‌های فشرده‌تر هزینه کمتری نسبت به دوره‌های طولانی مدت دارند. مبلغ دقیقی نمی‌توان عنوان کرد ولی بصورت تقریبی می توان گفت هزینه شرکت در یک کلاس مجازی برای آزمون EPT بین ۲۵۰ هزار تومان تا حتی ۱ میلیون تومان در برخی موارد می باشد!

دوره های حضوری آزمون ept یا کلاس مجازی

کلاس حضوری ept

دوره‌های حضوری با کیفیت، معمولا در شهرهایی مانند تهران برگزار می شود و شاید خیلی از داوطلبان به این کلاسها دسترسی نداشته باشند. اما خوشبختانه خیلی از اساتید در حال حاضر دوره های آنلاین هم برگزار می کنند؛

بنابراین راه حل مناسب این دوستان شرکت در کلاس های آنلاین است و می توانند با هزینه‌های به مراتب کمتر نسبت به دوره های حضوری ept خود را برای آزمون آماده کنند. از نظر ارایه مطالب نمی توان تفاوتی بین کلاسهای حضوری و مجازی قائل شد اما خوب از نظر هزینه و شرایط شرکت در کلاس شاید برخی از داوطلبان دوره های حضوری را ترجیح بدهند و یا بالعکس.

کلاس آفلاین EPT

خوب تا اینجای مطلب با مزایا و معایب شرکت در کلاس های آنلاین آشنا شدید. اما در ادامه شما را با شیوه‌ای دیگر برای آمادگی و قبولی در آزمون ای پی تی آشنا خواهیم کرد که هم هزینه آن بسیار مناسب است و هم دسترسی به آن بسیار ساده و بدون محدودیت زمانی است!

کلاس آفلاین ept شامل ویدیوهای آموزشی است که شما می توانید آنها را بر روی سیستم خود دانلود کنید و بدون محدودیت زمانی و یا دسترسی به اینترنت از این آموزش‌ها بهره‌مند شوید. از مزایای این دوره‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پرداخت هزینه فقط برای اولین بار
 2. دانلود و ذخیره فایلها بر روی سیستم
 3. عدم نیاز به اینترنت برای مشاهده ویدیوها
 4. بدون محدودیت زمانی
 5. بروز بودن آموزش‌ها
 6. کیفیت بالای ویدیوها
 7. هزینه کمتر نسبت به دوره‌های مشابه

در کلاس مجازی آفلاین آمادگی آزمون ept فست زبان شما تنها با پرداخت یکبار هزینه ثبت نام، به بیش از 17 ساعت آموزش کامل و حرفه‌ای گرامر و درک مطلب با تدریس استاد مهرداد زنگیه وندی دسترسی خواهید داشت.

این دوره بصورت آفلاین است و شما فقط کافیست فایل های جلسات را که حجمی در حدود 3 گیگابایت دارند یکبار دانلود کنید و روی سیستم خود ذخیره کنید. بعد از آن می توانید تا همیشه و بدون هیچ محدودیتی از این آموزش ها بهره‌مند شوید.

برای مشاهده نمونه این تدریس می توانید به منوی آموزش و قسمت ویدیوهای آموزشی در بالای سایت مراجعه کرده و حدود ۱۰۰ دقیقه از این دوره را بصورت رایگان مشاهده کنید. همچنین بخشی کوتاهی از این کلاس را در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

برای تهیه فیلم آموزش گرامر ept استاد مهرداد زنگیه وندی کلیک کنید.

در پایان از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید سپاسگزاریم و خوشحال می شویم اگر سوال یا نظری در رابطه با آزمون EPT دانشگاه آزاد دارید در قسمت نظرات پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --