جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون TOEFL » برترین منابع برای کسب نتیجه در آزمون TOEFL IBT
برترین منابع برای کسب نتیجه در آزمون TOEFL IBT

برترین منابع برای کسب نتیجه در آزمون TOEFL IBT

فست زبان: یکی از جالب ترین مباحث در زمینه آموزش زبان انگلیسی و خصوصا آزمون تافل این سوال است که بهترین کتاب، نرم افزار، اپلیکیشن یا وب سایت ها برای یادگیری و آمادگی آزمون TOEFL کدامند؟ چطور می توانم نمره ای بالای ۱۰۰ در آزمون تافل کسب کنم؟ در این پست بهترین منابع ممکن که می‌توانند به شما در کسب نتیجه قطعی در آزمون تافل کمک کنند را معرفی خواهیم کرد. 

قبل از هر چیز باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که برای کسب نمره عالی در آزمون تافل، کافی است که زبان انگلیسی را به کمک نرم افزار، کتاب یا کلاس، بطور عمومی یاد بگیرید و سپس تکنیک‌های ویژه آزمون را به کمک یک سری نرم افزار و کتاب و وبسایت که اینجا معرفی می‌کنیم یاد بگیرید. یعنی تافل سنجیدن همان مهارت‌های عمومی زبان انگلیسی است که فقط چند تکنیک برای کسب نمره بهتر نیاز دارد.

در این مقاله ما با استناد به موسسات معتبر آموزش تافل همچون Magoosh, Toeflgoanywhere و خود وب سایت رسمی ETS این منابع را معرفی می‌کنیم. در ضمن تجربیات نگارنده و تنی از دوستان که نمره بالای ۱۰۰ در تافل کسب کرده‌اند نیز در حد اندکی به مقاله افزوده شده است.

بخش ۱: منابع چاپی (منابع اصلی)

مطالعه منابع چاپی بدون شک ابتدایی‌ترین گام برای شرکت در یک آزمون است. برای آزمون زبان TOEFL هم منابع مختلف و خوبی در جهان کار شده است که در ادامه با ۴ مورد از پرکاربردترین آنها آشنا خواهیم شد:

۱. کتاب Barrons TOEFL iBT 15th Edition

۱. کتاب Barrons TOEFL iBT 15th Edition

این کتاب جزو بهترین‌ها برای آمادگی آزمون تافل است. هر چیزی که در زمینه آشنایی با تکنیک های تافل نیاز دارید و نمونه تست‌ها در این کتاب وجود دارند. دقت کنید که حتما ویرایش ۱۵ این کتاب را تهیه کنید. کتاب بهمراه سی دی فایل‌های صوتی و پاسخ‌های نمونه بخش speaking ارائه می شود. همانگونه که می دانید موسسه بارونز جزو بهترین‌ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی می باشد.

دانلود فایل PDF و فایل‌های صوتی کتاب Barrons TOEFL iBT 15th Edition (منبع)

 

۲. کتاب Delta key to the next generation TOEFL test

۲- کتاب Delta key to the next generation TOEFL test

حجم این کتاب نسبت به کتاب Barrons بیشتر است ولی جزئیات بیشتری را هم در مورد تکنیک های تافل ارائه می دهد. هر چند تکنیک های ارائه شده در این کتاب آنقدر زیاد هستند که ممکن است شما را گیج کنند ولی با این کتاب چیزی از آزمون تافل کم نخواهید داشت.

کتاب Deltas Key to the Next Generation TOEFL Test کلید آزمون تافل iBT است و کتاب مرجعی برای آشنایی با مهارت های تافل است. کتاب حاضر به ارزیابی و آموزش چهار مهارت اصلی مهارت خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن پرداخته و علاوه بر آن نکات مهم دستور زبان به صورت جداگانه پرداخته است. این کتاب شامل سی دی نرم افزار می باشد. فراموش نکنید که بهمراه این کتاب یک دی وی دی هم باید دریافت کنید و حتما نسخه Revised Edition را خریداری کنید.

 

۳. کتاب TOEFL test preparation kit 2nd edition

کتاب TOEFL Test Preparation KIT

این کتاب توسط خود ETS ارائه شده و تمرین ها و نکات مطرح شده در آن کاملا شما را با سطح آزمون آشنا می کند. کتابی کاملا استاندارد و مختصر. کتاب کیت مجموعه‌ ای کامل از ۹۸۰ تست و آموزش نکات آزمون تافل است.

دانلود کتاب TOEFL Test Preparation KIT نسخه اصلی و کامل

 

۴. کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test

۴- کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test

این کتاب هم جزو کتاب های برتر برای آمادگی آزمون تافل است که توسط موسسه معتبر کمبریج تهیه شده است. برای تهیه این نسخه حتما سعی کنید ویرایش چهارم و جدیدتر را تهیه کنید. 

دانلود فایل PDF و صوتی کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test (منبع)

 

بخش ۲: نرم افزار و اپلیکیشن (اختیاری-تکمیلی)

یکی از منابع دیگر برای آمادگی آزمون تافل نرم افزارهای آموزشی هستند که برای این آزمون کار شده‌اند. نکته بسیار مهم این است که برای آزمون تافل شما باید بطور کلی در زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و به کمک این وب سایت ها و نرم افزارها و کتاب هایی که اینجا معرفی می کنیم با تکنیک های آزمون آشنا شوید!

۱. اپلیکیشن TOEFL Preparation

۱- اپلیکیشن TOEFL Preparation

یکی از اپلیکیشن های گوشی است که بالاترین رنک در بین کاربران را به خود اختصاص داده است. یک اپلیکیشن رایگان. هر چند کیفیت مطالب در حد منابع پرمیوم نمی باشد ولی با موضوعات متنوعی آشنا خواهید شد. ضمن اینکه واژگان و فایل های صوتی موجود در آن برای آمادگی شما بسیار مفید خواهد بود.

ویژگی‌های اصلی اپلیکیشن TOEFL Preparation:

 • بیش از ۳۰۰۰ سوال نوشته شده توسط مربیان متخصص که تمام بخش‌های آزمون زبان انگلیسی را پوشش می‌دهد: بخش شنیداری، بخش خواندن، بخش نوشتن، بخش مکالمه
 • نقاط قوت و ضعف خود را با تجزیه و تحلیل درون برنامه شناسایی کنید.
 • آمار مفصل پیشرفت شما برای هر سوالی
 • تقویم بازبینی روزانه براساس مطالعه شما
 • پشتیبانی از حالت آفلاین
 • پشتیبانی از قابلیت متن به گفتار

لینک های دانلود اپلیکیشن TOEFL Preparation

پیشنهاد مطلب: ۷ اپلیکیشن برتر رایگان برای یادگیری زبان + دانلود نسخه‌های پولی

 

۲. اپلیکیشن Magoosh Toefl app

۲- اپلیکیشن Magoosh Toefl app

با Magoosh TOEFL speaking، شما قادر خواهید بود:

 • تمام انواع سوالات مستقل و یکپارچه را تمرین کنید
 • با طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند تاریخ، هنر، علوم و زندگی مدرسه آشنا شوید.
 • پاسخ به سوالات با فشار زمانی
 • از پاسخ‌های نمونه مناسب و نکات مربوط به توسعه محتوا یاد بگیرید
 • پشتیبانی از حالت آفلاین
 • بدون تبلیغات آزار دهنده

لینک های دانلود Magoosh Toefl app

پیشنهاد مطلب: ۸ نرم افزار فوق العاده ترجمه برای گوشی آیفون شما

 

بخش ۳: وبسایت‌های مناسب برای آمادگی آزمون TOEFL IBT

وب سایت های آنلاین و رایگان آموزش تافل بعنوان ابزاری مکمل برای یادگیری تافل محسوب می شوند و نه منبع اصلی. علت اصلی هم این است که دقتی که در موقع طراحی مطالب برای این وبسایت‌ها صرف می‌شود هیچگاه منسجم و به اندازه نرم افزارها و کتابها تحقیق شده و علمی نیستند.

۱. سایت رسمی ETS

۱. سایت رسمی ETS

قطعا بهترین سایت برای شروع و آشنایی با کلیات و ساختار آزمون تافل همان سایت رسمی ETS می باشد. در این وبسایت یک سری نمونه سوال و راهنمای کلی نحوه برگزاری آزمون برای شما قرار داده شده است که رایگان می باشند. یک پکیج نمونه آزمون هم هست که فقط شما را با ساختار آزمون آشنا می‌کند.

آدرس وب سایت رسمی ETS

۲. وب سایت Quizlet

تصویری از وب سایت Quizlet آموزش تافل

یک وب سایت تمام عیار که تقریبا همه چیز در خود دارد. شما را با موضوعات متنوع آشنا می کند، از شما آزمون می گیرد و کلمات تافل را به شما می آموزد. بخش‌هایی از سایت Quizlet رایگان است و برای استفاده از بخش‌های دیگری باید هزینه پرداخت کنید. حتما سری به این سایت بزنید.

آدرس وب سایت Quizlet

3. Magoosh

Magoosh یک وب سایت محبوب برای افرادی است که به دنبال تهیه دوره‌های آنلاین هستند. این سایت دوره‌های آموزشی مقدماتی را برای چند آزمون زبان معروف فراهم می‌کند، مانند آزمون gre، تافل و GMAT. آنها اینکار را ویدیوهای کاربردی انجام داده‌اند. هر تمرین عملی ویدیوی مربوط به خودش را برای توضیح ساختار، دستور زبان و اشتباهات رایج دارد. شما می‌توانید چیزهای زیادی را از این درس‌های ویدیویی یاد بگیرید. نرم‌افزارهای آنها دارای یک طراحی ساده و کاربر پسند است. مربیان آنلاین نیز هر زمان که سوال می‌کنید یا نیاز به پاسخ‌های سریع دارید، در دسترس هستند.

شهریه: ۳۹ – ۸۹ دلار (به طرحی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد)

آدرس سایت Magoosh

 

۴. فست زبان ویدیو

در وبسایت فست زبان ویدیو نیز می توانید ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی را برای مهارت های مختلف بصورت رایگان مشاهده کنید.

آدرس سایت فست زبان ویدیو

شما نیز اگر منبع مناسب و جامعی را برای آزمون تافل می‌شناسید حتما در قسمت نظرات با ما در میان گذارید تا به این مطلب اضافه کنیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

منبع: چرب زبان

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --