جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » مقالات آموزشی » ۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان + ویدیو
  • fastzaban
  • ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹
  • ۱۲:۱۸
۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان

۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان + ویدیو

مقالات زیادی در اینترنت برای یادگیری زبان انگلیسی بزرگسالان وجود دارد، اما در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی برای بچه ها شاید موارد زیادی نباشد. اگر شما والدین هستید و فرزندی دارید که در حال یادگیری زبان انگلیسی است، احتمالا می خواهید بدانید که چگونه می توانید در این راه به آنها کمک کنید. پس مطالعه این مقاله را در فست زبان از دست ندهید تا ۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان را به شما آموزش دهیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

سخن آغازین

شاید قبلا با فست زبان ویدیو آشنایی داشته باشید، اما برای آندسته از عزیزانی که با این سایت آشنایی ندارند باید توضیح دهیم شما والدین عزیز می توانید در بستری کاملا استاندارد و جذاب به کودکان خود زبان انگلیسی بیاموزید. وبسایت فست زبان ویدیو شامل ویدیوهای آموزشی بسیار جذاب و بروز کاملا رایگان برای یادگیری زبان است که می توانید در منزل به فرزندان خود آموزش دهید و آنها را علاقه‌مند به یادگیری کنید.

برای آشنایی بیشتر با ویدیوهای آموزش انگلیسی به کودکان سایت FastZabanVideo کلیک کنید.

خوب بریم سراغ اصل مطلب.

اصلا چرا کودک ما باید انگلیسی یاد بگیرد

به چند دلیل زیر بهتر است در همین سال های ابتدایی زندگی فرزندتان به او یک زبان جدید مانند انگلیسی بیاموزید:

  • آنها به صحبت کردن به انگلیسی عادت می کنند.
  • یادگیری یک زبان خارجی دارای مزایایی مانند انعطاف پذیری ذهن، افزایش خلاقیت، تقویت حافظه، تفکر انتقادی بهتر و مهارت حل مسئله است
  • دسترسی بهتر به اطلاعات در اینترنت
  • پیشرفت تحصیلی بالاتر
  • آشنایی با فرهنگ های جدید
  • ارتباط برقرار کردن با افراد کشورهای مختلف
  • و …

یاد دادن انگلیسی به کودکان کار نسبتا سختی است. یعنی شما نمی توانید آنها را یکجا بنشانید و قواعد انگلیسی را به آنها آموزش دهید. بلکه آنها خیلی زود از اینکار خسته می شوند و بدون شک آن را کنار می گذارند. در ادامه روش هایی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید آنها را به یادگیری زبان علاقه‌مند کنید.

1. داشتن برنامه روزانه

بهترین راه برای یادگیری، تمرین روزانه است. از اینرو بهتر است یک برنامه منظم روزمره را برای فرزند خود تنظیم کنید. یک زمان خاص را تعیین کنید. جلسات کوتاه حدود پانزده تا بیست دقیقه برای کودکان خردسال کافی است. همچنین به خاطر داشته باشید که جلسات کوتاه و منظم بهتر از جلسات طولانی و نامنظم است. 

پیشنهاد فست زبان ویدیو: آموزش الفبای انگلیسی با موزیک و انیمیشن به کودکان

2. نمایش کتاب های تصویری

۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان - کتاب های تصویری

کودکان عاشق کتاب های رنگی و عکس دار هستند. از اینها استفاده کنید تا الفبا، اسامی حیوانات، میوه ها، سبزیجات و غیره را به آنها یاد دهید. با نشان دادن تصویر شروع کنید و به آنها بگویید که چه چیزی است، سپس از آنها بخواهید که تصاویر را به تنهایی نامگذاری کنید. برای مثال، تصویر یک سگ را نشان دهید و به آنها بگویید “this is a dog”. هنگامی که آنها شروع به شناسایی سگ کردند، از آنها بپرسید “?where is the dog” «سگ کجاست» و اجازه دهید که به شما نشان دهند. 

3. استفاده از داستان های انگلیسی

۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان - 3. استفاده از داستان های انگلیسی

خواندن داستان های کوتاه برای کودکان یک روش مؤثر در آموزش زبان انگلیسی است. این کمک می کند تا کودکان زبان را یاد بگیرند و همچنین مهارت های گوش دادن و خواندن را خود را تقویت کنند.

4. از موقعیت های مختلف استفاده کنید

سعی کنید در موقعیت های مختلفی به کودک خود آموزش دهید. مثلا زمانیکه برای خرید به فروشگاه می رید برخی کلمات را به او یاد دهید و زمانیکه در آشپزخانه هستید اسم وسایل مختلف را به او آموزش دهید.

۵. بچه ها را تشویق کنید

در هنگام آموزش به کودکان، از هر اشتباه شان انتقاد نکنید بلکه روی چیزهایی که بلد هستند تمرکز کنید. این واقعا مهم است و اغلب اوقات، معلمان و والدینی را می بینیم که از بچه های خردسال که خیلی سخت تلاش می کنند تا زبان یاد بگیرند، ایراد می گیرند و اشتباهات شان را گوشزد می کنند. این مساله می تواند حتی منجر به دور شدن بچه ها از یادگیری شود و یا حتی آن را به کلی کنار گذارند.

۶. بهترین راه برای آموزش انگلیسی به کودکان، جذاب‌تر کردن آن است

۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان - بازی کردن

اگر فرزند شما فکر کند آموزش هایی که دارد می بیند اضافی هستند، شاید علاقه‌ای به ادامه کار نداشته باشند. بهترین راه برای رفع این مشکل جذاب تر کردن آموزش است. مثلا سعی کنید در قالب بازی، شعر، کارتون، ورزش و یا آهنگ به آنها آموزش دهید تا از این کار خسته نشوند و به انجام آن علاقه‌مندتر شوند.

۷. انگلیسی را به درون خانه بیاورید

کتاب های به زبان انگلیسی را در خانه خود داشته باشید، با بچه ها انیمیشن های زبان اصلی تماشا کنید و به آهنگ های انگلیسی گوش دهید. هرچه فرزند شما انگلیسی بیشتر بشنود، یادگیری این زبان برای آنها راحت تر خواهد شد.

۸. بر فرآیند آموزش نظارت داشته باشید

۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان - نظارت بر آموزش

اگر کودک تان در کلاس های آموزشی شرکت می کند، اطمینان حاصل کنید که در کلاس ها حضور فعال دارد و به آموزش ها علاقه نشان می دهد.

۹. به هیچ عنوان تحت فشار قرار ندهید

اگر فرزندتان در حال آموختن است و فشار زیادی را برای انجام دادن این کار احساس کند، دچار استرس می شود و مطمینا این تأثیر منفی بر بقیه فعالیت هایش خواهد گذاشت.

۱۰. خودتان هم انگلیسی یاد بگیرید

اگر زبان انگلیسی شما نیاز به پیشرفت دارد، می توانید کلاس شرکت کنید تا نشان دهید یادگیری زبان انگلیسی برای شما مهم است. بخصوص کودکان بزرگتر ممکن است فکر کنند که اگر شما کاری را انجام نمی دهید، آنها نیز مجبور نیستند آن را انجام دهند. 

۱۱. با او انگلیسی حرف بزنید

۱۳ نکته کاربردی برای آموزش زبان به کودکان - با او انگلیسی حرف بزنید

اگر انگلیسی تان خوب است پس سعی کنید با فرزندتان انگلیسی صحبت کنید. حتی عبارات کوتاهی مانند “I love you” «دوستت دارم»، “come here” «بیا اینجا» یا “sit down” «بشین» برای شروع بسیار عالی هستند. فرزندان شما به شنیدن این جملات عادت می کنند و این می تواند به ارتقای سطح آنها کمک کند.

۱۲. بچه ها خیلی زود خسته می شوند

در آموزش و انجام تکالیف هیچ موقع زیاده‌روی نکنید! اگر کودک شما احساس خستگی می کند حتما به او استراحت دهید و یا بازی کنید تا دوباره به ادامه فعالیت علاقه مند شود.

۱۳. به افزایش دامنه لغت کودک کمک کنید

چندین روش وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. بطور مثال کودک خود را تشویق کنید که برچسب نام انگلیسی وسایل مختلف منزل را روی آنها بچسباند. هر هفته کودک خود را (با آرامش) با کلمات جدید آشنا کنید؛ یا از فرزندتان بخواهید تمام کلمات جدیدی را که هر روز یاد گرفته است برای شما بگوید.

ویدیو

در ادامه ویدیوهایی جذاب که در فست زبان ویدیو می توانید برای آموزش زبان به فرزندان خود استفاده کنید را آورده‌ایم: (همه این ویدیوها را می توانید بصورت رایگان در فست زبان ویدیو تماشا کنید)

ویدیوی Hello

ویدیو در حال بارگزاری است...

آموزش زبان انگلیسی به کودکان – اسامی حیوانات دریایی

ویدیو در حال بارگزاری است...

آموزش انگلیسی به کودکان: اسم میوه ها و سبزیجات

ویدیو در حال بارگزاری است...

آموزش انگلیسی به کودکان – رنگها به زبان انگلیسی

ویدیو در حال بارگزاری است...

جمع بندی

بدیهی است کارهای دیگری نیز وجود دارد تا به فرزند خود کمک کنید تا زبان انگلیسی را یاد بگیرد. برای بچه ها مهمترین چیز تشویق است؛ بنابراین اگر این کار را انجام دهید، به بهترین وجه ممکن به او کمک خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --