جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png' ]
خانه » مجموعۀ TOEFL » همه چیز در مورد آزمون تافل کتبی
همه چیز در مورد آزمون تافل کتبی

همه چیز در مورد آزمون تافل کتبی

تافل (TOEFL)، که تلفظ صحیح‌تر آن تِوفل هست، مخفف عبارت Test of English as a Foreign language است یک آزمون جامع و استاندارد زبان انگلیسی است که برای ورود به بیش از ۴۶۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا و دیگر کشورهای جهان مورد نیاز است.

همچنین خارجی‌هایی که دارای مشاغل حرفه‌ای هستند برای ادامۀ فعالیت‌های حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا به مدرک تافل نیاز دارند. نمرۀ کسب‌شده در این آزمون دو سال اعتبار دارد.
تافل کتبی و کامپیوتری از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۸، آزمون تافل تنها به‌صورت کتبی برگزار می‌شد و شرکت‌کنندگان پاسخ‌هایشان را روی یک برگه با مداد علامت می‌زدند. در سال ۱۹۹۸ ETC که آزمون تافل را طراحی می‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخۀ کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به‌صورت کامپیوتری عرضه کردند. علاوه بر این دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، یک آزمون جدیدتر نیز وجود دارد تفاوت‌های زیادی با دو نسخۀ دیگر دارد (نسخۀ iBT)؛ از آن جمله می‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره کرد.
آزمون کتبی تافل (PBT) تافل کتبی یک آزمون زمان‌بندی شده است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:
۱- بخش شنیداری ۵۰ پرسش ۳۵ دقیقه
۲- بخش ساختار و نگارش ۴۰ پرسش ۲۵ دقیقه
۳- درک مطلب ۵۰ پرسش ۵۵ دقیقه

با تافل اینترنتی بیشتر آشنا شویم
حتما بخوانید

بخش شنیداری

 این بخش از تافل توانایی شما را در درک مکالمه‌های انگلیسی آمریکایی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به سه قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول این بخش (Part A) شامل مکالمه‌های کوتاهی است که بین دو نفر صورت می‌گیرد و پس از پایان هر مکالمه پرسشی مبنی بر اینکه چه چیزی بین این دو نفر رد و بدل شده و یا پرسشی در مورد زمان یا مکان این مکالمه، مطرح می‌شود. در قسمت دوم (Part B) مکالمه‌های گسترده‌تری بین دو یا چند نفر انجام می‌شود و قسمت سوم (Part C) نیز دربرگیرندۀ سخنرانی‌هایی است که بیشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهی و آکادمیک است.

بخش ساختار و نگارش

این بخش دو دسته از سؤالات را در بر می‌گیرد و هر دو دسته برای سنجش توانایی شما در تشخیص گرامر و ساختار صحیح در یک متن طراحی شده‌اند. در دسته اول سؤالات (ساختار یا Structure) شما باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهید. این دسته از سؤالات از یک جمله با یک یا چند جای خالی تشکیل شده است و شما باید گزینه‌ای را که به بهترین نحو جمله را تکمیل می‌کند، انتخاب کنید. در دستۀ دوم سؤالات (نگارش یا Written Expression) هم شما با جملات کاملی روبرو می‌شوید که زیر چهار قسمت آنها خط کشیده شده و شما بایستی کلمه یا عبارت نادرست را شناسایی کنید.

دوره آفلاین آموزش گرامر و درک مطلب استاد زنگیه‌وندی
حتما بخوانید

درک مطلب

مهارت کافی در درک متون انگلیسی و نیز دایرۀ لغات خوب، کلید موفقیت در همه بخش‌های تافل محسوب می‌شود، اما در این بخش این مهارت‌ها بطور خاص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمینه‌های علمی و دانشگاهی است و به دنبال هر متن ۱۰ پرسش مطرح می‌شود. همۀ اطلاعاتی که برای پاسخ به پرسش‌ها نیاز دارید در داخل متن‌ها گنجانده شده و شما نیاز به پیش‌زمینۀ علمی خاصی ندارید

۰/۵ (۰ Reviews)
دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات
کلاس فشرده آزمون‌های MSRT ،EPT‌ و UTEPT – تخفیف 10 درصدیاطلاعات بیشتر
بسته غیرحضوری قبولی در آزمون زبان - تابستان ۹۸