جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » ریپورتاژ آگهی » بهترین کشور برای مهاجرت بدون مدرک زبان ( معرفی 2 کشور )

بهترین کشور برای مهاجرت بدون مدرک زبان ( معرفی 2 کشور )

سلب مسئولیت: وبسایت فست زبان صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد. 

اگر دغدغه یادگیری زبان دارید یا به زبان مسلط نیستید و در پی کشوری هستید که برای مهاجرت نیازمند مدرک زبان نباشد در اینجا به شما لیستی از کشورها به همراه روش های مهاجرتی آن ها را معرفی میکنیم. 

اما قبل از اینکه این کشورها را به شما معرفی کنیم، باید به شما گوشزد کنیم بدون مدرک زبان یا بدون  تسلط به زبان  انگلیسی یا حداقل زبان مقصد مهاجرت شما بسیار سخت خواهد شد یا به چالش های بزرگی خواهید رسید. 

 

چالش های مهاجرت بدون مدرک زبان چیست؟

زندگی در خارج از کشور بدون مدرک زبان و تسلط داشتن به زبان کشور مقصد قطعا چالش‌های زیادی به همراه دارد. ممکن است برخی از افراد یا موسسات مهاجرتی  شما را ترغیب کنند که بدون تسلط به زبان می توانید به راحتی در کشور مقصد زندگی کنید. ولی این ادعا کاملاً اشتباه است در اینجا به برخی از این چالش‌ها اشاره می‌کنم: 

این چالش ها را آژانس مهاجرتی پارسی کانادا که خدمات مهاجرتی ارائه می دهد را از مصاحبه با کلاینت های مهاجرتی در اختیار ما قرار گذاشته است. 

مشکل در ارتباطات روزمره

ناتوانی در برقراری ارتباط مؤثر با مردم محلی می‌تواند باعث مشکلاتی در خرید، مراجعه به پزشک، استفاده از حمل و نقل عمومی و دیگر فعالیت‌های روزمره شود.

چالش در یافتن شغل

بسیاری از کارفرمایان نیاز به مدرک زبان دارند و نبود این مدرک می‌تواند فرصت‌های شغلی را محدود کند. حتی در مشاغل غیر تخصصی نیز ممکن است نیاز به دانستن حداقلی از زبان محلی باشد.

چالش  در تحصیل کردن

برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خارجی، معمولاً نیاز به مدرک زبان است. نبود این مدرک می‌تواند مانعی برای ادامه تحصیل باشد.

عدم وفق با جامعه کشور مقصد

عدم توانایی در برقراری ارتباط می‌تواند منجر به انزوای اجتماعی و دشواری در پیدا کردن دوستان و شبکه‌های حمایتی شود.

زبان بخشی از فرهنگ است و ندانستن زبان می‌تواند فهم و درک فرهنگ و رسوم محلی را دشوار کند، که این خود می‌تواند منجر به سوء تفاهم‌ها و مشکلات بین‌فرهنگی شود.

برای غلبه بر این چالش‌ها، توصیه می‌شود قبل از مهاجرت به کشور مقصد، حداقل سطحی از زبان آن کشور را بیاموزید و پس از مهاجرت نیز به یادگیری زبان ادامه دهید.

به کدام کشورها می توان بدون مدرک زبان هم مهاجرت کرد؟

برخی از کشورها در جهان بدون مدرک زبان به متقاضیان مهاجرتی اقامت میدهند اما طبق روش و شرایط خاصی این امکان را فراهم میکنند. 

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان 

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا بدون نیاز به مدرک زبان وجود دارد. در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می‌کنم:

برنامه جابجایی بین‌المللی (IMP)

 این برنامه به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا در صورت عدم وجود نیروی کار کانادایی مناسب، کارگران خارجی را بدون نیاز به LMIA استخدام کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری (خرید بیزینس) 

خرید بیزینس یکی از روش هایی است که نیازی به مدرک زبان ندارد ولی بعدا برای اخذ اقامت دائم شما به این مدرک زبان نیاز دارید.

 مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج بدون مدرک زبان

اگر همسر شما main اصلی پرونده یکی از روش های مهاجرتی به کانادا باشد . شما در صورتی که همسر قانونی و رسمی متقاضی اصلی باشید می توانید بدون مدرک زبان به کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا بدون مدرک زبان 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است، اما دشوار است. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها برای صدور ویزای تحصیلی به مدرک زبان آیلتس یا تافل نیاز دارند. اما برخی از موسسات شرایط پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان را فراهم کرده‌اند. این موسسات قوانین متفاوتی دارند و هنگام درخواست ویزای تحصیلی باید این قوانین را بررسی کنید. عامل سن نیز در اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان تاثیر دارد و شانس دریافت این نوع ویزا برای افراد در سن دبیرستان و لیسانس بیشتر است. برای دریافت این ویزا، باید دانش حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشید و در کلاس زبان شرکت کنید تا در انتهای دوره از شما تست گرفته می‌شود.

مهاجرت به آلمان بدون مدرک زبان 

مهاجرت به آلمان بدون دانش زبان انگلیسی یا آلمانی چالش‌برانگیز است، اما با روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

از طریق روش تحصیلی 

برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان، می‌توانید از دانشگاه‌هایی که نمره زبان نیاز ندارند، پذیرش مشروط بگیرید یا در کالج‌های زبان آلمان شرکت کنید تا به سطح مورد نیاز زبان برسید و سپس به دانشگاه وارد شوید. برخی از دانشگاه‌ها از طریق مصاحبه یا مدارک جایگزین نیز پذیرش می‌دهند.

پناهندگی (Asylum)

این روش نیازی به مدرک زبان ندارد اما بسیار پرخطر و دارای سختی های زیادی است. افراد پناهجو در وهله اول نیازی به مدرک زبان ندارند ولی بعد از مدتی برای ورود به جامعه آلمان باید در کلاس های یادگیری زبان شرکت کنند. 

از طریق جاب سیکر

جاب سیکر آلمان، مجوزی است که به متقاضی داده می شود تا  در طی 6 ماه، در کشور آلمان شغل  پیدا کند، برای این روش شما نیازی به مدرک زبان ندارید. 

از طریق خود اشتغالی (Self-Employment)

در روش مهاجرت از طریق برنامه خود اشتغالی به آلمان این روش نیازی به مدرک زبان ندارد، اما برای راه‌اندازی کسب و کار و تعامل با مشتریان و مقامات محلی، داشتن دانش زبان آلمانی بسیار مفید است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --