جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » سوالات MSRT تشریحی » نمونه سوالات MSRT سال ۹۶ + پاسخ تشریحی
سوالات آزمون msrt تشریحی

نمونه سوالات MSRT سال ۹۶ + پاسخ تشریحی

فست زبان: در این مطلب از مرجع آزمون MSRT سوالات آزمون سال ۹۶ را با پاسخ تشریحی کامل برای شما آماده کردیم. حتما با ماه همراه باشید.

تست: پاسخ تشریحی سوالات آزمون MSRT سال ۹۶

نمونه سوالات MSRT ۹۶ با پاسخ تشریحی
۱۷. پاسخ گزینۀ D است.
با همسانی در ربط دهنده های دو قسمتی neither … nor … مواجهیم. در این ساختارها، آنچه بین neither و nor قرار می گیرد، بایستی با آنچه بعد از nor قرار می گیرد، همسانی داشته باشد. همچنین، دقت کنید که بدلیل قرار گرفتن neither در ابتدای جمله، بایستی جابجایی فاعل و فعل کمکی صورت گیرد. بعد از nor از یک فعل وجهی can و یک فاعل (sport sailors) استفاده شده؛ پس، در جای خالی هم به ساختاری همسان آن نیاز داریم. در گزینه های A و C جابجایی فاعل و فعل صورت نگرفته؛ پس، این دو گزینه رد می شوند. پاسخ گزینۀ D است (بخش های ۵ و ۷ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

کتاب بانک سوالات آزمون MSRT با پاسخ تشریحی

در کتاب بانک سوالات آزمون MSRT یا Fast Bank‌ MSRT مجموعه سؤالات ادوار گذشتۀ آزمون MSRT در سال ۹۶ و ۹۷ با پاسخ مگاتشریحی گردآوری شده است. در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه‌ شده در کتاب‌های Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان (ویرایش جدید)، Fast Vocab (واژگان جامع) و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون‌های زبان دکتری (ویرایش جدید) استفاده شده است.
برای دانلود یک فصل رایگان کتاب کلیک کنید.

۳۶. پاسخ گزینۀ C است.
سؤال خوب و نکته داری است. برای پاسخ صحیح این سؤال، بایستی به مبحث مفعول حرف اضافه توجه ویژه ای کنید. فاعل جمله اسم مفرد study است و implements و people مفعول حرف اضافۀ of هستند و نبایستی آنها را با فاعل اشتباه گرفت. بنابراین، پاسخ گزینۀ C خواهد بود. بجای فعل کمکی جمع have بایستی از فعل کمکی مفرد has استفاده شود (بخش های ۳ و ۶ کتاب گرامر جامع آزمون های زبان ویرایش دوم).

۵۰. پاسخ گزینۀ D است.
با همسانی در ربط دهنده های دو قسمتی مواجه هستیم. بعد از not only از فعل مفرد washes استفاده شده؛ ولی بعد از but also از اسم مصدر possessing استفاده شده که نادرست است و با فعل مفرد ابتدای جمله همسانی (پارالل) ندارد. پاسخ گزینۀ D است و بجای آن بایستی از فعل مفرد possesses استفاده شود (بخش ۷ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

 با احترام
مهرداد زنگیه‌وندی

مطالب بیشتر در این زمینه
پاسخ تشریحی سوالات MSRT اردیبهشت ۹۶
پاسخ تشریحی سوالات MSRT
نمونه سوالات آزمون MSRT سال ۹۶ + پاسخ تشریحی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاه ها 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 2

  1. سوال های ام اس آر تی دوره های گذشته رو چطوری می تونم تهیه کنم؟ کتاب های آقای زنگنه رو دارم. ولی می خوام سوال ها رک داشته باشم.

  2. سلام. شما نوشتید ؛نمونه سوالات سال ۹۶ آزمون msrtُ در صورتی که اینجا یک نمونه سوال حل کردید.
    بابا سوال های ادوار گذشته msrt با پاسخ تشریحی رو دارید یا نه؟
    لطفا جواب بدید. ممنون.