جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » مقالات آموزشی » آشنایی با آزمون زبان دانشگاه پیام نور – آزمون ETPNU
  • fastzaban
  • ۱۱ شهریور, ۱۳۹۷
  • ۱۲:۰۸
  • ۸۹۵
آشنایی با آزمون زبان دانشگاه پیام نور - آزمون ETPNU

آشنایی با آزمون زبان دانشگاه پیام نور – آزمون ETPNU

فست زبان: آزمون زبان دکترای دانشگاه پیام نور که به اختصار ETPNU نامیده می‌شود، آزمونی است که توسط دانشگاه پیام نور برگزار می‌گردد و تمامی دانشجویان مقطع دکتری می‌بایست نمره این آزمون یا آزمون‌های مشابه را به دانشگاه ارائه کنند. این آزمون مخفف (English Test of Payame Noor University) است.

آزمون زبان ETPNU چیست؟

آزمون زبان دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور، ETPNU نام دارد که شامل 100 سوال از سه مبحث شنیداری، گرامر یا ساختار زبان انگلیسی و درک مطلب یا ریدینگ زبان است. مدرک آزمون ETPNU به عنوان یک مدرک ملی، در کلیه دانشگاه‌های کشور دارای اعتبار است، اما با توجه به این که مرکز آزمون دانشگاه پیام نور، متولی برگزاری آزمون ETPNU می‌باشد، ترجیح داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه پیام نور، شرکت در این آزمون است. در صورتی که داوطلب تصمیم قاطع برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور را دارد، بهتر است در این آزمون شرکت کند. چرا که آزمون زبان دانشگاه پیام نور بدون آزمون شنیداری برگزار می‌گردد و علاوه بر آن، نمره قابل قبول، کسب نمره 50 از 100 می‌باشد.

مدت اعتبار مدرک آزمون ETPNU

مدرک قبولی در آزمون زبان دانشگاه پیام نور از زمان صدور، در داخل کشور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در خارج از کشور فاقد اعتبار است.

بخش‌های مختلف آزمون ETPNU

مباحث مورد سوال دفترچه آزمون زبان ETPNU دانشگاه پیام نور در رابطه با مباحث Listening یا شنیداری زبان انگلیسی، Grammar یا دستور زبان انگلیسی و Reading یا درک مطلب انگلیسی است. سوالات بخش شنیداری 30 عدد، بخش گرامر 30 سوال و قسمت درک مطلب نیز شامل 40 سوال چهار گزینه‌ای است. سوالات این آزمون خیلی مشابه آزمون زبان MSRT وزارت علوم است و می‌توانید منابع آزمون MSRT را برای آمادگی مطالعه کنید.

منابع آزمون ETPNU چیست؟

منابع اعلام شده از سوی دانشگاه پیام نور برای آزمون زبان ETPNU شامل موارد زیر است:

Understanding and Using English Grammar – By: Betty Azar

Mosaic 1 and 2 – By Brenda Wegmann and Miki Knezevic – Rahnama publication

Select Readings- Pre intermediate – Intermediate and Upper intermediate

۵۰۴ Absolutely Essential Words for TOEFL – Fifth Edition

TOEFL Reading Flash

Words You Need to Know 1100

Barron’s Essential Words for TOEFL

Longman Preparation for the TOEFL (the paper-based)

باید در نظر داشت که منابع ذکر شده، تنها منابعی نیستند که سوالات آزمون از آنها استخراج می‌گردد. بلکه کلیه ژورنال‌های بین المللی که به زبان انگلیسی منتشر می‌گردند و مقالات به روز دنیا نیز در دسته بندی منابع سوالات قرار دارند. ضمن این که افرادی که در آزمون‌های اخیر شرکت کرده و صرفا منابع فوق الذکر را مطالعه کرده‌اند; با ابهامات، لغات و نکات جدیدی روبرو شده‌اند که همین امر نشان دهنده عدم تکیه کامل به منابع معرفی شده است.

محل برگزاری آزمون زبان ETPNU کجاست؟

این آزمون معمولا در ۶ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خراسان رضوی، فارس و کرمانشاه برگزار می‌گردد. البته در اطلاعیه‌های برگزاری آزمون (4 بار در سال) ممکن است شهرهای دیگری نیز اضافه یا شهرهای مذکور حذف شوند. بنابراین بطور دقیق شهرهای محل برگزاری آزمون و تاریخ برگزاری آنها در اطلاعیه‌ها درج می‌شوند.

هزینه ثبت‌نام در آزمون زبان دانشگاه پیام نور چقدر است؟

هزینه ثبت‌نام در آزمون مبلغ ۸۵۰۰۰۰ ریال (هشتاد و پنج هزار تومان) است و پرداخت آن بصورت الکترونیکی می‌باشد.

ثبت‌نام آزمون ETPNU چگونه است؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی است و از طریق مرکز سنجش و آزمون زبان دانشگاه پیام نور به نشانی /azmoon.pnu.ac.ir/Portal/Home صورت خواهد پذیرفت و آزمون در مراکز به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

انصراف از آزمون ETPNU و یا جابجایی تاریخ آن امکان پذیر است؟

خیر. البته اگر هزینه‌ای پرداخت نکرده باشید، برای انصراف از آزمون جای نگرانی ندارید.

در صورت عدم قبولی در یک آزمون ETPNU، آیا می‌توان در دوره بعدی این آزمون شرکت نمود؟

بله. در صورت قبولی یا عدم قبولی در یک دوره، می‌توان در دوره‌های بعدی نیز ثبت‌نام کرد؛ چه برای قبولی و چه برای ارتقاء نمره.

برچسب ها:
دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به