جدید ترین عناوین خبری امروز
وبسایت تخصصی آزمون‌های زبان | FastZaban

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

اخبار آزمون‌های تخصصی ... ,EPT, MSRT, MHLE

آزمون تعیین سطح EPT چیست؟

با اعتراضاتی که توسط دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد پیرامون آزمون زبان EPT در سال ۹۶ صورت گرفت، شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد تصمیماتی را در سال ۹۷ درمورد نحوه برگزاری آزمون اتخاذ کرد.
در ادامه با ما همراه باشید.

در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد که در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۷ برگزار شد، این شورا تصمیم گرفت در کنار آزمون EPT، کلاس هایی را برای دانشجویانی که در زمینه زبان انگلیسی ضعیف هستند و در آزمون تعیین سطح ای پی تی شرکت و نمره حداقل ۲۰ را از ۱۰۰ نمره آزمون تعیین سطح کسب کنند، برگزار کند. 
توجه مهم: آزمون EPT حذف نشده است و همچنان در سال ۹۷ طبق روال گذشته برگزار می شود. 
پیرو مصوبه شورای برنامه‌ ریزی آموزشی دانشگاه مورخ ۲۱/۱/۹۷ و به منظور بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به برگزاری کلاس‌ های آمادگی زبان EPT نموده است، که شرط ورود به این کلاس‌ ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره ۲۰ از ۱۰۰ می‌ باشد. 
با توجه به نمره کسب شده متقاضیان به سه سطح توانمندی دسته بندی می‌ شوند. کلاس‌ های مذکور در هر ترم به مدت یک ماه و نیم و ۹ ساعت در هفته خواهد بود که جزئیات و روز‌های برگزاری کلاس‌ ها متعاقباً توسط سامانه آزمون دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد. در صورتی که میانگین نمرات کسب شده در آزمون‌ های پایان هر ترم آموزشی، حداقل ۵۰ باشد نمره مذکور به عنوان جایگزین نمره آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری تخصصی قابل پذیرش خواهد بود.

تقویم برگزاری آزمون EPT در سال ۹۸
حتما بخوانید

زمان برگزاری آزمون تعیین سطح ای پی تی

زمان برگزاری اولین آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه آزاد ۱۴ اردیبهشت ۹۷ می باشد.

تاریخ ثبت نام آزمون تعیین سطح 

ثبت نام آزمون تعیین سطح برای کلاس های EPT از از ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ آغاز و تا ۵ اردیبهشت ساعت ۱۲:۰۰ ظهر ادامه دارد. هزینه ثبت نام در این آزمون نیز ۵۰ هزار تومان می باشد.

محل برگزاری آزمون تعیین سطح EPT

این آزمون بصورت همزمان در شهرهای تهران، تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار خواهد شد.

اگر سوالی پیرامون این مطلب دارید در قسمت نظرات پایین اعلام کنید.

منبع: فست زبان

محل قرار گیری تبلیغات
ورود به سایت دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات
سال ۹۷ در فست زبان چه گذشت؟اطلاعات بیشتر