جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون زبان دانشگاه آزاد » آزمون تعیین سطح EPT چیست؟
  • fastzaban
  • ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷
  • ۲۲:۱۴
اخبار آزمون‌های تخصصی ... ,EPT, MSRT, MHLE

آزمون تعیین سطح EPT چیست؟

با اعتراضاتی که توسط دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد پیرامون آزمون زبان EPT در سال ۹۶ صورت گرفت، شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد تصمیماتی را در سال ۹۷ درمورد نحوه برگزاری آزمون اتخاذ کرد.
در ادامه با ما همراه باشید.

در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد که در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۷ برگزار شد، این شورا تصمیم گرفت در کنار آزمون EPT، کلاس هایی را برای دانشجویانی که در زمینه زبان انگلیسی ضعیف هستند و در آزمون تعیین سطح ای پی تی شرکت و نمره حداقل ۲۰ را از ۱۰۰ نمره آزمون تعیین سطح کسب کنند، برگزار کند. 

توجه مهم: آزمون EPT حذف نشده است و همچنان در سال ۹۷ طبق روال گذشته برگزار می شود.

پیرو مصوبه شورای برنامه‌ ریزی آموزشی دانشگاه مورخ ۲۱/۱/۹۷ و به منظور بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به برگزاری کلاس‌ های آمادگی زبان EPT نموده است، که شرط ورود به این کلاس‌ ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره ۲۰ از ۱۰۰ می‌ باشد. 

با توجه به نمره کسب شده متقاضیان به سه سطح توانمندی دسته بندی می‌ شوند. کلاس‌ های مذکور در هر ترم به مدت یک ماه و نیم و ۹ ساعت در هفته خواهد بود که جزئیات و روز‌های برگزاری کلاس‌ ها متعاقباً توسط سامانه آزمون دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد. در صورتی که میانگین نمرات کسب شده در آزمون‌ های پایان هر ترم آموزشی، حداقل ۵۰ باشد نمره مذکور به عنوان جایگزین نمره آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری تخصصی قابل پذیرش خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون تعیین سطح ای پی تی

زمان برگزاری اولین آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه آزاد ۱۴ اردیبهشت ۹۷ می باشد.

تاریخ ثبت نام آزمون تعیین سطح 

ثبت نام آزمون تعیین سطح برای کلاس های EPT از از ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ آغاز و تا ۵ اردیبهشت ساعت ۱۲:۰۰ ظهر ادامه دارد. هزینه ثبت نام در این آزمون نیز ۵۰ هزار تومان می باشد.

محل برگزاری آزمون تعیین سطح EPT

این آزمون بصورت همزمان در شهرهای تهران، تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار خواهد شد.

اگر سوالی پیرامون این مطلب دارید در قسمت نظرات پایین اعلام کنید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاه 2

    1. سلام. منابع استاد زنگیه وندی چاپ انتشارات جنگل، کامل ترین و بروزترین منابع برای آزمون تعیین سطح ept هستند.
      موفق باشید