جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » مقالات آموزشی » خبر علمی » ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس
ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس

ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس

فست زبان: به گزارش اخبار علمی فست زبان به نقل از ایسنا، ژاپنی ها موفق به طراحی خودرویی شدند که از سلولز نانوفیبری مبتنی بر چوب ساخته شده است.

جنس این خودرو

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، سلولز نانوفیبری که یک پنجم نسخه فولادی وزن دارد ولی قدرت آن پنج برابر آن است این فرصت را به خودروسازان می دهد که خودروهایی سبک، قدرتمند و در عین حال بادوام بسازند. همچنین با ساخت آنها دو هزار کیلوگرم کربن از چرخه عمر خودرو حذف می شود.

ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس
ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس

پیش از این مشخص شده بود که سلولز نانوفیبری قویتر از تار عنکبوت است و در اصل از چوب ساخته شده و مواد شیمیایی آن خرد خرد و جوشانده شده تا لیگنین و همی سلولوز آن از بین برود. به این ترتیب سلولز نانوفیبری ماده‌ای کاملا متراکم، سبک و فوق‌العاده قوی است که قابلیت بازیافت هم در آن وجود دارد.
پروژه ساخت این خودرو با همکاری دانشگاه کیوتو ژاپن انجام شده و در ساخت آن از مقدار زیادی سلولز نانوفیبری هم در بدنه و هم در فضای درونی خودرو به کار گرفته شده است.

نام این ماشین چوبی

ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس
ساخت سوپر خودروی چوبی در ژاپن + عکس

خودرو مذکور به اختصار “NCV” نام گرفته و در برابر خودروهای معمولی ۱۰ درصد کمتر وزن دارد. تیم تحقیقاتی پروژه آزمایش‌ های مکرری را روی قطعات خودرو انجام داده تا از دوام طولانی خودرو اطمینان حاصل کند. این تیم گفته که تاکنون نتایج امیدوار کننده‌ای حاصل شده و تعدادی از خودروسازان از جمله تویوتا در حال تحقیق روی سلولز نانوفیبری هستند تا اگر ارزان باشد، ساخت اینگونه خودروها را به تولید انبوه برسانند.

آهنگ  When We Were Young از Adele با زیرنویس انگلیسی
حتما بخوانید

منبع: ایسنا

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
بهترین جایگزین کلاس های حضوریاطلاعات بیشتر