جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری انسانی ۹۶
  • fastzaban
  • ۲۶ فروردین, ۱۳۹۶
  • ۲۱:۲۶
  • ۳۳۰
پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری انسانی ۹۶

پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری انسانی ۹۶

فست زبان: در این بخش از مجموعه پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری، سوالاتی از آزمون دکتری رشتۀ انسانی سال ۹۶ را برای شما داوطلبان آزمون دکتری آماده کردیم.

تست: سوالات زبان عمومی آزمون دکتری رشته انسانی سال ۹۶ – بخش اول

1. School social workers play an important role in gathering data about the students with whom they work and the circumstance.
1) in which they live

2) where do they live in
3) where they live in them
4) in which do they live in them

2. The classifications for the revenue and expense items, as with the classifications of various assets and claims in the statement of financial position, by those who design the accounting system.
1) that are often a matter of judgement which

2) which are often a matter of judgement
3) are often a matter of judgement that
4) are often a matter of judgement

3. Grosseteste and Roger Bacon, Aristotle’s inductive-deductive pattern of scientific inquiry, also made original contributions to the problem of evaluating competing explanations. 
1) additionally restated
2) in addition to restating
3) who additionally restating
4) that restated in addition to

4. Jung and Myers were not the first to observe personality types, about a typology of awareness.
1) neither Jung was the first to write
2) nor was Jung the first to write
3) neither did Jung first write
4) nor Jung did first write

پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری علوم پزشکی ۹۳
حتما بخوانید

۱۰۱. پاسخ گزینۀ ۱ است.
بعد از اسم circumstance به یک جمله‌ وارۀ وصفی نیاز داریم. بعد از ربط‌ دهنده‌ ها، نبایستی از ترتیب سؤالی کلمات استفاده شود؛ پس، گزینه‌ های ٢ و ۴ بدلیل کاربرد do و does سؤالی رد می‌شوند. در گزینۀ ٣، نیازی به استفاده از ضمیر مفعولی جمع them نیست. دلیل دیگر رد گزینۀ ٣ این است که مرجع ضمیر مفعولی them، اسم مفرد circumstance است. بنابراین، پاسخ گزینۀ ١ است (توضیحات بیشتر در بخش ۴ کتاب Fast Grammar).

۱۰۲. پاسخ گزینۀ ۴ است.
در این تست، از as with تا financial position بین دو کاما قرار گرفته و توضیح بیشتر یا بدل محسوب می‌شود؛ در نتیجه، در پاسخ به تست می‌توانیم از این قسمت فاکتور بگیریم. قبل از کاما فقط یک فاعل (classifications) داریم. پس، در جای خالی به یک فعل نیاز داریم. گزینه‌های ١، ٢ و ۳ بدلیل داشتن ربط‌ دهنده‌ های اضافی that و which رد می‌ شوند. پاسخ گزینۀ ۴ است (نکات بیشتر در بخش‌ های ٣ و ۴ کتاب Fast Grammar).

۱۰۳. پاسخ گزینۀ ۲ است.
یک جملۀ ساده داریم: به یک فاعل و فعل نیاز داریم. Grosseteste and Roger Bacon فاعل جمله و made فعل آن هستند. Aristotle’s … pattern یک فاعل اضافی است. بنابراین، بایستی گزینه‌ ای را انتخاب کنیم که آن را از حالت فاعلی خارج کند. گزینۀ ۱ نادرست است، زیرا یک فعل اضافی restated به جمله اضافه می‌ کند. در گزینۀ ۳ یک ربط‌ دهندۀ وصفی who داریم، ولی فاقد فعل است و رد می‌شود. گزینۀ ۴ هم خیلی ساده رد می‌شود؛ زیرا همانطور که بارها تأکید کرده‌ ایم، بعد از کاما نمی‌ توان از ربط‌ دهندۀ that استفاده کرد. بهترین پاسخ، گزینۀ ۲ است (بخش‌ های ۳ و ۴ کتاب Fast Grammar).

پاسخ تشریحی آزمون دکتری ۹۶-بخش ۲
حتما بخوانید

۱۰۴. پاسخ گزینۀ ۲ است.
در قسمت اول جمله، از یک جمله‌ وارۀ منفی استفاده شده است. با نگاهی به گزینه‌ ها متوجه می‌ شویم که در جای خالی نیز به یک جمله‌ واره نیاز داریم. هر چهار گزینه با یک ربط‌ دهنده شروع شده‌ اند. بعد از ربط‌ دهنده‌ های منفی neither و nor بایستی جابجایی فاعل و فعل صورت گیرد. یعنی، ابتدا از فعل و سپس از فاعل استفاده می‌ شود. بنابراین، گزینه‌ های ۱ و ۴ رد می شوند. با توجه به قوانین همسانی، و این نکته که در جمله‌ وارۀ اول، بعد از عدد ترتیبی the first از مصدر با to استفاده شده، در جای خالی نیز بایستی از همین ساختار استفاده شود. پس، بهترین پاسخ، گزینۀ ۲ است (بخش ۴ و ۵ کتاب Fast Grammar).

نتیجه گیری: همانطور که از پاسخ تشریحی سوالات می توان فهمید بیش از ۷۵ درصد سوالات باز هم از بخش ۴ یعنی مبحث جملات با بیش از یک جمله‌ واره است.

پاسخ تشریحی توسط: گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی
منبع پاسخ: 
کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar

برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر آزمون دکتری (Fast Grammar) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب درک مطلب آزمون‌ دکتری (Fast Reading) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب واژگان آزمون دکتری (Fast Vocab PHD) کلیک کنید.

 

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
1000 سوال آزمون EPT با پاسخ تشریحی – بخش چهاردهمکلیک کنید