جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » آزمون MHLE » آزمون MHLE مهر ۹۸
  • fastzaban
  • ۲۵ شهریور, ۱۳۹۸
  • ۱۸:۰۵
آزمون MHLE مهر ۹۸

آزمون MHLE مهر ۹۸

فست زبان: آزمون زبان وزارت بهداشت MHLE در تاریخ ۱۸ مهر ماه ۹۸ برگزار خواهد شد. ثبت نام این آزمون از ۱۲ شهریور آغاز شده و تا ساعت ۲۴ دهم مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.

آزمون MHLE مهر ۹۸

طبق برنامه این آزمون در تاریخ پنجشنبه ۱۸ مهر ماه ساعت ۹ صبح در حوزه های امتحانی برگزار خواهد شد. همچنین کارنامه آزمون هم در تاریخ ۲۸ مهر ۹۸ ساعت ۱۸ از طریق سایت سنجش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir اعلام خواهد شد. 

آزمون زبان MHLE

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE دارای ١٠٠ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل که ٣٠ پرسش درک مطلب شنیداری، ۴٠ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ٣٠ پرسش درک مطلب نوشتاری و ١٠٠ نمره (بدون نمره منفی) است.

این آزمون برای دانشجویان دوره دکتری رشته‌ های پزشکی دانشگاه‌ های دولتی، غیر دولتی و آزاد اسلامی برگزار می‌ شود و دانشجویان قبل از ارائه تز دوره دکتری باید مدرک قبولی زبان را ارائه دهند. البته دانشگاه آزاد آزمون زبان EPT را برای دانشجویان دوره دکتری خود برگزار می‌کند اما از آنجایی که در این آزمون از مهارت شنیداری سنجشی به عمل نمی‌آید از سوی وزارت بهداشت پذیرفتنی نیست.

مدرکی که از آزمون MHLE کسب می کنید، زمان مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش می باشد و معتبر است. علاوه برقابلیت های ذکر شده، مدرک این آزمون جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی به کار می آید.

ساختار آزمون MHLE

ساختار این آزمون از چند بخش تشکیل می‌ شود:

الف) بخش شنیداری

این بخش از آزمون MHLE شامل ۳۰ سوال است؛ در این بخش که خود از چند قسمت تشکیل شده، مکالمه‌ هایی با لهجه آمریکایی برای داوطلبان پخش می‌ شود و بعد از هر مکالمه یک مکث کوتاه وجود دارد که در این فاصله داوطلبان بایستی به سوالات مربوط به این مکالمه پاسخ دهند. یک قسمت از مکالمه‌ ها بصورت تک سوالی هستند، یعنی یک مکالمه کوتاه، مکث و یک سوال، اما قسمت دیگر از این بخش بصورت یک مکالمه نسبتا طولانی بین دو نفر است و پس از پایان آن داوطلب باید به چندین سوال مربوط به این مکالمه پاسخ دهد.

ب) ساختار و نگارش:

این بخش از آزمون MHLE شامل ۲۰ سوال است. داوطلبان در این بخش باید به سوالات ساختاری و چند گزینه‌ ای پاسخ دهند. این بخش شامل دو دسته سوال است، یک دسته از سوالات بصورت جای خالی می‌ باشد که داوطلب باید گزینه مناسب را انتخاب نماید و در دسته دوم، جملاتی نوشته شده است که در هر جمله زیر ۴ کلمه خط کشیده شده و یکی از آنها اشتباه است، و داوطلب باید مورد اشتباه را انتخاب نماید.

ج) درک مطلب:

این بخش از آزمون MHLE شامل ۳۰ سوال است و معمولا شامل ۴ متن آکادمیک و دانشگاهی است که به ازای هر متن تعدادی سوال داده می شود که داوطلب بر اساس اطلاعات داده شده در هر متن باید به سوالات پاسخ دهد.

د) واژگان:

این بخش از آزمون MHLE، شامل ۲۰ سوال است. در این بخش تعدادی سوال جای خالی یا مترادف متضاد داده می شود تا میزان آگاهی داوطلب از لغات سنجیده شود.

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

منبع: YJC

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

کلاس آنلاین استاد زنگیه‌وندی - بهمن ماهتخفیف 30 درصدی