جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » آزمون MHLE » اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای کنکور کارشناسی ارشد بهداشت؟!
اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای کنکور کارشناسی ارشد بهداشت

اجباری شدن مدرک آزمون MHLE برای کنکور کارشناسی ارشد بهداشت؟!

فست زبان: طبق اخبار شنیده شده از مرکز آزمون زبان وزارت بهداشت، از سال آینده (۹۹) مدرک قبولی یا کسب نمره مشروط در آزمون زبان MHLE برای داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد همه کدرشته‌های وزارت بهداشت اجباری خواهد شد. در  ادامه با جزییات کامل این خبر همراه ما باشید.

اجباری شدن مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت

چند روز پیش در تاریخ ۱۹ آذر ماه ۹۸ سایت سنجش پزشکی یک اطلاعیه‌ای را منتشر کرد که مضمون آن «اجباری شدن مدرک آزمون زبان MHLE برای داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۹» بود. طبق این مصوبه قرار بر این شد که از آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۹ – ۱۴۰۰ به بعد کسب نمره ۴۵ (نمره ۴۰ بصورت مشروط) در آزمون زبان انگلیسی MHLE و یا هر مدرک زبان معتبر دیگری برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت الزامی گردد.

البته اکنون این اطلاعیه از سایت سنجش پزشکی حذف شده است اما این تصمیم اجرا خواهد شد و احتمالا فقط در زمان اجرای آن تغییراتی رخ خواهد داد.

آیا حتما باید در آزمون MHLE شرکت کنید؟

خیر. با توجه به اینکه مرکز آزمون زبان سنجش پزشکی وزارت بهداشت قبولی در آزمون های مشابه زبان انگلیسی دیگر را معادل مدرک آزمون MHLE می‌پذیرد شما اجباری به شرکت در این آزمون برای اخذ مدرک زبان ندارید. طبق جدول زیر که توسط این سامانه قبلا اعلام شده است شما می توانید به جای شرکت در آزمون MHLE در آزمون‌های دیگر زبان مانند MSRT وزارت علوم، تولیمو سازمان سنجش، آیلتس آکادمیک و (TOEFL (IBT شرکت کنید و مدرک آنها را بجای مدرک MHLE ارایه کنید. 

۱۳۹۹-۱۴۰۰ ۱۳۹۸-۱۳۹۹  نام آزمون
Pass  –  Provisional Pass  –  Provisional
۵۴  –  ۶۰ ۴۹  –  ۵۵ MHLE
۵۴  –  ۶۰ ۴۹  –  ۵۵ MSRT
۵.۵  –  ۶ ۵  –  ۵.۵ IELTS (Academic)
۶۴  –  ۷۲ ۵۹  –  ۶۶ TOEFL (iBT)
۴۶۳  –  ۵۱۵ ۴۴۵  –  ۴۹۵ TOLIMO

حذف درس زبان عمومی از دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

شنیده‌ها حاکی از این است با تصویب این قانون، درس زبان عمومی از دفترچه کنکور کارشناسی ارشد حذف شود. این تصمیم اگر اجرایی شود می‌تواند مزیت‌هایی را برای داوطلبان ضعیف درس زبان انگلیسی بدنبال داشته باشد و آنها می‌توانند صرفا با مطالعه دروس تخصصی رتبه‌های دلخواه را در کنکور ارشد کسب نمایند.

این مطلب در حال بروزرسانی است/

 

تغییر زمان برگزاری آزمون MHLE اسفند ۹۸
حتما بخوانید

در ادامه لینک مطالب مفید فست زبان برای شرکت در آزمون زبان MHLE برای شما آورده شده است. 

 

 

برای خرید بسته کامل آزمون MHLE وزارت بهداشت با ارسال رایگان کلیک کنید.

نظرات خود را در رابطه با این آزمون با ما در میان گذارید.

منبع: فست زبان

برچسب ها:
دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات
اپلیکیشن موبایلی سایت فست زبان منتشر شددانلود

استفاده ساده و سریع از مطالب سایت در اپلیکیشن فست زبان