جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » اخبار آزمون‌های تخصصی » هزینه شرکت در آزمون آیلتس سر به فلک کشید!
  • fastzaban
  • ۵ شهریور, ۱۳۹۷
  • ۰۸:۵۷
  • ۷۱
هزینه شرکت در آزمون آیلتس سر به فلک کشید!

هزینه شرکت در آزمون آیلتس سر به فلک کشید!

به گزارش فست زبان، هزینه شرکت در آزمون آیلتس بطور ناگهانی از ۱ میلیون و ۴۵ هزار تومان به قیمت نجومی ۲ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان رسید. این درحالی است که قرار بود برای آزمون‌هایی که به صورت داخلی برگزار می‌شوند، دلار ۴۲۰۰ تومان محاسبه شود. اما بدنبال توقف ارائه این ارز، سازمان سنجش مجبور به افزایش دوباره هزینه این آزمون در سال جاری شد.

هزینه شرکت در آزمون آیلتس چقدر است؟

اطلاعیه سازمان سنجش کشور در مورد هزینه ثبت نام آزمون IELTS به شرح زیر است:
پیرو بخشنامه‌های شماره ۱۵۲۴۴/۹۷ مورخ ۹۷/۰۱/۲۵ و ۹۷۲۱۴/۹۷ مورخ ۹۷/۰۳/۲۸ در راستای اجرای تصویب‌نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت۵۵۶۳۳هـ مورخ ۹۷/۰۵/۱۶ هیات محترم وزیران و همچنین بخشنامه ۴۵ بندی بانک مرکزی، هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی مشمول نرخ اولیه ارز دولتی (دلار آمریکا = ۴۲۰۰۰ ریال) نمی‌باشد و می‌بایست به نرخ ثانویه ارز دولتی (نرخ بازار) که روزانه از سوی بانک مرکزی تعیین و اعلام می‌شود، محاسبه گردد. همچنین بر اساس ماده ۱۰۷ قانون مالیات‌های مستقیم، اصلاحی مصوب ۹۷/۰۴/۳۱ وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی‌بر ۱۵ درصد مالیات بر آزمون‌های بین‌المللی و همچنین کارمزد صرافی‌های بانک‌های عامل جهت ارسال ارز ثبت‌نامی توسط مراکز مجری به موسسات مادر در خارج از کشور و شناور بودن قیمت ارز به نرخ بازار از سوی بانک مرکزی به‌طور روزانه و با توجه به نرخ ثبت‌نام (۲۵۰ دلار آمریکا)، مبلغ ثبت‌نام در آزمون آیلتس ۲۷,۹۵۰,۰۰۰ ریال (دو میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار تومان)، توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، ابلاغ گردیده است.

 

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خارج از کشور را دارند، بایستی مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی ارائه کنند که معمولا مدرک آیلتس آکادمیک، انتخاب مناسب‌تری است. همچنین برای مهاجرت به خارج از کشور نیز نیازمند اخذ مدرک آیلتس General می‌باشید.

آزمون IELTS چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) یکی از آزمون‌های استاندارد بین‌المللی برای ارزیابی مهارت افراد در زبان انگلیسی است. واژه انگلیسی آیلتس مخفف عبارت International English Language Testing System است. این آزمون توانایی برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را با توجه به مهارت‌های چهار گانه نگارش (Writing)، شنیداری (Listening)، درک مطلب (Reading) و مکالمه (Speaking) در افرادی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل یا کار کنند، محک می‌زند. از سال ۱۹۸۹ میلادی، IELTS در سرتاسر جهان به عنوان آزمونی استاندارد و جهانی که توانایی‌های لازم برای برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را می‌سنجد، مورد پذیرش قرار گرفته است.

برگزارکنندگان آیلتس به طور مداوم در بخش تحقیقات سرمایه گذاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آزمون در هر زمان و هر مکانی که برگزار می شود عادلانه است و شرایط برای همه افرادی که با ملیت ها و سوابق و جنسیت و سبک زندگی متفاوت در آن شرکت می کنند، برابر است.
برنامه زمانی برگزاری آزمون MHLE سال ۹۸
حتما بخوانید

انواع آزمون آیلتس 

آزمون آیلتس به ۲ شکل برگزار می‌شود: آزمون آیلتس آکادمیک (Academic) و آزمون آیلتس عمومی (General Training).

۱. آیلتس آکادمیک (IELTS Academic)

آیلتس آکادمیک توانایی انگلیسی برای کسانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا بالاتر از آن در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند. یکی از مهم‌ترین شرایط پذیرفته شدن در این دانشگاه‌ها ارائه مدرک IELTS Academic با نمره قبولی حداقل ۷ از مجموع ۴ مهارت آزمون است.

۲. آیلتس عمومی (IELTS General Training)

نوع دیگر آزمون آیلتس، آزمون IELTS General Training است که مباحثی بیشتری نسبت به آزمون آیلتس آکادمیک را در بر می‌گیرد. این آزمون برای افرادی که قصد سفر، تحصیل در مقطع دبیرستان و یا گذراندن دوره‌های کوتاه مدت مناسب است. همچنین مدرک آزمون آیلتس عمومی از جمله مدارکی است که در جریان بررسی پرونده‌های مهاجرت کشورهای استرالیا، نیوزلند، کانادا و … از متقاضیان درخواست می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با آزمون IELTS و بخش‌های مختلف آن حتما مطلب معرفی بخش‌های آزمون آیلتس را مطالعه کنید.

منبع: سازمان سنجش

برچسب ها:
دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
کتاب بانک سوالات EPT ویرایش 1400خرید سریع