جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات EPT تشریحی » پاسخ تشریحی ای پی تی خرداد ۹۶
سوالات آزمون EPT با جواب

پاسخ تشریحی ای پی تی خرداد ۹۶

در این قسمت قصد داریم سوالات آزمون‌های تخصصی زبان اعم از EPT، آزمون MSRT، آزمون MHLE و درس زبان کنکورهای سراسری، ارشد و دکتری را با پاسخ کاملا تشریحی و ارایه نکات منحصر بفرد برای پاسخگویی هر چه بهتر به سوالات،‌ بصورت تدریجی قرار دهیم.

حتما این بخش را دنبال کنید چون همیشه در حال بروزرسانی می باشد.

تست: آزمون‌ EPT خرداد ماه ۹۶ با پاسخ تشریحی

30. Wheat, which it (1) still forms(2) the staple diet of much(3) of the world’s population, grows(4) in southern part of Iran.
35. When eggs of some species of rare insects hatch, the newly born insects look almost like its adult counterparts.
46. After the children have been fed, their mother put them straight to bed.

٣٠. پاسخ گزینۀ ١ است.
در قسمت بین دو کاما از یک جمله ‌وارۀ وصفی برای توصیف اسم wheat «گندم» استفاده شده که which ضمیر موصولی و همزمان فاعل جمله‌واره است. forms هم فعل مفرد جمله‌ واره است. it بایستی حذف شود، زیرا ضمیر موصولی which در حالت فاعلی قرار دارد (خودِ اسم wheat مرجع و فاعل اصلی فعل forms است) و نیازی به آوردن فاعل اضافی it نیست (بخش ۴، درس ۴  Fast Grammar ویرایش دوم).

٣۵. پاسخ گزینۀ ۴ است.
مرجع صفت مِلکی مفرد its در گزینۀ ۴، اسم جمع species «گونه‌ها» است؛ بنابراین، بجای its بایستی از their استفاده شود. دقت کنید که species دارای شکل مفرد و جمع یکسان است (صفحۀ ٢ کتاب)؛ ولی به دلیل استفاده از کمیت‌سنج some «تعدادی» قبل از آن، متوجه می‌شویم که در اینجا شکل جمع species را داریم (صفحۀ ۱۳۹، بخش ١٢ Fast Grammar ویرایش دوم).

1000 سوال آزمون EPT با پاسخ تشریحی – بخش 16
حتما بخوانید

۴۶. پاسخ گزینۀ ٢ است.
نکتۀ این تست در کاربرد زمان‌های گذشتۀ ساده و گذشتۀ کامل با یکدیگر است. در قسمت دوم جمله از زمان گذشتۀ put استفـاده شده؛ پس، در جمـله‌وارۀ اول بایستی از زمان گذشتـۀ کامـل (مجهـولی) had been fed استفاده شود (صفحۀ ١١٣، بخش ۹ Fast Grammar ویرایش دوم).
دقت کنید که فعل put در زمان‌های حال و گذشته دارای شکل یکسانی است؛ در اینجا، put بصورت زمان حال ساده بکار نرفته؛ زیرا اگر این چنین بود، بایستی بعد از فاعل سوم شخص mother از puts استفاده می‌شد.
ترجمۀ جمله: «بعد از اینکه به بچه‌ها غذا داده شد، مادرشان آنها را مستقیماً در رختخواب قرار داد (خواباند).»

۵۴
. پاسخ گزینۀ ۴ است.
با یک جملۀ پیچیده مواجهیم؛ دو جمله‌واره داریم که از ربط‌دهندۀ وصفی that برای اتصال آنها استفاده شده است (بعد از اسم products از یک جمله‌وارۀ وصفی برای توصیف آن استفاده شده). forests فاعل جمله‌وارۀ اول و are فعل آن است. در جمله‌وارۀ دوم نیز that همزمان ربط‌دهنده و فاعل است؛ ولی بعد از آن از فعل استفاده نشده و contribution یک اسم با پسوند اسم ساز -tion است. بجای contribution بایستی از فعل contribute «تأثیر داشتن (در)» استفاده شود (بخش ۴، درس ۴ Fast Grammar ویرایش دوم).

همچنین در انجمن فست زبان شما عزیزان می‌توانید هر سوالی در رابطه به این آزمون و یا منابع، آموزش مطالب و نکات آزمون ای پی تی دارید را مطرح نمایید و بصورت مستقیم و در کمتر از چند ساعت پاسخ خود را توسط کارشناسان ما دریافت نمایید.
با فست زبان سریع‌تر راه موفقیت را طی کنید…

سوالات آزمون EPT دانشگاه آزاد تشریحی - فروردین ۹۸
حتما بخوانید

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
دوره فشرده حضوری گرامر و ریدینگ استاد زنگیه وندیثبت‌نام با تخفیف ویژه