جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2022/02/logo-fastzaban-com.jpg' ]
خانه » مقالات آموزشی » 6 روش آموزش زبان انگلیسی به فرزند درخانه
  • fastzaban
  • ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱
  • ۱۰:۰۳
6 روش آموزش زبان انگلیسی به فرزند درخانه

مادران و پدران زیادی هستند که دغدغه ی نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزند درخانه رادارند.

6 روش آموزش زبان انگلیسی به فرزند درخانه

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان ممکن است برای بسیاری از آموزش‌دهندگان زبان انگلیسی امری سرگرم‌کننده و جذاب در نظر گرفته شود. با این حال، برای تعداد زیادی از معلمان، تدریس به این گروه سنی نگران کننده است. چنین معلمانی که قصد دارند در این گروه سنی به آموزش زبان انگلیسی بپردازند باید در راهبردهای تدریس و مدیریت کلاس خود تجدید نظر کنند. در حقیقت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان از آنچه تصور می‌کنید به مراتب آسان‌تر است و احتمالا بیشتر از بقیه کلاس‌ها و افراد، از آموزش به این رده سنی لذت خواهید برد. پس بدون هیچگونه نگرانی همراه ما باشید تا با تکنیک‌های طلایی آموزش زبان انگلیسی به کودکان آشنا شوید.

نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزندان درخانه

برای شروع نحوه یادگیری زبان انگلیسی از صفر به فرزندان در خانه، می توانید از بازی ها، کتاب های تصویری و فیلم های آموزشی استفاده کنید. همچنین می توانید از آهنگ ها و ترانه های زبان انگلیسی برای تقویت مهارت شنیداری و تلفظ استفاده کنید. ایجاد یک محیط زبانی در خانه و استفاده از اصطلاحات و جملات ساده در ارتباط با فرزندانتان نیز می تواند به آنها کمک کند تا زبان را به طور طبیعی یاد بگیرند. این جریان که والدین از ابتدا به فرایند یادگیری فرزندان خود اشتیاق و تحسین نشان دهند اهمیت دارد.

زیرا این امر می تواند تاثیر گذار بر روند یادگیری آنها در زبان داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که یادگیری زبان نیازمند زمان و صبر است و اگر فرزندان به طور فوری شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی ننمایند، نباید نگران شد. به جای اینکه نگران باشیم، به آنها زمان بیشتری بدهیم تا به طور طبیعی و با صبر و حوصله به یادگیری زبان بپردازند.

1- برای آموزش زبان انگلیسی به فرزندان یک روال و روتین ایجاد کنید

 

1- برای آموزش زبان انگلیسی به فرزندان یک روال و روتین ایجاد کنید

برنامه روتین برای وقت انگلیسی خانگی می‌تواند به کودکان کمک کند تا به طور مستمر و مؤثرتر از زبان انگلیسی استفاده کنند. این برنامه می‌تواند شامل جلسات کوتاه و مکرر باشد، که با گذر زمان و با توجه به رشد و تمرکز کودکان، طول جلسات افزایش یابد. فعالیت‌ها باید کوتاه و متنوع باشند تا توجه کودکان را به خود جلب کنند و بهتر است در زمان مشخصی انجام شوند تا کودکان بدانند چه انتظاری دارند. همچنین، ایجاد یک فضای انگلیسی در خانه، با قرار دادن اشیاء و منابع مرتبط با زبان انگلیسی در یک گوشه خاص، می‌تواند به کودکان کمک کند که به طور مستمر با این زبان در تماس باشند و آن را یاد بگیرند.

2- نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزندان از طریق بازی

بازی کردن برای بچه ها یک روش فوق العاده برای آموزش زبان انگلیسی است. این امر به آنها کمک می کند تا مهارت های اجتماعی، تفکر منطقی، حل مسئله، واژگان، و حتی مهارت های زبانی را بهبود بخشند. فلش کارت ها یکی از ابزارهای مفید برای آموزش و تقویت واژگان هستند و می توانند به طور جذابی و موثری به کودکان کمک کنند. بازی های مختلفی وجود دارد که می توان با استفاده از فلش کارت ها انجام داد و این امر به کودکان کمک می کند تا به طور مفرح و لذت بخش زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
همچنین، بازی های دیگری نیز وجود دارند که می توان از آنها برای تقویت مهارت های زبانی کودکان استفاده کرد. از بازی های اکشن و رومیزی گرفته تا بازی های کلمه ای و آنلاین، اینها همه روش های جذابی هستند که می توانند به کودکان کمک کنند تا زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرند. انجام بازی های زبانی به کودکان کمک می کند تا به طور طبیعی و لذت بخش زبان را یاد بگیرند و مهارت های زبانی خود را تقویت کنند.

آموزش انگلیسی به کودکان در خانه

 

پیشنهاد ها:

فلش کارت ها برای آموزش و اصلاح واژگان یک نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزند است و بازی های مختلفی وجود دارد که می توانید با فلش کارت بازی کنید، مانند حافظه، بازی کیم، اسنپ یا خانواده شاد. همچنین می‌توانید فلش‌کارت‌های قابل دانلود رایگان در مورد طیف وسیعی از موضوعات را در وب‌سایت ما پیدا کنید. و از طریق بازی های دیگری نیز می‌توانید به کودکان خود در تمرین انگلیسی کمک کنید، مانند بازی‌های اکشن، بازی‌های رومیزی، بازی‌های کلمه ای و بازی‌های آنلا. به این ترتیب، انگیزه و تمرکز بچه ها برای یادگیری افزایش می یابد و آموزش انگلیسی به یک فرایند جذاب و سرگرم‌کننده تبدیل می‌شود.

3- تبدیل زندگی روزانه به فرصت های یادگیری

استفاده از موقعیت های روزمره یک فرصت طلایی و پربازده و البته یک نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزند در خانه است که به والدین این امکان را می دهد که به طور طبیعی از اشیاء و موقعیت های مختلف استفاده کنند. این امر می تواند باعث ایجاد یک محیط زبانی فعال و مفید برای کودکان شود. به عنوان مثال، هنگامی که والدین به کودکانشان کمک می کنند تا خانه را مرتب کنند، می توانند از واژگان مرتبط با اشیاء خانه و اتاق کودکان استفاده کنند تا زبان انگلیسی را به آنها آموزش دهند. این روش، به والدین این امکان را می دهد که در زمان های روزمره به طور مداوم و بدون فشار، زبان انگلیسی را به کودکانشان آموزش دهند.

آموزش واژگان غذا به کودکان یکی از راه های موثر برای تقویت زبان آنها است. وقتی که در حال آشپزی یا خرید هستید، می توانید به فرزندتان واژگان غذا را آموزش دهید. این کار می تواند با ارائه لیستی از چیزهایی که باید پیدا کند به فرزندتان کمک کند. وقتی او در سوپرمارکت است، از تصاویر یا کلمات بسته به سن او استفاده کنید. وقتی خرید را در خانه کنار می گذارید، می توانید دایره لغات را اصلاح کنید و این کار به کودک کمک می کند تا به طور مداوم واژگان غذا را تمرین کند.

4- با داستان گویی به کودک آموزش دهید

استفاده از داستان ها برای کودکان یک روش فوق العاده و یک نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزند و آشنایی با زبان و گسترش دایره لغات آنهاست. داستان های با تصاویر جذاب و رنگارنگ می تواند کودکان را به خود جلب کند و آنها را به خواندن و گوش دادن به زبان انگلیسی تشویق کند. این روش همچنین می تواند به کودکان کمک کند تا مهارت های شنیداری و خواندن خود را بهبود بخشند و از طریق فعالیت های دانلودی، می توانند درک خود را از داستان ها و زبان انگلیسی را تقویت کنند.

5- کودکان عاشق یادگیری با موسیقی هستند

استفاده از آهنگ ها برای آموزش زبان انگلیسی به فرزند یک روش بسیار موثر است. این روش به کودکان کمک می کند تا کلمات جدید را یاد بگیرند و تلفظ صحیح را تمرین کنند. آهنگ‌های اکشن به خصوص برای کودکان خردسال بسیار مفید هستند، زیرا حتی اگر هنوز نتوانند کلمات را بخوانند، می توانند از آهنگ‌ها لذت ببرند و به آنها بپیوندند. اغلب معانی کلمات در آهنگ‌ها نشان داده می شود و این به کودکان کمک می کند تا بهتر و سریعتر یاد بگیرند. برای کودکان، آهنگ‌های سرگرم‌کننده و متحرکی وجود دارد که می توانید همراه با آنها به یادگیری زبان با فرزندان خود بپردازید.

5- کودکان عاشق یادگیری با موسیقی هستند

 

6- یاد دادن گرامر

آموزش گرامر برای کودکان کوچکتر نیاز به یادگیری صریح قواعد گرامری ندارد. به جای آن، آنها را به شنیدن و استفاده از ساختارهای دستوری مختلف در زندگی روزمره آموزش دهید. این می‌تواند از طریق مثال‌هایی مانند استفاده از “دارم” یا “باید” در جملات، به آنها کمک کند تا به طور طبیعی و درست از گرامر استفاده کنند. برای کودکان بزرگتر، می‌توانید از منابع مثل LearnEnglish Kids استفاده کنید که با ویدئوها، آزمون‌ها و بازی‌ها به آنها کمک می‌کند تا به روشی سرگرم‌کننده و آرام گرامر را یاد بگیرند. همچنین، آموزش به دیگران نیز می‌تواند به کودکان کمک کند تا خودشان نیز از گرامر بهتری استفاده کنند.

ترتیب آموزش زبان انگلیسی به فرزندان درخانه

قبل از هر چیز، برای آموزش زبان انگلیسی به فرزند باید به علایق و شخصیت فرزندتان توجه کنید. بررسی کنید که فرزندتان علاقه‌مند به چه موضوعاتی است و چه نوع فعالیت‌هایی را دوست دارد. این موضوع به شما کمک می‌کند تا روش مناسبی را برای آموزش زبان انتخاب کنید.

یکی از موضوعات اصلی که می‌توانید با آن شروع کنید، اعداد است. شمارش اعداد از ۱ تا ۱۰، ۱۰ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۱۰۰ می‌تواند یک شروع مناسب برای آموزش اولیه باشد. همچنین آموزش رنگ‌ها، صفت‌ها، اجزای بدن، اسباب‌بازی‌ها، لباس‌ها، حیوانات و غذا نیز می‌تواند به عنوان موضوعاتی جذاب برای کودکان مورد استفاده قرار گیرد.

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان، می‌توانید از منابع مختلفی مانند LearnEnglish Kids استفاده کنید که فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای در مورد این موضوعات را ارائه می‌دهد.
همچنین، باید به زمان‌بندی مناسب برای آموزش زبان به کودکان توجه کنید. با تکرار عبارات و کلمات مختلف، کودکان به زودی آن‌ها را یاد می‌گیرند. همچنین، استفاده از عبارات روزمره و ایجاد محیط‌های زبانی مناسب، می‌تواند به کودکان کمک کند تا زبان انگلیسی را به صورت طبیعی یاد بگیرند.

یک تجربه

در نهایت، شما به عنوان یک والد باید به یاد داشته باشید که اصولا سیستم یادگیری کودکان را میزان شوق و علاقه کودک تعیین می کند.

یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان باید یک تجربه لذت‌بخش باشد. بنابراین، باید از رویکردها و فعالیت‌هایی استفاده کنید که باعث ایجاد انگیزه و شور و شوق برای یادگیری زبان در کودکان شود. ما در این مقاله درمورد نحوه آموزش زبان انگلیسی به فرزند صحبت کردیم امید است با شناخت کافی از فرزندتان بهترین وپربازده ترین راه را انتخاب کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --