جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی سوالات دکتری ۹۶
  • fastzaban
  • ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶
  • ۱۳:۵۱
  • ۱۸۴
سوالات زبان عمومی دکتری با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی سوالات دکتری ۹۶

فست زبان: در این مطلب از مرجع زبان عمومی دکتری، پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری ۹۶ را برای شما آماده کردیم. حتما با ما همراه باشید.

تست: سوالات آزمون دکتری ۹۶ با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی آزمون دکتری ۹۶

۱۱۶. پاسخ گزینۀ ۳ است.
قبل از جای خالی، از یک ربط دهندۀ قیدی زمان once و فاعل substance استفاده شده است. در جای خالی به فعل نیاز داریم؛ گزینه های ۲ و ۴ رد می شوند. گزینۀ ۱ هم به دو دلیل اشتباه است: ۱. ترتیب کلمات سؤالی دارد. ۲. دارای فاعل اضافی it است. پاسخ گزینۀ ۳ است (بخش ۴ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری فنی و مهندسی ۹۶
حتما بخوانید

۱۱۷. پاسخ گزینۀ ۴ است.
بعد از جای خالی، از یک جمله واره (فاعل levels و فعل are obliterated) استفاده شده است. گزینه های ۱ و ۳ بدلیل نداشتن ربط دهندۀ مناسب در قسمت انتهایی، حذف می شوند. گزینۀ ۲ هم بدلیل نداشتن فعل، رد می شود. پاسخ گزینۀ ۴ است که در آن to clear a site down نقش فاعل از نوع عبارت مصدری را دارد و means فعل آن است. that هم ربط دهندۀ مناسب برای اتصال دو جمل هواره به یکدیگر است (بخش های ۳ و ۴ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

۱۱۸. پاسخ گزینۀ ۱ است.
در جای خالی، به یک ربط دهنده نیاز داریم. در گزینۀ ۲ حرف اضافۀ from در جای مناسب خود بکار نرفته است. در گزینۀ ۳ هم فعل remains مفرد بوده و با فاعل جمع weeds مطابقت ندارد. در گزینۀ ۴ هم from which نادرست است (بخش های ۳ و ۴ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

منبع پاسخ: کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان (Fast Grammar) ویرایش دوم
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبان) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان (Fast Grammar) ویرایش دوم کلیک کنید.

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
دوره فشرده حضوری گرامر و ریدینگ استاد زنگیه وندیثبت‌نام با تخفیف ویژه