جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶-بخش ۴
  • fastzaban
  • ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶
  • ۰۴:۰۶
  • ۱۰۳
سوالات زبان عمومی دکتری با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶-بخش ۴

فست زبان: در این مطلب از وبسایت مرجع زبان عمومی کنکور دکتری، سوالات سال ۹۶ این آزمون را برای شما آماده کردیم. حتما با ما همراه باشید.

تست: پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون‌ دکتری ۹۶

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶

۱۰۸. گزینۀ ۴.
در صورت سؤال و بعد از جای خالی، از یک فعل (acknowledged) استفاده شده است. بعد از despite نمی‌توان از جمله‌واره (فاعل و فعل) یا به زبان دیگر از فعل استفاده کرد؛ پس، ۱ رد می‌شود. از ربط‌دهنده‌های while و however نمی‌توان بعد از فاعل استفاده کرد؛ گزینه‌های ۲ و ۳ رد می‌شوند. پاسخ گزینۀ ۴ است که در آن از ربط‌دهندۀ قیدی بیان مغایرت although و فاعل economists برای فعل جمله استفاده شده است (بخش ۴ کتاب Fast Grammar).

۱۰۹. گزینۀ ۲.
در صورت سؤال، Physics مفعول حرف اضافۀ in است. پس، قبل از صفت concerned به فاعل و فعل نیاز داریم. قبل از ربط‌دهندۀ that نمی‌توان از کاما استفاده کرد: ۴ رد می‌شود. قبل از صفت concerned به قید نیاز داریم، نه صفت؛ پس، گزینه‌های ۱ و ۳ نیز بدلیل استفاده از صفت primary رد می‌شوند. پاسخ گزینۀ ۲ است که در آن Aristotle فاعل و was فعل هستند؛ primarily هم قید برای صفت concerned است (نکات در بخش های ۳، ۴ و ۸ کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان).

پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری انسانی ۹۶ - بخش ۲
حتما بخوانید

۱۱۰ . گزینۀ ۱.
بعد از despite نمی‌توان از جمله‌واره (فاعل و فعل) استفاده کرد؛ ۲ رد می‌شود. در جای خالی به مفهوم وجود داشتن نیاز داریم؛ پس گزینۀ ۱ بهترین پاسخ است که در آن از ربط‌دهندۀ قیدی بیان مغایرت although و فاعل و فعل there had been به درستی استفاده شده است. دقت کنید که در گزینۀ ۳ it مفرد و نادرست است؛ زیرا discussions جمع است (بخش ۴ کتاب Fast Grammar).

پاسخ تشریحی توسط: استاد مهرداد زنگیه وندی
منبع پاسخ: کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان (Fast Grammar)
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبان) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان (Fast Grammar) کلیک کنید

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
آزمون EPT بهمن 99 – دانلود سوالات با جوابکلیک کنید