جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/01/fastzaban-logo.png' ]
خانه » مجموعه EPT » معرفی آزمون EPT
معرفی کامل آزمون ept

معرفی آزمون EPT

فست زبان: در این مطلب از مرجع آزمون زبان EPT، به معرفی کامل آزمون زبان ای پی تی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. حتما با ما همراه باشید.

آزمون EPT چیست؟

آزمون EPT ویژۀ تمامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد می باشد که در صورت دارا نبودن مدرک بین‌ المللی زبان انگلیسی با نمرۀ تعیین شده توسط دانشگاه، موظف به شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمرۀ قبولی هستند.
سطح آزمون EPT در حد آزمون های تافل (انگلیسی پیشرفته: Advanced) است. این آزمون شامل ۱۰۰ سؤال چهار گزینه‌ای است.

بخش‌ های آزمون EPT

آزمون EPT را می توان با آزمون بین‌ المللی TOEFL PBT مقایسه کرد؛ با این تفاوت که آزمون EPT فاقد بخش‌ های شنیداری و نگارش است.
آزمون EPT شامل ۱۰۰ سؤال است که از این تعداد، ۲۵ سؤال به واژگان، ۴۰ سؤال مربوط به قسمت گرامر و ساختار جملات، ۲۰ سوال درک مطلب و ۱۵ سؤال به قسمت کلوز تست اختصاص یافته است. مدت پاسخگویی به سؤالات ۱۴۰ دقیقه است.
توجه ۱: تعداد سؤالات هر بخش بسته به آزمون ممکن است متغیر باشد.
توجه ۲: آزمون EPT فاقد نمرۀ منفی است و به شما توصیه می شود هیچ سؤالی را بدون پاسخ نگذارید.
قبول شدگان آزمون EPT اسفند ۹۷
حتما بخوانید

بخش واژگان

این بخش شامل ۲۵ پرسش چهارگزینه‌ ای است. سؤالات واژگان عمدتاً از کتاب‌ های ۵۰۴ و Essential Words for the TOEFL مطرح می‌ گردد.

کتاب واژگان آزمون‌های زبان دکتری، Fast Vocab استاد مهرداد زنگیه‌وندی، کامل‌ترین منبع واژگان برای آزمون ای پی تی است. این کتاب شامل تمامی لغات مهم کتاب‌های ۵۰۴ واژه، لغات ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه بارونز است. قطع این کتاب رقعی است و می توانید براحتی در همه جا از آن استفاده کنید. از مزیت‌های مهم این کتاب، دارا بودن لغات مهم و ضروری آزمون‌های زبان است و با استفاده از روش یادگیری لایتنر می‌توانید براحتی لغات را به حافظه بلندمدت خود بسپارید.

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

ساختار و دستور زبان

این بخش شامل ۴۰ سؤال است. اکثر سؤالات از مباحث کتاب تافل لانگمن است که یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی در ایران است. برای دانلود فایل pdf این کتاب در سایت فست زبان کلیک کنید.

کتاب Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه‌ وندی شامل تشریح کامل مباحث گرامر یا ساختار کتاب تافل لانگمن است و شاید به جرات بتوان گفت این کتاب حتی خیلی کامل‌تر و بهینه تر از تافل لانگمن است. زیراکه کتاب فست گرامر کاملا به زبان فارسی تالیف شده است و اشراف کامل مولف آن به مباحث مورد سوال گرامر برای آزمون های زبان دکتری در ایران از جمله آزمون EPT، آن را به کامل‌ترین و بروزترین منبع گرامر این آزمون تبدیل کرده است. از ویژگی‌های دیگر فست گرامر دارا بودن سوالات واقعی آزمون ای پی تی و پاسخ های مگاتشریحی آن است و به شما کمک می کند تا در کنار یادگیری مباحث، با نحوه کاربرد آنها و دیدن نمونه تستی آن آشنا شوید.
برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

دوره آفلاین آموزش گرامر و درک مطلب استاد زنگیه‌وندی
حتما بخوانید

این دو بخش شامل ۳۵ پرسش است و معمولاً شامل متون آکادمیک و دانشگاهی است که شما باید به سؤالات هر متن پاسخ دهید. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب تافل لانگمن و تافل ریدینگ فلش می باشد

کتاب درک مطلب آزمون‌های زبان یا Fast Reading استاد مهرداد زنگیه وندی نخستین کتاب تخصصی برای پاسخگویی به سوالات درک مطلب یا ریدینگ آزمون‌های مختلف در ایران است. این کتاب شامل مهارت‌های منحصربفرد پاسخگویی به سوالات درک مطلب است که از کتاب‌هایی چون تافل لانگمن و تافل ریدینگ فلش برگرفته شده است. مباحث کتاب بسیار کم حجم و هستند و شاید با یادگیری این مباحث در هنگام دیدن سوالات بسیار شگفت‌زده شوید. همچنین کتاب فست ریدینگ دارای نمونه متن‌های واقعی آزمون‌های زبان ادوار گذشته است که با استفاده از مهارت‌های کتاب پاسخ داده شده‌اند و همچنین به فارسی روان نیز ترجمه شده‌اند.

برای مطالعه آنلاین بخشی از کتاب بر روی عکس زیر کلیک کنید. (برای مشاهده صحیح کتاب لطفا نرم افزار دانلود منجر IDM خود را غیر فعال کنید)

نحوۀ ثبت نام در آزمون EPT

ثبت نام بصورت اینترنتی و ورود به صفحۀ اینترنتی لینک ثبت‌نام دانشگاه آزاد در اینجا قرار داده شود انجام می‌گیرد.

http://english.iau.ac.ir/ept
راهنمای کامل شرکت در آزمون EPT

منابع کامل آزمون EPT (انتشارات جنگل)

۵/۵ (۱ Review)

منبع: فست زبان

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

avatar
  مشترک شدن  
اعلام کردن به
محل قرار گیری تبلیغات
محل قرار گیری تبلیغات
۳0 درصد تخفیف کتاب فروشگاه فست زباناطلاعات بیشتر

تا ۳۵ درصد تخفیف ویژه فست زبان

Days
Hours
Minutes
Seconds

عجله کنید و فرصت را از دست ندهید

  • 35 درصد تخفیف فیلم آموزشی
  • 30 درصد تخفیف گرامر لایت
  • 30 درصد تخفیف واژگان جامع
  • 30 بانک سوالات EPT