جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » اخبار آزمون‌های تخصصی » سوالات اشتباه آزمون EPT فروردین ۹۶
  • fastzaban
  • ۲۷ فروردین, ۱۳۹۶
  • ۱۶:۱۶
  • ۶۴
سوالات اشتباه آزمون EPT فروردین ۹۶

سوالات اشتباه آزمون EPT فروردین ۹۶

پس از بررسی کامل سؤالات EPT فروردین ۹۶، به این نتیجه رسیدم که با وجود اینکه در پاسخنامۀ کلیدی منتشر شده برای سؤالات آزمون، پاسخ تست ۷۷ (قسمت درک مطلب) گزینۀ ۴ اعلام شده، هیچ‌یک از گزینه‌ها نمی‌تواند پاسخ صحیح این تست باشد! همانگونه که در کتاب Fast Reading اینجانب هم عنوان شده، برای یافتن اطلاعات در مورد اسامی خاص (اینجا scurvy که بیماری ناشی از کمبود ویتامین C در بدن است) بایستی متن را scan کنید. با استفاده از تکنیک scan کردن متن (که در بخش ١ کتاب Fast Reading توضیح داده شده)، در می‌یابیم که در خط 7 در مورد scurvy صحبت شده است. حال، بایستی با خواندن دقیق‌تر این قسمت از متن به سراغ گزینه‌ها برویم:
If your body does not get enough of… you will become ill with a deficiency disease, such as scurvy, which sailors… when they didn’t have enough vitamin C.
ترجمه: اگر بدن شما مقدار کافی از این مواد [ویتامین‌ها] را دریافت نکند، شما به بیماری‌هایی که از نداشتن میزان کافی (deficiency)  از مواد بروز پیدا می‌کنند، مانند scurvy مبتلا خواهید شد…
اگر کمی دقت کنید این خطوط (خط‌های 7 تا 9 متن) به‌عنوان مثالی (با توجه به استفاده از such as) از بیماری‌هایی که بدلیل نداشتن میزان کافی از مواد در بدن ناشی می‌شوند، بکار رفته‌اند.
آغاز ثبت نام آزمون EPT اسفند ۹۷
حتما بخوانید
گزینه ۱ نادرست است، زیرا هدف نشان دادن زندگی سخت ملوان‌ها نیست!
گزینه ٢ نادرست است، زیرا اشاره‌ای به اینکه ویتامین C باعث بروز scurvy می‌شود، نشده است! بلکه با توجه به خط 9، کمبود ویتامین C باعث ابتلا به scurvy می‌شود.
گزینه ٣ نیز نادرست است، زیرا برای اشاره به اهمیت برخی کارکردها به scurvy اشاره نشده است.
گزینه ۴ نیز نادرست است، زیرا اشاره به scurvy برای فراهم آوردن مثالی از کمبود (deficiency) ویتامین C است، نه کفایت (sufficiency) آن! این گزینه هم متضاد دلیل از اشاره به scurvy است.
برای اصلاح تست، بهتر بود در گزینۀ ۴، بجای sufficiency از deficiency استفاده می‌شد.
با احترام      
مهرداد زنگیه‌وندی

دانلود مستقیم: آزمون EPT فروردین ماه ۹۶ با پاسخ کلیدی

همچنین شما می‌توانید پاسخ تشریحی و سوالات هر ماه آزمون EPT را در وبسایت FastZaban.com دانلود نمایید.

برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبان) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان (Fast Grammar) کلیک کنید.
بانک سوالات آزمون‌های EPT ادوار گذشته با پاسخ تشریحی ((Fast Bank (EPT)

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
آزمون EPT بهمن 99 – دانلود سوالات با جوابکلیک کنید