جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶ – بخش ۶
  • fastzaban
  • ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶
  • ۱۴:۱۶
  • ۱۵۶
سوالات زبان عمومی دکتری با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶ – بخش ۶

فست زبان: در این مطلب از وبسایت مرجع زبان عمومی دکتری، سوالات زبان عمومی دکتری سال ۹۶ را با پاسخ تشریحی کامل برای شما آماده کردیم. حتما با ماه همراه باشید.

تست: پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون‌ دکتری ۹۶

پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری ۹۶
۱۱۳. گزینۀ ۴.
قبل از جای خالی، از فاعل particles استفاده شده است. پس به یک فعل نیاز داریم. از طرفی، بدلیل اینکه بعد از جای خالی، از یک جمله واره (they can be identified) استفاده شده، در جای خالی به یک ربط دهنده هم نیاز داریم. گزینه های ۱و ۳ با فعل شروع نمی شوند و هر دو رد می شوند. بعد از too از مصدر با to استفاده می شود. بنابراین، گزینۀ ۲ هم رد می شود. پاسخ گزینۀ ۴ است که در آن، are فعل، و بعد از so به درستی از صفت minute و ربط دهندۀ that استفاده شده است (بخش های ۳، ۴، ۹ و ۱۵ کتاب Fast Grammar).

پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری فنی و مهندسی ۹۶
حتما بخوانید

 

۱۱۴. گزینۀ ۲.
باز هم این نکته: بعد از کاما نمی توان از ربط دهندۀ that استفاده کرد؛ گزینه ۳ رد می شود. در گزینۀ ۴ هم کاربرد its بعد از whose زائد است. با توجه به مفهوم، گزینۀ ۲ بهترین پاسخ است (بخش ۴ کتاب گرامر جامع آزمون های زبان).

۱۱۵. گزینۀ ۳.
در گزینۀ ۱، از یک فاعل و فعل بدون ربط دهنده استفاده شده است؛ پس، 1 رد می شود. در گزینۀ ۲ it زائد است. در گزینۀ ۴ هم از یک ربط دهنده whose و یک فاعل function استفاده شده است، ولی بعد از آن فعل نداریم. پس، گزینۀ ۴ هم نادرست است (بخش ۴ کتاب Fast Grammar).

پاسخ تشریحی توسط: استاد مهرداد زنگیه وندی

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به