جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶ – بخش ۶
سوالات زبان عمومی دکتری با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶ – بخش ۶

فست زبان: در این مطلب از وبسایت مرجع زبان عمومی دکتری، سوالات زبان عمومی دکتری سال ۹۶ را با پاسخ تشریحی کامل برای شما آماده کردیم. حتما با ماه همراه باشید.

تست: پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون‌ دکتری ۹۶

پاسخ تشریحی زبان عمومی دکتری ۹۶
۱۱۳. گزینۀ ۴.
قبل از جای خالی، از فاعل particles استفاده شده است. پس به یک فعل نیاز داریم. از طرفی، بدلیل اینکه بعد از جای خالی، از یک جمله واره (they can be identified) استفاده شده، در جای خالی به یک ربط دهنده هم نیاز داریم. گزینه های ۱و ۳ با فعل شروع نمی شوند و هر دو رد می شوند. بعد از too از مصدر با to استفاده می شود. بنابراین، گزینۀ ۲ هم رد می شود. پاسخ گزینۀ ۴ است که در آن، are فعل، و بعد از so به درستی از صفت minute و ربط دهندۀ that استفاده شده است (بخش های ۳، ۴، ۹ و ۱۵ کتاب Fast Grammar).

۱۱۴. گزینۀ ۲.
باز هم این نکته: بعد از کاما نمی توان از ربط دهندۀ that استفاده کرد؛ گزینه ۳ رد می شود. در گزینۀ ۴ هم کاربرد its بعد از whose زائد است. با توجه به مفهوم، گزینۀ ۲ بهترین پاسخ است (بخش ۴ کتاب گرامر جامع آزمون های زبان).

۱۱۵. گزینۀ ۳.
در گزینۀ ۱، از یک فاعل و فعل بدون ربط دهنده استفاده شده است؛ پس، ۱ رد می شود. در گزینۀ ۲ it زائد است. در گزینۀ ۴ هم از یک ربط دهندۀ whose و یک فاعل function استفاده شده است، ولی بعد از آن فعل نداریم. پس، گزینۀ ۴ هم نادرست است (بخش ۴ کتاب Fast Grammar).

پاسخ تشریحی توسط: استاد مهرداد زنگیه وندی
منبع پاسخ: کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبان کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان Fast Grammar کلیک کنید.
بانک سوالات آزمون‌های EPT ادوار گذشته با پاسخ تشریحی Fast Bank EPT

پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی آزمون دکتری زبان ۹۳
حتما بخوانید
دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
کتاب واژگان جامع Fast Vocab رسیدخرید سریع