جدید ترین عناوین خبری امروز
[custom-login-form btn_close="true" logo_src="https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg" btn_register_class="btn_show_registerForm"] کاربر جدید هستم! [/custom-login-form][custom-register-form btn_close='true' logo_src='https://fastzaban.com/wp-content/uploads/2019/12/fastzaban-logo-98.jpg' ]
خانه » سوالات زبان عمومی دکتری » پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶-بخش ۳
  • fastzaban
  • ۳۱ فروردین, ۱۳۹۶
  • ۰۴:۳۵
  • ۱۰۱
سوالات زبان عمومی دکتری با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶-بخش ۳

فست زبان: در این مطلب از وبسایت مرجع زبان عمومی کنکور دکتری، سوالات سال ۹۶ این آزمون را برای شما آماده کردیم. حتما با ما همراه باشید.

تست: پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون‌ دکتری ۹۶

پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون دکتری ۹۶
۱۰۵. گزینۀ ۳.
گزینۀ ۱ نادرست است؛ زیرا در انتهای جمله علامت سؤال نداریم. گزینۀ ۴ هم نادرست است؛ زیرا دو جمله‌واره را نمی‌توان بدون ربط‌دهندۀ مناسب به یکدیگر وصل کرد. با توجه به اینکه در برخی از ساختارهای شرطی، می‌توان if را حذف کرده و جابجایی را اِعمال کرد، یکی از گزینه‌های ۲ و ۳ پاسخ است. دقت کنید که بدلیل اینکه در جمله‌وارۀ دوم از may (و نه might) استفاده شده، استفاده از شکل گذشتۀ کامل had … wanted در گزینۀ ۲ نادرست است (قانون تطابق زمان‌ها). پاسخ گزینۀ ۳ است که در ابتدا If a person should want بوده است (توضیحات در بخش ۵، درس چهارم Fast Grammar).

پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری فنی و مهندسی ۹۶
حتما بخوانید

۱۰۶. گزینۀ ۱.
با مقایسۀ دو گروه مواجهیم؛ یعنی، به ساختار صفت‌های تفضیلی نیاز داریم. در صفت‌های تفضیلی، بایستی از than بعد از more به علاوۀ صفت چند بخشی استفاده شود. گزینه‌های ۲ و ۴ بدلیل استفاده از from نادرست بوده و رد می‌شوند. the greatest صفت عالی و نادرست است؛ ۳ هم رد می‌شود. پاسخ گزینۀ ۱ است (بخش ۸ Fast Grammar).

۱۰۷. گزینۀ ۳.
با الگوی صفت‌های برابری مواجه هستیم. بدلیل استفاده از not قبل از جای خالی، به حالت منفی صفت‌های برابری نیاز داریم. در چنین حالتی، از الگوی so … as استفاده می‌شود. در نتیجه، گزینۀ ۳ بهترین پاسخ است (بخش ۸ Fast Grammar).

فست زبان تنها وبسایت تخصصی آزمون‌های زبان FastZaban.com با ارایه پاسخ تشریحی زبان عمومی آزمون‌های دکتری 
 
پاسخ تشریحی توسط: استاد مهرداد زنگیه وندی
منبع پاسخ: کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان (Fast Grammar)
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبان) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان بخشی از کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان (Fast Grammar) کلیک کنید.

دیدگاه ها 0

Leave a Reply

  مشترک شدن  
اعلام کردن به
آزمون EPT سوم بهمن برگزار می شوداطلاعات بیشتر